در دنیای تجارت، نمی ‌توانید از مزیت ‌های خدمات مشتریان عالی چشم پوشی کنید. خدمات عالی باعث می ‌شود مشتری حس کند که ارزشش برای شما بیشتر از تزریق پول به شرکت است.

در این مقاله با همراه باشید تا از ۵ مزیت ارائه خدمات مشتریان متمایز آگاه شوید.

ایجاد تعامل مکرر:

یکی از مهمترین مزیت ‌های خدمات مشتریان خوب این است که مردم را قانع می‌ کند که با شرکت شما بیش از یکبار تعامل داشته باشند. فروش مکرر، تصادفی نیست و بدون ایجاد خدمات مشتریان بی ‌نظیر، خریداران از شرکت‌ های رقیبتان خرید خواهند کرد. یکی از فایده ‌های خدمات مشتریان خوب این است که تعاملات شخصی با مخاطب هدفتان ایجاد می کند.

وقتی با مشتریان با مهربانی و احترام برخورد کنید، رابطه ‌ای را خلق می کنید که باعث می ‌شود مشتریان دلشان نخواهد کارشان را جای دیگری ببرند. اما فواید خدمات مشتریان خوب فقط مختص تعامل (چه تلفنی و چه حضوری) نیست؛ اگر یک قدم فراتر بگذارید و بعد از هر خرید یک ایمیل قدردانی ارسال کنید، ارزش مشتری ‌ها را صرف نظر از حجم خریدشان نشان خواهید داد.

ارتقای اعتبار کسب ‌و کار:

بهبود اعتبار شرکتتان یک مزیت دیگر خدمات مشتریان عالی‌ است. مشتری‌ ها معمولا از تجربه‌ برخوردشان با شرکت صحبت می کنند، به‌ خصوص اگر تجربه‌ ناخوشایندی داشته باشند. با ارائه‌ خدمات عالی به مشتریان، از یک ابزار مؤثر بازاریابی به نام «تبلیغات دهان ‌به‌ دهان» نیز بهره خواهید برد. مشتری‌ ها با خوشحالی با خویشاوندان و دوستان خود از تجربه‌ رضایت بخششان در تعامل با شرکت شما می گویند و با این کار بدون هیچ هزینه ‌ای تبلیغ شرکت شما را می‌کنند.

-با هزینه ‌ها می‌ جنگد:

شما به عنوان یک کسب ‌و کار کوچک ممکن است نتوانید قیمت‌ هایتان را به اندازه‌ فروشگاه ‌های زنجیره ‌ای یا همواره تخفیف پایین بیاورید. یکی از مزیت ‌های پنهان ارائه خدمات خوب به مشتریان این است که با این کار می ‌توانید تأثیر قیمت‌ های نسبتا بالا را با ارائه‌ خدمات بی نظیر به مشتریان کاهش دهید. وقتی شرکت شما اعتبار لازم را با خدمات مشتریان خوب به دست آورد، راه برای بالا بردن قیمت محصولات و خدماتتان باز می ‌شود چون مشتریان رغبت می کنند برای شرکتی که حس ارزشمندی و مهم بودن به آن ها می ‌دهد، پول بیشتری خرج کنند.

ایجاد مزیت رقابتی:

چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند؟ درست است که می ‌توانید تغییرات کوچکی در محصول یا خدمتتان بدهید اما باید از مزیت ‌های خدمات مشتریان خوب هم استفاده کنید، مگر اینکه یک روش بی ‌نظیر برای فروش داشته باشید. در این دوره که مشتری‌ ها معمولا از نبود خدمات مشتریان مناسب گلایه دارند، ارائه‌ خدمات مشتریان عالی شما را از رقبا متمایز می کند. با تأکید بیشتر روی خدمات مشتریان و سپس پشتیبانی از این استراتژی، می توانید خودتان را از رقبا جدا کنید و حس بی ‌رقیبی را به سایرین القا خواهید کرد.

بهبود اخلاقیات کارکنان:

مزیت‌ های خدمات مشتریان خوب همچنین می ‌تواند روی نوع محیط کاری شرکتتان تأثیر بگذارد. وقتی کارکنانتان ببینند که روزی خدمات مشتریان و هرچه مرتبط با آن است (از جمله احترام به دیگران، مهربانی و مواردی شبیه به این) تمرکز دارید، حس تعلق بیشتری به ارزش ‌ها و اصول شرکتتان پیدا خواهند کرد. این امر می ‌تواند منجر به ایجاد یک محیط خوشایندتر و همچنین ایجاد حس بهتر در کارکنانتان شود.

 

منبع: smallbusiness

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.