در بسیاری از کسب و کارها تغییرات عمده در بخش مراکز تماس و کارمندان این بخش ایجاد شده است. بسیاری از سازمان‌ها متاسفانه با شیوع کرونا دچار افت کار و ضررهای مالی شده‌اند و برخی دیگر نیز با استخدام پرسنل بیشتر سعی در برآورده کردن انتظارات و مطالبات افزایش یافته مشتریان خود را دارند. تغییر پرسنل و تغییر کارمندان و از طرفی کار از راه دور می‌تواند نگرانی‌های امنیتی را برای صاحبان مشاغل ایجاد کند. از طرف دیگر نقض امنیت در بخش مراکز تماس می‌تواند به داده‌های ارزشمند مشتریان نفوذ کرده و به تجارت شما آسیبی جدی وارد کند.

در ادامه می‌توانید با مهمترین موارد امنیتی بخش مراکز تماس آشنا شوید.

شبکه‌های ناشناخته

بسیاری از سازما‌ها هنوز تحت شبکه‌های غیر قابل تصرف فعالیت می‌کنند. وقتی شما یک نیروی کار از راه دور استخدام می‌کنید این موضوع می‌تواند برای تجارت شما زیان بار باشد. تقسیم بندی شبکه‌ای به این معنا است که همه افراد در هر نقطه ای به صورت زیر شبکه و زیر نظر شبکه اصلی فعالیت کنند تا مدیران بتوانند بهتر کارمندان و عملکرد آنها را تحت نظر داشته باشند. یک شبکه غیر مستقیم می‌تواند خطرات امنیتی بزرگی را برای شما ایجاد کند و مسبب  آسیب به کسب و کار شما شود. به علاوه استفاده از پلتفرم‌های شبکه‌ای امتیازات گسترده دیگری نیز برای کاربران دارد که به شما اجازه می‌دهد هر فرد طبق شرایط و ضوابط مشخص شده کار کند.

استفاده از سیستم‌های شبکه‌ای به شما کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشید از طرفی ترافیک‌های خطی نیز به حداقل برسد و کارمندان مرکز تماس راحت تر پاسخگوی مشتریان باشند. و تمام شبکه به صورت هماهنگ کار کند. علاوه بر این امکان کنترل بخشی از زیر شبکه و حفظ امنیت آن نیست با این راهکار به سادگی وجود دارد.

‌همکاری‌های اشتباه

زمانی که برای کار خود شریک انتخاب می‌کنید بخشی از کار تضمین حفاظت از داده‌ها به وسیله شریک شما است. اگر شریک‌های شما امنیت کسب و کارتان را جدی نگیرند، اعتبار و وفاداری مشتری نیز خدشه دار می‌شود.

قبل از مشارکت با افرادی جدید حتماً مراحل امنیتی را طی کنید. برای ارزیابی نحوه برخورد با داده‌های حساس و اینکه آیا استراتژی‌های آنها مطابق با شرکت شما است یا خیر می‌توانید جلساتی را ترتیب دهید. راز موفقیت در یک همکاری موفق به برقراری ارتباط شفاف از همان لحظه اول است و شما و شرکای شما باید همیشه برای حفظ موفقیت هر دو طرف با هم همکاری داشته باشید.

مهندسی اجتماعی

منظور از مهندسی اجتماعی آشنایی با طریقه استفاده از ابزارها و راهبردها برای مدیریت تحولات اجتماعی و تنظیم رفتارهای اجتماعی است. زمانی که در مورد امنیت اطلاعات صحبت می‌کنید به این معنا است که به صورت فعال اطلاعات محرمانه که ممکن است برای اهداف کلاهبرداری استفاده شود را افشا می‌کنید. در واقع باید این موضوع را پذیرفت که مراکز تماس اماکنی بسیار آسیب پذیر در برابر حمله‌های امنیتی هستند. زیرا حجم عظیمی ‌از داده‌های حساس مشتریان در این بخش ذخیره می‌شود و مهمترین هدفی که کارمندان این بخش دارند جلب رضایت و خدمت رسانی به مشتریان است.

منبع: callcentrehelper

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.