هر کسب‌وکاری به مرحله‌ای می‌رسد که نیاز به یک کال ‌سنتر دارد تا بهترین تجربه‌ ممکن را برای مشتریانش فراهم آورد. برای برخی شرکت‌ها، برون سپاری بهترین گزینه است؛ دلیلش می‌تواند این باشد که کسب‌وکارها منابع لازم برای ایجاد یک کال ‌سنتر داخلی را در اختیار ندارد. در این موارد برون‌ سپاری کال‌ سنتر می‌تواند تضمین کند حتی در زمان‌های شلوغ نیز بهترین خدمات به مشتریان ارائه شود.

البته تمام شرکت‌های ارائه‌کننده‌ خدمات کال ‌سنتر با هم برابر نیستند و همه‌ آن‌ها خدمات یکسان ارائه نمی‌دهند. شما باید از بین این شرکت‌ها بهترین را انتخاب کنید، و حتما حواستان باشد که مناسب‌ترین شرکت را برای نوع کسب‌وکار خود برگزینید. این مطلب به شما کمک می‌کند فرآیند انتخابتان کمی آسانتر شود.

 

-چرا برون ‌سپاری؟

اول از همه، چرا می‌خواهید کال ‌سنترتان را برون ‌سپاری کنید؟ مشاغل مختلف دلایل متفاوتی دارند، چون نیازهایشان متفاوت است.

اگر به این دلیل تصمیم گرفته‌اید کال‌ سنتر خود را برون ‌سپاری کنید چون در استخدام افراد مناسب برای مرکز تماس مشکل دارید، احتمالا نیاز به خدمات شرکتی دارید که ممکن است برای صاحبان مشاغلی که دلیل برون‌ سپاریشان گسترش خدمات است، مناسب نباشد. البته ممکن است برای برون‌ سپاری چندین دلیل داشته باشید، که این امر هم نشان می‌دهد که باید راه‌حلتان را با جزئیات بیشتری پیدا کنید.

-چه نیازهایی دارید؟

وقتی فهمیدید چرا می‌خواهید کال ‌سنتر خود را برون‌ سپاری کنید، می‌توانید در این مورد فکر کنید که نیاز به چه خدماتی دارید. آیا تصمیم به برون سپاری گرفته‌اید چون تکنولوژی کال ‌سنتر خودتان قدیمی شده و به‌روزرسانی آن هزینه‌بر است؟ در این‌صورت باید مطمئن شوید شرکت موردنظرتان از جدیدترین تکنولوژی برای ارائه‌ خدمات به مشتریان استفاده می‌کند.

سایر ملاحظات در خصوص نوع خدمات قابل ارائه می‌تواند شامل چت یا ایجاد بخش «سوالات متداول» برای وب‌سایتتان باشد.

خدمات دیگری که ممکن است درخواست کنید می‌تواند شامل قیمت‌گذاری، سطح خدمات و نحوه‌ تبعیت کال ‌سنتر از نقشه‌های شما برای رشد شرکت باشد.

-چه می‌خواهید؟

هنگام تصمیم برای برون ‌سپاری کال ‌سنتر، مطمئنا بین چیزی که نیاز دارید و چیزی که می‌خواهید مشترکاتی پیدا خواهید کرد. نیازهایتان حتما باید در راه‌حلی که در نظر دارید منعکس شده باشد؛ اما آنچه می‌خواهید، می‌تواند قابل‌ بحث باشد. مثلا شما ممکن است نیاز داشته باشید که به مشتریانتان خدمات ۲۴/۷ ارائه بدهید و می‌توانید بخواهید که خدمات وب‌چت ۲۴/۷ را نیز ارائه دهید. اگر وب‌چت خیلی هزینه‌بر باشد، می‌توانید راه‌حل دیگری جایگزین کنید.

در هر صورت، مشخص کردنِ آنچه می‌خواهید به شما کمک می‌کند بفهمید یک راه‌حل ایده‌آل کال ‌سنتر چطور باید باشد. وقتی این را بفهمید، ارزیابی شرکت‌های ارائه‌کننده‌ خدمات و راه‌حل‌های پیشنهادی آن‌ها برایتان کار آسان‌تری خواهد بود. آن‌ها چقدر به راه‌حل ایده‌آل شما نزدیک هستند؟

-خدمات بیشتر:

شما می‌توانید راه‌حلی را بخواهید که «مقدمات» یا «اصول» راه‌حل ایده‌آلتان را در خود داشته باشد، و نه بیشتر. این راه‌حل به بودجه‌تان می‌خورد و با نیازهایتان هم هماهنگ است.

اما اگر بتوانید با شرکتی کار کنید که به شما کمک بیشتری بکند، چه؟

خدمات کال ‌سنتر همیشه فقط به معنی پاسخ به تماس مشتریان و تماس‌های خروجی (یا حتی سایر روش‌های تماس با مشتریان) نیست، بلکه شرکت‌های ارائه‌کننده‌ خدمات کال ‌سنتر می‌توانند خدمات بیشتری به شما ارائه کنند.

بعضی شرکت‌ها پا را فراتر از ارا‌ئه‌ خدمات به مشتریان خود می‌گذارند. این شرکت‌های خدماتی مواردی مانند طرح‌ریزی استراتژیک و سایر خدمات BPO را پیشنهاد می‌کنند که به شما کمک می‌کند کارهایی فراتر از پاسخ به تلفن انجام دهید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند کسب‌وکارتان را رونق ببخشید.

-جستجو:

انتظار نداشته باشید در اولین جستجو شرکت کال ‌سنتر مورد نظر خود را پیدا کنید. بنابراین خدمات شرکت‌های مختلف را بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید.

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.