مدیران مرکز تماس نیاز به مهارت‌های مشخصی برای موفق شدن در کارشان دارند.

بسته به نوع کسب‌وکارتان، یک مرکز تماس با مدیریت صحیح می‌تواند به سودآوری شما به ‌عنوان یک کسب‌وکار کوچک کمک کند. بنابراین باید شخصی را به این سمت بگمارید که مهارت‌های لازم برای مدیریتِ این جنبه از کارتان را داشته باشد.

مهارت‌های IT:

مرکز تماس ها به شکل فزاینده‌ای در حال رشد کانال‌های ارتباطی خود هستند. اشخاصی که با محیط‌های مرکز تماس کار می‌کنند امروزه نیاز به آموزش نوشتن پیام در قالب اس ام اس، چت، ایمیل و همچنین استفاده از شبکه‌های اجتماعی دارند. درحالی‌که تلفن هنوز بیشترین سهم ارتباط‌ها با مرکز تماس را تشکیل می‌دهد، این شغل امروزه شامل استفاده از اپلیکیشن‌ها و پایگاه‌های داده نیز می‌شود. مدیران مرکز تماس به‌طور خاص باید اطلاعات IT قوی‌ای داشته باشند تا بتوانند به کارشناسان مرکز تماس راهنمایی‌های فنی بدهند.

مهارت‌های مردمی:

مدیران مرکز تماس باید قابلیت انجام دادن همزمان چند کار را داشته باشند چون اوقات زیادی پیش می‌آید که مجبور باشند همزمان به سوالات گوناگون چندین نفر در کانال‌های ارتباطی مختلف پاسخ دهند. یک وظیفه‌ای اصلی مدیر مرکز تماس نظارت بر تماس‌ها برای سنجش کیفیت خدمات مشتریان ارائه ‌شده است. این شغل همچنین نیازمند این است که شخص روحیه‌ دوستانه، مثبت و یاری رسان داشته باشد. بعضی اوقات یک مدیر مجبور می‌شود با تماس‌گیرندگان سختگیر صحبت کند و در نتیجه باید قابلیت درک موقعیت از دید مشتری را در خود داشته باشد. چون مراکز تماس روی رضایت مشتری تمرکز دارند، کار مدیر این مراکز نیاز به توانایی ارتباط مؤثر با دیگران برای خلق یک تجربه‌ مثبت برای مشتریان دارد.

ارتباط با کارکنان:

وظایف مدیر مرکز تماس معمولا شامل آموزش سایر کارشناسان مرکز نیز می‌شود. یک مدیر باید دائما مشتاق حمایت از کارشناسانش در کار باشد. یک مدیر باید بتواند سیاست‌ها و رویه‌های شرکت را به‌طور شفاف و دقیق منتقل کند و همچنین به نگرانی‌های کارشناسانش رسیدگی کند. برای یک مدیر همچنین بسیار مهم است که در مورد سطح ارائه‌ خدمات توسط کارشناسانش به آن‌ها بازخورد دهد. پشتیبانی از یک کارشناس مرکز برای ارائه‌ خدمات مشتریان باکیفیت‌تر نیاز به تمایل مدیر برای شنیدن نگرانی‌ها و پیشنهادهای آن کارشناس دارد. پرورش روابط مثبت بین کارشناسان باعث ماندگاری کارشناسان باتجربه و ماهر خواهد شد. این امر همراه با گسترش جو کار تیمی باعث بهبود بهره‌وری می‌شود.

آموزش خدمات مشتریان:

آموزش و علوم مرتبط با صنعت در خدمات مشتریان از الزامات افراد شاغل در این مراکز است. تجربه‌ مرتبط قبلی یک الزام دیگر با هدف پرورش مهارت‌های مناسب است. اگر کارشناسان بدانند چگونه از اطلاعات برای کمک سریع به مشتریان استفاده کنند، خدمات مشتریان با سطح بالاتری را ارائه خواهند داد. یک مرکز تماس می‌تواند یک دارایی ارزشمند حتی برای شرکت‌های کوچک باشد، به‌خصوص اگر به افراد این قابلیت را بدهد که در هر زمانی با شرکت تماس بگیرند تا سوالشان را بپرسند. کامپیوتر و تکنولوژی‌های جدید وب باعث می‌شود کسب‌وکارها برای ارائه‌ خدمات بهتر، دسترسی سریع‌تری به اطلاعات داشته باشند. داشتن پروفایل مشتری یک فرصت مضاعف برای فروش را همراه با یک فرصت برای ارائه‌ خدمات شخصی سازی شده تر به شما می‌دهد.

 

منبع: smallbusiness

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.