تجربه‌ای که مشتری برای اولین بار از برند شما کسب می‌کند، درست از همان لحظه‌ ابتدایی که با کسب و کار شما آشنا می‌شود، آغاز می‌گردد. خواه این آشنایی از طریق تعاریف یک دوست باشد و خواه تبلیغاتی که از شما در جایی می‌بیند.

به عنوان فردی که دارای کسب و کاری هستید، بسیار ضروری است که میزان مطلوب بودن تجربه مشتریان‌تان را با هر مقیاسی مورد سنجش قرار دهید. از طرف دیگر باید بدانید که تکنیک‌ها و راهکارهای متفاوتی برای افزایش جلب رضایت مشتری و برخورداری از نتایج بهتر وجود دارد.

-مشتری خود را شناسایی کنید:

قبل از اینکه بتوانید تجربه مشتریان خود را بهبود ببخشید، باید بررسی کنید و ببینید که مشتریان اصلی شما چه کسانی هستند و از لحاظ سن، موقعیت جغرافیایی، درآمد، وضعیت تأهل، سرگرمی و علایق در چه دسته‌ای جای می‌گیرند. توجه به همه این جزئیات به شما کمک می‌کند تا راه‌های بهتری برای بهبود تعامل با مشتریانتان و ارائه خدمات مشتریان با کیفیت پیدا کنید.

-از مشتریان خود سوال بپرسید:

شما می‌توانید سوالات خود را با مشتریانتان از طریق ایمیل، پست مستقیم و یا حتی وب سایت مطرح کنید و از آن‌ها بپرسید که چطور برای اولین بار با محصولات و یا خدمات شما آشنا شدند. تا به حال چند بار از شما خرید کرده‌اند و محصولات شما را معمولا از چه طریقی دریافت می‌کنند. از آن‌ها بخواهید که در مورد جوانب مختلفی نظیر خدمات مشتریان شرکت، طراحی فروشگاه یا وب سایت اینترنتی، قیمت‌ها و نحوه ارائه محصولات نظرات خود را ارائه دهند.

به کارمندان خود آموزش دهید:

ارائه برنامه‌های ابتکاری و آموزشی در مورد برخورد با مشتری می‌تواند به شما کمک کند که مهارت کارمندان خود را در رابطه با ارائه خدمات مشتریان با کیفیت‌تر، افزایش دهید به آن‌ها در مورد ارائه محصولات، خدمات و بازار هدف آموزش دهید. این آموزش‌ها سطح چگونگی تعامل با مشتریان را در کارمندان شما بالا می‌برد. برای آموزش بهتر می‌تواند از پاداش و انگیزه‌هایی به کارمندانی که عملکردی حرفه‌ای و خوب دارند، ارائه دهید.

-تشکر کنید:

به مشتریان خود نشان دهید از اینکه شما را انتخاب کرده‌اند از آن‌ها سپاس‌گزار هستید و از آ‌ن‌ها قدردانی می‌کنید، می‌توانید رویدادهایی برای تقدیر مشتری در نظر بگیرید، به آن‌ها تخفیف بدهید و در سال نو برایشان کارت تبریک بفرستید و از راه‌های مختلف قدردانی خود را به مشتریان خود نشان دهید.

-روی احساسات تمرکز کنید:

چیزی که مشتری شما می‌بیند، می‌شنود، احساس می‌کند، لمس می‌کند و طعم و مزه آن را می‌چشد، به شدت روی تجربه مشتریان‌تان و طرز فکر آن‌ها در مورد بخش خدمات مشتریان شما تأثیر می‌گذارد. چه کار شما در زمینه فروش آنلاین یا حضوری تجهیزات ساختمانی باشد، چه محصول یا خدماتی در ارتباط با احساسات باشد، مشتریانی که در ارتباط با بخش خدمات مشتریان شرکت تجربه بهتری داشته باشند، بیشتر به خرید خدمات و محصولات از شما وفادار خواهند ماند.

-شخصی‌ سازی کنید:

مشتریان دوست دارند شرکت‌هایی که از آن‌ها خرید می‌کنند، با نیازهای آن‌ها آشنا باشند و به همین دلیل اختصاصی کردن تجربیات مشتریان در صورت امکان برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. برای مثال می‌توانید مشتریانتان را نسبت به خریدی که انجام می‌دهند دسته بندی کنید و کمپین‌های بازاریابی تشکیل دهید و برای آن‌ها ایمیل‌هایی اختصاصی دریافت کنید. تبریک روز تولد، سالگرد و دیگر اتفاقات مهم را برایشان ارسال کنید و به خاطر بسپارید که هر مشتری چه علایقی دارد و طبق علایق او در وب سایت یا فروشگاه خود به آن‌ها پیشنهاداتی ارائه دهید.

-مشتریان را به اشتراک‌گذاری تشویق کنید:

مشتریان شما همانند سفیران برند شما هستند، بنابراین بهتر است از هر راهی آن‌ها را تشویق کنید که تجربیات خود را در مورد دریافت خدمات و محصولات شما داشتند، با دوستان و آشنایان خود در میان بگذارند. باید بدانید که مشتریان اولین کسانی هستند که ‌در مورد شرکت، محصولات و یا خدماتی که با آن آشنا می‌شوند، به دیگران خبر می‌دهند.

-به نگرانی‌های مشتری پاسخ دهید:

زمانی که مشتریان در مورد شرکت شما بازخوردی ارائه می‌دهند، ایده‌هایی را که می‌تواند موجب بهبود تجربه مشتریان شما در بخش خدمات مشتریان شود، اجرا کنید و مطمئن باشید که هر چقدر نیاز مشتری خود را بیشتر و بهتر بشناسید، می‌توانید تجربه بهتری به آن‌ها ببخشید.

-فناوری‌هایتان را به روز رسانی کنید:

با پیشرفت‌های مداوم تکنولوژی، مشاغل برای تعامل بهتر و سریع‌تر با مشتریان از روش‌های گوناگونی استفاده می‌کنند. برای مثال می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی  برای برقرار کردن ارتباط با مشتریان در هر زمانی استفاده کنید و یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری داشته باشید و از طریق آن ترجیحات و بازخوردهای مشتریان خود را ثبت کنید و در نتیجه خدمات مشتریان با کیفیت‌تری ارائه کنید.

-مبتکر باشید:

مشتریان در جستجوی محصولات و خدماتی هستند که زندگی آن‌ها را راحت‌تر کند. سعی کنید که تجربه مشتریان خود را با روش‌های متعددی در ارائه خدمات و محصولاتی که دارید، بهبود دهید. یک کاربرد جدید به محصولات و خدمات خود اضافه کنید و حتی سعی کنید که سطح محصولات خود را توسعه و ارتقا دهید و در این راستا از بازخوردهای مشتری نیز برای گسترش ایده‌های خود استفاده کنید.

 

منبع: smallbusiness

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.