تاثیر تکنولوژی بر کیفیت خدمات مشتریان باورنکردنی است و موجب شده تا انقلابی در بخش مرکز تماس‌ و تکریم مشتریان اعمال شود و این روال همچنان رو به پیشرفت صعودی است.

قرار گرفتن در آینده آن هم در زمان نگاه کردن به یک فیلم تخیلی واقعا ساده است. تکنولوژی‌ها همیشه شما را به آینده نزدیک می‌کنند و تاریخ را پشت سر می‌گذارد. تصور همه ما از آینده این است که انواع تکنولوژی‌های جدید برای یک زندگی راحت‌تر و بهتر در مسیر زندگیمان قرار می‌گیرد. اما در واقعیت فناوری‌ها به مردم و مشاغل کمک می‌کنند تا همه امور را به بهترین شکل و راحت‌تر انجام دهند و این است معنای واقعی تکنولوژی در زندگی ما انسان‌ها است.

-افزایش تمرکز:

کامپیوتر و اینترنت تحول زیادی در دنیای ارتباطات ایجاد کرده اند و روند این ارتباطات از راه دور همچنان ادامه دارد. امروزه تقریبا هر کسی در هر نقطه از دنیا به سادگی می‌تواند با فرد دیگر در جای دیگری از دنیا ارتباط برقرار کند و سادگی این کار تنها با کلیک بر روی یک دکمه انجام می‌شود.

در چند سال گذشته بخش مرکز تماس به محلی متمرکز در یک نقطه خطاب می‌شد، اما امروزه با ورود ابرها اعضای یک مرکز تماس‌ می‌توانند هر کدام در نقطه متفاوتی در دنیا مستقر باشند. برای جمع آوری اطلاعات همه این افراد، تنها لازم است که وارد سیستم شوید و همه داده‌ها را یک‌ جا مشاهده کنید. امروزه به وسیله این سیستم، دسترسی به اطلاعات به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از هر نقطه دنیا امکان پذیر است و حتی در بسیاری از موارد شرکت‌ها بدون نیاز به یک دفتر کار می‌توانند همه امور را به صورت کامپیوتری و به وسیله افرادی که از خانه کارها را انجام می‌دهند، کنترل کنند. نوعی از کار که با سرعت بسیاری در حال زیاد شدن است.

اما این تکنولوژی‌ها چه تغییراتی در بخش خدمات مشتریان و مرکز تماس ایجاد کرده‌اند؟ خدماتی ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته که دقیقا همان هدفی است که باید در بخش خدمات مشتریان دنبال شود. از طرفی این کار موجب می‌شود که هزینه شرکت‌ها تا میزان زیادی کاهش پیدا کند و به جای اینکه صرف اجاره دفتر شود، بتوانند افرادی بیشتری را در موقعیت‌های متفاوت استخدام کنند و با این کار کیفیت خدمات رسانی را بهبود ببخشند.

-عملیات جمع‌آوری داده‌ها و شناخت بیشتر مشتریان:

فناوری‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا تمام اطلاعات مشتریان خود را در یک پایگاه ثبت کنید و در دسترس همه کاربران و کارمندان خود در نقاط مختلف دنیا قرار دهد. این موضوع امکان کنکاش و تحقیق در داده‌ها را فرا هم کرده است و مرکز تماس ها می‌توانند با تجزیه و تحلیل صدها و هزاران پروفایل مشتریان روند خرید و علایق مشتریان خود را بررسی کنند و آن ها را بهتر بشناسند و آمارهای بهتری از روند خرید یک محصول و یا اینکه اصلا مشتریان چه می‌خواهند و به دنبال چه هستند، در اختیار شرکت‌ها قرار دهند.

-شخصی سازی تجربه مشتریان:

هر چقدر داده‌های شرکت شما بزرگ‌تر باشد، تصویر بزرگ‌تری از مشتریان خود در دست خواهید داشت. اطلاعاتی کلی از همه مشتریان‌تان که می‌توانید با کمک تکنولوژی‌های مختلف آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و در مورد هر مشتری اطلاعاتی دقیق تر به دست آورید. زمانی که یک مشتری با شما تماس می‌گیرد، می‌توانید مشاهده کنید که این فرد چند بار دیگر با شما تماس گرفته است، چند بار از شما خرید کرده، چه چیزی خریده و اصلا چند بار به وب سایت شما سر زده است. همه این‌ها قابل پیگیری است و با این روش‌ها می‌توانید بفهمید که مشتری شما چه علایقی دارد، چه محصولاتی را ترجیح می‌دهد و به این روش خدمات بهتری به او ارائه دید و کمک کنید تا تجربه بهتری از خدمات شما کسب کند.

-همیشه ارتباط از راه نزدیک، بهترین راه نیست:

برای ارتباط با مشتریان روش‌های متعددی پیش روی شما است، تماس تلفنی، ایمیل، چت اینترنتی، وب سایت همه این‌ها طراحی شده‌اند تا شما راحت‌تر بتوانید با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید و برای بیان چند جمله و رفع چند مشکل کوچک لازم به ملاقات حضوری با مشتریان نداشته باشید و بتوانید در عرض چند دقیقه همه مشکلات را بررسی کنید. با این روش‌ها می‌توانید تعاملاتی مکرر و عمیق‌تر با مشتریان خود داشته باشید و به سرعت و تنها با ارسال یک پیام به سوالات مشتریان پاسخ دهید و همیشه و در هر وضعیتی هوای مشتریان خود را داشته باشید تا هر زمان که به مشکل برخوردند، سریع با شما ارتباط برقرار کنند.

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.