وجود یک استراتژی خدمات مشتریان خوب برای حفظ وفاداری و نگهداشت مشتری، لازم است. در این متن می‌فهمید که چگونه به خدمات مشتریان خوب دست پیدا کنید.

-پنج نکته‌ برتر برای یک خدمات مشتریان خوب:

بدون وجود حوزه‌ای به نام خدمات مشتریان، حتی بهترین ایده‌های تجاری نیز محکوم به شکست خواهند بود. خدمات مشتریان سنگ‌بنا و نقطه‌ شروع یک کسب‌وکار موفق است. مشاغل چگونه موفق می‌شوند؟ اگر از صاحب هر کسب‌وکاری این سوال را بپرسید به شما می‌گوید به‌واسطه‌ مشتریانش. اگر از یک مشتری بپرسید چرا به یک شرکت بیش از سایر رقبایش تمایل دارد به احتمال زیاد پاسخش «خدمات مشتریان خوب» خواهد بود.

در زیر به پنج نکته‌ برتر برای داشتن خدمات مشتریان خوب اشاره می‌کنیم.

نکته ۱؛ وقتی برای مشتریان ارزش قائل هستید این حس را به آن‌ها نشان دهید:

مشتریان شما می‌خواهند با آن‌ها طوری برخورد کنید که مشخص شود برایتان ارزش دارند. آن‌ها می‌خواهند باور کنند که وقتی به هر دلیل با شما تماس می‌گیرند آن‌ها را بفهمید، به آن‌ها توجه کنید، به آنچه می‌گویند گوش کنید و همیشه احترامشان را نگه دارید. برای مدت کوتاهی مشتری شما می‌خواهد وقتی با شما تماس می‌گیرد حس کند که مهم‌ترین مشتری جهان شماست.

نکته ۲؛ بدانید که زمان ارزش بسیار زیادی دارد:

وقت مشتریتان به اندازه‌ وقت خودتان باارزش است. هنگام تعامل با مشتریان مطمئن شوید که تمام تلاشتان را برای کاهش زمان انتظارشان انجام می‌دهید، سوال‌هایشان را پاسخ می‌دهید و حتی‌الامکان از وصل کردنشان به کسی دیگر می‌پرهیزید. اگر سوالی هست که نمی‌توانید جواب دهید، باید به‌سرعت بفهمید چه کسی پاسخ آن ‌را می‌داند و مشتری را به او وصل کنید. از منتقل کردن دائمی تماس بین کارشناسان مرکز تماس (call center) برای پیدا کردن جواب بپرهیزید و حتی ‌الامکان مشتری را مستقیما به فردی که پاسخ را می‌داند، وصل کنید.

نکته ۳؛ کارتان را بشناسید و کارکنانی را به کار بگیرید که کسب‌وکارتان را بشناسند:

در خدمات مشتریان هیچ چیزی بدتر از مشتری‌ای نیست که به کارشناسی وصل شود که هیچ ایده‌ای ندارد در مورد چه دارد صحبت می‌کند. شما باید مطمئن شوید که هم خودتان و هم کارکنانی که در ارتباط مستقیم با مشتریان هستند، دانش جامع و کاملی در مورد کسب‌وکارتان داشته باشند. این یعنی هر بخش از قیمت گرفته تا محصولات و خدمات و همچنین تمام طرح‌های ویژه، گارانتی‌ها و سیاست‌ها را بدانند.

نکته ۴؛ حتی با مشتری‌های عصبانی نیز با ادب برخورد کنید:

در خدمات مشتریان شما باید انتظار برخورد با مشتریان سخت و بدقلق را داشته باشید. در عین حال شما باید قابلیت مدیریت این نوع از مشتریان را بدون از کوره در رفتن، از یاد بردن احترام، توجه و مهارت‌های گوش دادن‌تان داشته باشید. اگر با آن‌ها خوب برخورد کنید، احتمالش هست که روش برخوردشان با شما را تغییر دهند. مطمئن شوید تمام تلاشتان را برای حل مشکلاتشان و حفظ آن مشتری‌ها کرده‌اید.

نکته ۵؛ یادتان نرود چرا هنوز مشغول به کار هستید:

بیایید واقع‌بین باشیم. اگر هیچ مشتری‌ای وجود نداشت، شما هیچ شغلی نداشتید. به همین سادگی! مشتری پایه‌ اصلی شغل شماست و بدون آن‌ها شغل شما وجود نخواهد داشت. بنابراین باید آن‌ها را راضی نگه دارید و به هر قیمتی خدمات مشتریان خوبی برایشان فراهم کنید. این یعنی شما باید به سوالاتشان پاسخ دهید، به آن‌ها در یافتن پاسخ سوالاتشان کمک کنید، مشکلاتشان را حل کنید و درخواست‌هایشان را به شکلی سریع اما حرفه‌ای حل کنید.

وقتی می‌خواهید خدمات مشتریان خوب داشته باشید، نکته‌های بالا عناصری هستند که باید به دنبالشان بگردید.

 

منبع: customerservicemanager

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.