این یک واقعیت است که هدف اصلی بسیاری از سازمان­ های مصرف کننده مدار، ارائه خدمات عالی مشتریان است، زیرا این عامل تضمین کننده تکرار مراجعه مشتری و پایه رشد مصرف کننده است. 

بسیاری از کسب و کارهای مصرف کننده مدار، در دستیابی به برتری با تمام وجود به آموزش کارکنان در زمینه ارائه خدمات مشتری ایمان دارند. برخی از آن ها حتی این واقعیت را مد نظر می گیرند که خدمات عالی مشتری قبل از آموزش واقعی شروع می­شود، زیرا این بستگی به فرد دارد که دارای آموزش ­های مناسب باشد یا نه. نمایندگان خدمات مشتری باید به منظور برقراری ارتباط با ارزشمندترین دارایی سازمان شما، یعنی مشتری، از ویژگی ­های اساسی و مختلفی که وجود دارد برخوردار باشند. این صفات همچنین توانایی فرد را برای تبدیل شدن به یک کارمند کاملا خوب که در تلاش است به برتری دست یابد مشخص می کند. برای سازمان ­هایی که فقط به دنبال استخدام بهترین ­ها هستند، در این جا به برخی از اقدامات لازم و همچنین ویژگی ­های خاص که در هنگام استخدام افراد مناسب باید مد نظر گرفته شود اشاره شده است:

-نحوه جستجو:

به عنوان یک سازمان مصرف کننده مدار، در صنعت خود به دنبال برتری باشید، مهم ترین مسئله این است که شما تنها کاندیداهای واجد شرایط را پیدا کنید. برای دستیابی به این هدف، ممکن است لازم باشد که سازمانتان بودجه ­ای را برای تبلیغات در روزنامه ­های مختلف کنار بگذارد. کار دیگر این است که تبلیغات را در پرطرفدارترین وب سایت ­های جستجوی آنلاین شغل کشورتان قرار دهید. این وب سایت ها با یافتن کارکنان بالقوه که دارای اهداف آموزشی مناسب، ویژگی ­ها و صفاتی هستند که به نفع هر دوی سازمان خاص و مشتریان مورد نظرشان است به جویندگان کار کمک می کنند.

-نحوه ساخت بهترین تبلیغات:

وقتی صحبت از ساخت بهترین تبلیغات شغلی در روزنامه­ های محلی و وب سایت ­های جستجوی آنلاین به میان می ­آید، فهرست شرایط لازم برای استخدام باید واضح و مختصر باشد. حتی توصیه می­ شود که توضیح دهید چرا سازمانتان منحصر به فرد است و چه چیزی باعث می­ شود که کار در این سازمان برای کارکنان بالقوه جالب و ارزشمند جلوه کند. بسیاری از سازمان ­ها توجه­ شان را در درجه اول روی آنچه نیاز دارند متمرکز می کنند. به نظر می ­رسد آن ها فراموش کرده ­اند که یافتن کارکنان مناسب روابطی دو جانبه است که نیاز به جذب کارکنان مناسب دارد. در صورتی که تبلیغات شما مختصر و جذاب باشد، سازمانتان شانس بیشتری برای یافتن درخشان ترین و بهترین کارکنان خواهد داشت. علاوه بر این، در تبلیغات باید به وضوح شغل را به همراه فهرستی از همه مسئولیت ­های احتمالی که کارمند باید بر عهده بگیرد شرح دهید. سرانجام، تبلیغات شما باید شامل اطلاعات درباره ارزش آن شغل باشد.

هنگامی که افرادی را جذب می­کنید که می ­خواهند در محل کار ارزشمند باشند، شما سراغ کسانی می روید که برای مشتریان ارزش قائل خواهند شد.

-ویژگی ­ها و صفات یک نماینده بزرگ خدمات مشتری:

برای اکثر سازمان ­های مصرف کننده مدار، یک نماینده ایده ­آل خدمات مشتری فردی خوش مشرب است. این بدان معناست که نماینده باید به راحتی با تمام افراد از هر نژاد و قومی ارتباط برقرار کند. هنگام ایده پردازی فهرستی از ویژگی ­هایی که سازمانتان در نامزدهای احتمالی نیاز دارد، تهیه کنید؛ این ایده عالی خواهد بود که ویژگی ­ها و صفات کارکنان موجود مد نظر گرفته شود. کارشناسان استخدام کارمند توصیه می کنند که از مهارت های کارکنانی که تیمی کار می کنند بهره گرفته شود. برخی صفات کارکنان عبارتند از:

  • وفادار
  • حلال مشکلات
  • بلند پرواز
  • با وجدان
  • همکاری با دیگران
  • سازگار
  • قادر به کنترل خود

-سه ویژگی کیفی در نمایندگی خدمات مشتری:

هنگام استخدام نمایندگان بالقوه خدمات، ممکن است لازم باشد افرادی را مد نظر بگیرید که قادر به برطرف کردن مشکلات و غلبه بر هر شرایط دشواری هستند که امکان دارد هنگام برخورد با مصرف کننده به وجود آیند. برای این منظور، باید کارکنانی را که دارای ۳ ویژگی کیفی یک نماینده خوب خدمات مشتری هستند استخدام کنید. این ویژگی­ های کیفی به شرح زیر است:

  • مثبت اندیش
  • صبور
  • مودب

-نحوه انجام مصاحبه موثر که فقط بهترین نامزدها را مشخص خواهد کرد:

در فرآیند استخدام، سازمان شما ممکن است بخواهد سوال مربوطه را با پرسش­ های درست مطرح کند که مشخص خواهند کرد که آیا کاندیداها حقیقتا آن چه را شرکت می ­خواهد در بردارند یا نه. هر ویژگی و صفتی که در روزنامه ­های مختلف و وب سایت های جستجوی شغلی ذکر شده است، مد نظر بگیرید. سوالات مصاحبه خود را با توجه به این ویژگی ­ها طرح کنید. به عنوان مثال اگر «وفاداری» را به عنوان یکی از ویژگی­ ها مد نظر قرار دهید؛ هنگام مصاحبه با کارکنان بالقوه، از آن ها سوألاتی بپرسید که وفاداریشان را ثابت کند. اگر «حلال مشکلات» را به عنوان ویژگی در نظر گرفتید، ضروری است که زمینه ­هایی را که توانایی آن ها برای حل مشکلات در یک دوره کوتاه مدت را به اثبات می ­رساند در اختیارشان بگذارید. با دنبال کردن فهرستی که توسط شرکت شما تبلیغ می­ شود، شما می ­توانید بهترین کارکنان بالقوه را طی مصاحبه­ ها پیدا کنید.

 

منبع: infinitcontact

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.