اگر سرپرست یا مدیر بخش خدمات مشتریان هستید و نشانه ‌های استیصال کاری را در افرادتان می ‌بینید، باید سریعا اقدامی انجام دهید در غیر این صورت ممکن است افرادتان را از دست بدهید.

ممکن است تجربه‌ زمانی را داشته باشید که حس خوبی به کارتان نداشتید، به همین دلیل هر روز با تأخیر سرکار حاضر می شدید و بیش از همیشه خسته و کلافه بودید. تمام این ها نشانه‌ نداشتن روحیه مثبت در محل کار است.

در ادامه به سه نکته اشاره می کنیم که باعث ایجاد انگیزه در کارکنان بخش خدمات مشتریان می ‌شود.

-طرح تفریح دسته ‌جمعی برای تیم بریزید:

با ایجاد برنامه‌ های تفریحی گروهی برای تیم خدمات مشتریان خود در بیرون از شرکت و محیط کار، روحیه کارمندانتان را حفظ کنید.

در مجموع دقت کنید به دنبال راه‌ هایی بگردید که تیم را بیرون از شرکت دور هم جمع کنید.

-کارهای خوبشان را پررنگ کنید:

به چند تماس از تیم خدمات مشتریان تان گوش دهید، دو یا سه تماس بهتر را انتخاب کنید و بخشی از این تماس‌ های بی نقص را در جلسات دوره ‌ای تیم پخش کنید. (می ‌توانید بخشی از بهترین چت یا ایمیل را نیز نمایش دهید.) در مورد حسی که از شنیدن این تماس گرفتید و همچنین در مورد این که این خدمات عالی چطور باعث می ‌شود سازمان به اهدافش در حوزه‌ تجربه‌ مشتری دست پیدا کند، صحبت کنید.

برخی از کارها را واگذار کنید:

واگذار کردن برخی از کارها به کارمندان تان، می ‌تواند بهترین انگیزه برای آن ها و بهترین کاهش ‌دهنده‌ استرس برای مدیران پرمشغله باشد.

در چه مواقعی باید کارها را واگذار کنید؟

  • زمانی که کارمندان تان از کاری که انجام می دهند، احساس کلافگی می‌ کنند.
  • کارهایی را که ربطی به خلاقیت یا تخصص آن ها ندارد، انجام می دهند.
  • زمانی که پروژه‌ هایی در اختیار دارید که به رشد و یادگیری کارمندان تان کمک می کند.

به این امر یعنی واگذار کردن برخی امور به کارمندان تان، روی خوش نشان دهید تا ببینید چه اتفاقات خوبی برای بخش خدمات مشتریان تان می افتد.

 

منبع: customerservicemanager

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.