یک کال سنتر و مرکز تماس باید پیش از تراکنش، در حین تراکنش و پس از تراکنش با مشتریان در ارتباط باشد تا به سوالاتشان پاسخ دهد و مشکلاتشان را حل کند. خدمات برون‌سپاری کال سنتر باید مشکلات را حل کنند، محدودیت‌های عملیاتی و مالی در حوزه‌ی خدمات به مشتریان را بردارند و مهمتر از همه باید راه حل را در کمترین زمان به مشتری ارائه کرده و باعث رضایت آنها شوند.

۱. تعاملات پیش از تراکنش و در حین آن

یک شرکت برون سپاری مرکز تماس باید به مشتریان کمک کند و سئوالاتی که باعث تسهیل پروسه‌ی تصمیم‌گیری خرید آنها می‌شود را پاسخ دهد و قضیه را به تراکنش (خرید) بکشاند. مرکز تماس باید برای کمک به مشتری‌ها، پاسخ به سئوالات در مورد خصوصیت‌ها و مزیت‌های محصول، قیمت، پروسه‌ی خرید، ارسال و صورتحساب در دسترس باشد و همچنین باید بتواند این خدمات را در کانال‌های ارتباطی‌ای که مشتریان آن برند یا محصول خاص ترجیح می‌دهند، به آنها ارائه دهد.

۲. مراقبت از مشتری پس از تراکنش

خدمات برون سپاری کال سنتر باید شامل مراقبت از مشتری پس از خرید نیز باشد تا مشتریانی که به تازگی محصولی خریده‌اند بتوانند سئوالات مربوط به آن از قبیل نحوه‌ی استفاده، صورتحساب، ارسال، تخفیف‌ها، اعتبارها، حل مشکلات و پشتیبانی را بپرسند. همچنین مرکز تماس باید بتواند به سئوالات مشتریان در کانال‌های ارتباطی مختلف نیز پاسخ دهد. مراقبت از مشتری باید بدون معطل کردن او انجام گیرد و حل مشکل نیز در با سریعترین روش و در کمترین زمان به مشتری ارائه شود. همچنین تعاملات این چنینی باید با کمترین میزان خواسته از مشتری انجام بگیرد تا مشتری از حل مشکلش با کمترین تلاش و صرف زمانی کم (و حتی الامکان در اولین تماس) رضایت داشته باشد.

۳. ارزش

مرکز تماسی که خدمات برون سپاری ارائه می کند باید ارزش خود به عنوان جایگزین مرکز تماس داخلی را نشان دهد. حداقل یکی از جنبه‌های عملکردی مرکز تماس برون سپاری شده یعنی کیفیت، بهره‌وری، دسترسی، مقیاس‌پذیری و/یا هزینه‌ها باید نسبت به کال سنتر داخل شرکتی بهتر باشد. هزینه معمولاً مهمترین فاکتور محرکه‌ی برون‌سپاری‌هاست، اما سایر متغیرها معمولاً ثقل قابل‌توجهی در تصمیم یک شرکت به برون سپاری خدمات این بخش از خود ایفا می‌کند.

۴. رابطه‌ی مشورتی

خدمات برون‌سپاری شده کال سنتر باید در رابطه‌ای مشورتی ارائه شود. شرکتی برون‌سپاری باید دائماً نقاط ضعف محتمل (تغییر مشتریان، فرآیندها و تکنولوژی) را شناسایی کرده و راه‌حلی برای آنها ارائه کند. شرکت برون‌سپار نه تنها باید از قوانین بازی پیروی کند، بلکه باید همیشه از نحوه‌ی تقویت تجربه‌ی مشتری و همچنین چگونگی کاهش هزینه و تقلا در ارائه‌ی خدمات آگاه باشد. در حالیکه مرکز تماس برون سپاری شده ممکن است همیشه تمام ابزارهای موجود را در جعبه ابزارش نداشته باشد، اما باید بداند برای حل مشکلات کجا را بگردد و همچنین ریشه‌ی مشکلات شرکت و مشتریان را پیدا کند.

به نیازهای مشتری از سریعترین، رضایتبخش ترین و راه‌حل محورترین راه موجود در بازار پاسخ دهید تا تعالی خدمات مشتریانتان تضمین شود.

منبع:callzilla

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.