جهان امروز مملو از فرصت‌ها برای کارآفرین‌ها است. این فرصت‌ها عمدتا ناشی از پیشرفت‌های حاصله در حوزه‌ IT و ارتباطات است که اینترنت را به چیزی که امروز می‌شناسیم، تبدیل کرده است.

با اینکه اغلب کارآفرین‌ها از این فرصت کمال استفاده را می‌برند، برخی دیگر این سود ارزشمند را به دلایلی که اختصارا «رعایت نکردن اصول اولیه» نامیده می‌شود و عبارت است از تضمین رضایت مشتری، از دست می دهند. اغلب افراد اینطور فکر می‌کنند که کسب‌وکار فقط به معنی پول درآوردن است و در حالیکه این عقیده به‌صورت کلی درست است، کسب‌وکارها باید مشتریانشان را راضی نگه دارند تا بتوانند پول دربیاورند. به‌طور کلی، حفظ رضایت یک مشتری قدیمی راحت‌تر از جذب مشتری جدید است.

حال در این مقاله می‌خواهیم به پشتیبانی مشتریان برای استارتاپ‌ها بپردازیم:

-پشتیبانی مشتری چیست؟

به ‌طور خلاصه، توضیح این مفهوم بسیار ساده است و تفسیرش نیز به روشنی تعریفش است. این مفهوم عبارت است از اینکه وقتی مشتری سوالی در مورد شرکت یا محصولتان دارد، همیشه در دسترس باشید.

چند گزینه‌ پشتیبانی مشتری برای استارتاپ‌ها موجود است، اما در این مطلب به یک گزینه که عملکردش در طول سال‌ها در این حوزه تضمین شده اشاره می‌کنیم؛ مرکز تماس برای استارتاپ‌ها.

-انتخاب یک مرکز تماس برای کسب‌وکارتان:

هنگام مقایسه‌ مرکز تماس برای استارتاپ، چند فاکتور را باید در نظر داشت. در ادامه به این فاکتورها می‌پردازیم:

  • قیمت:

قیمت در این موارد همیشه حرف اول را می‌زند. شما باید قیمت‌های مرکز تماس را در مقایسه با کیفیت پشتیبانی آن مرکز تماس در نظر داشته باشید. بعضی مدل‌ها بیشتر روی تعداد مشتری‌های پاسخ‌ داده‌ شده بیش از کیفیت پشتیبانی ارائه‌شده تمرکز دارند.

  • حوزه‌ تمرکز:

آیا این مرکز تماس براساس پرسنل آموزش ‌دیده و مشتریان کنونی‌اش، برای رسیدگی به مسائل پشتیبانی مربوط به محصولات یا خدمات شرکت شما مناسب است؟

  • نقطه‌ی ارتباط:

آیا مدیر امور مشتریان شما و شخصی که قرار است مسئول پروسه‌ جذب باشد، شخصی ا‌ست که دلتان می‌خواهد با شما همکاری داشته باشد؟ توجه داشته باشید کیفیت ارتباطات و سطح حرفه‌ای بودن این شخص در موفقیت کل پروسه‌ برون‌ سپاری شما نقشی کلیدی دارد.

  • فرآیند جذب:

آیا یک فرآیند جذب سازمان‌یافته برای مشتریان جدید را که هماهنگ با تعداد معمول مشتریان کسب‌وکار شما و همچنین پیچیدگی خدماتتان باشد ارائه داده‌اند؟

مزیت‌های مرکز تماس برای شرکتتان:

  • مزیت اول:

ثابت شده که راه‌اندازی مرکز تماس به عنوان راهی برای پشتیبانی از مشتریان استارتاپ‌ها باعث افزایش رضایت کلی مشتری و در نتیجه افزایش نگه داشت مشتری، خرید متعدد توسط یک مشتری و همچنین ارجاع توسط مشتریان به دلیل خدمات خوب می‌شود.

  • مزیت دوم:

خدمات مشتریان برای استارتاپ‌ها همیشه حجم قابل‌توجهی از تخصیص بودجه‌ آن شرکت را مصرف می‌کند. توسط برون ‌سپاری یا استخدام یک شخص ثالث برای رسیدگی به این موضوع در شرکت، هزینه‌ها به طرز قابل ‌توجهی کاهش می‌یابد.

  • مزیت سوم:

مرکز تماس برای استارتاپ‌ها راهی هستند تا شرکت بتواند انتقادها، نظرها و تعریف‌های مشتریان را بدون فیلتر دریافت کند. این یعنی یک شرکت همیشه می‌تواند نظرات صادقانه‌ مشتریان در مورد کیفیت کالاها یا خدمات را دریافت کرده و در نتیجه فرصت بهبود خود را پیدا کند.

به‌طور خلاصه، پشتیبانی مشتریان خوب یک بخش جدانشدنی از ایجاد و حفظ یک کسب‌وکار موفق است. پوشش این جنبه با خدمات مرکز تماس یک راه اثربخش برای انجام آن است.

 

منبع: aidey

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.