تعامل با مشتریان و خصوصا رضایت مشتری ، کلیدی ترین عامل موفقیت هر کسب و کار است به طوری که شرکت های موفق دنیا اعتقاد دارند که «مشتری پادشاه است». بنابراین اگر کارمندان مرکز تماس شما دارای مهارت های موردنیاز باشند پس شروع خوبی خواهید داشت.

شاید کارکنان بخش خدمات مشتریان شما ماهر باشند و بدانند که چگونه با مشتریان شما ارتباط برقرار کنند. اما چه استراتژی های سازمانی را می توان برای خشنود کردن مشتریان به کار گرفت؟ با خوشحال کردن مشتریان خود می توانید این روند را تمرین کنید و این کار را باید قبل از این که مشتریان با مشکلات خود به شما مراجعه کنند، انجام دهید:

رابطه متواضعانه با مشتری در مرکز تماس

از کارمندان و متصدیان خود بخواهید با افرادی که برای دریافت خدمات با آن ها تماس می گیرند، رابطه متواضعانه ای داشته باشند. کارمندان خدمات مشتریان اگر این نکته را به خوبی درک کنند، راحت تر می توانند تعامل با مشتریان ایجاد کنند، و باعث خشنود شدن مشتری از متصدی و در نتیجه کمپانی خواهند شد.

کارمندان مرکز تماس باید شنونده خوبی باشند

تمرین کنید تا به گوش دهندگان خوبی تبدیل شوید تا به این ترتیب، مشتری حس کند که به حرف او گوش می کنید. در عرصه خدمات مشتریان، برای این که مطمئن شوید مشتریان چه چیزی می گویند و برای اینکه از خواسته آن ها مطمئن شوید، جملات آن ها را مجدداً بگویید تا شفاف سازی صورت گیرد. با گفتن جملاتی مانند “باید این امر شما را ناراحت کرده باشد” یا “حق دارید که نگران باشید” سعی کنید احساس همدردی با مشتریانی داشته باشید که به خدمات مشتریان شما اعتماد کرده اند.

به اشتباهات خود اعتراف کنید

به اشتباهات خود اعتراف کنید، حتی اگر قبل از این که مشتری به آن پی ببرد خودتان به آن پی برده باشید. این کار باعث به وجود آمدن اعتماد بینابین خواهد شد و اعتماد به نفس شما را در ارائه خدمات مشتریان افزایش می دهد. همچنین به وسیله این کار می توانید شرایط را کنترل کنید، مجدداً بر روی مشکل مشتری تمرکز کرده و مشکل را حل کنید.

بعد از رفع مشکل مشتری در مرکز تماس، تماس را قطع نکنید

بعد از رفع مشکل هم تماس را قطع نکنید. مطمئن شوید که مشکل برطرف شده باشد و به خوبی حل شده باشد و از رضایت مندی مشتریان خود نسبت به خدماتتان اطمینان حاصل کنید. ارسال یک ایمیل از طرف مرکز خدمات مشتریان کمپانی، یا حتی یک پرس و جوی ساده برای اطلاع از بازخورد خدمات، راهی عالی برای این است که به مشتری اجازه دهید که در مورد شما اظهار نظر کند.

پر کردن جزئیات اطلاعات مشتری مرکز تماس از قبل، برای صرفه جویی در زمان

باز کردن پایگاه داده اطلاعات مربوط به تماس گیرنده در دستورالعمل، هنگام برقراری تماس، به کارمندان مرکز تماس کمک می کند تا سریع تر و بدون نیاز به پرسیدن سوالات غیر ضروری مانند نام و تاریخ تولد، به اهدافشان دست یابند.

مطمئن شوید که دستورالعمل ها به محض اینکه کارمند مرکز تماس گوشی را بر می دارد بالا می آیند.

تکنولوژی که با آن کار می کنید باید به محض اینکه کارمند گوشی را بر می دارد بالا بیاید.
این می تواند به ایجاد مکالمه طبیعی تر بین مشتری و کارمند مرکز تماس کمک کند و مشتری صبر نمی کند تا اپراتور برنامه را باز کند و منتظر لود شدن آن شود.

منبع: aidey

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.