معمولا روزهای اولی که یک کار جدید را شروع می‌کنید، پر از استرس هستید اما اگر قرار است که در شغل جدیدتان در مرکز تماس‌ کار کنید، بهتر است با ما همراه باشید.

امروزه کار در مرکز تماس با اسم‌ها و انواع مختلفی از سیستم‌ها آمیخته شده، ابزارهای مرتبط با CRM و یا نرم افزارهای خدمات رسانی به مشتری، سیستم مدیریت دانش، کلمات اختصاری و… و مهم‌تر از همه، معامله با مشتریان از طریق تلفن.

در حالی که برخی از افراد هنوز هم گمان می‌کنند، کار در بخش مرکز تماس‌ چیزی جز یک شغل تکمیلی در کنار سایر مشاغل نیست، اما باید بدانید که این شغل، می‌تواند یکی از بهترین مشاغل برای برخی افراد تلقی شود.

اگر قرار است شما هم به تازگی قدم به این کار بگذارید، بهتر است که با استراتژی‌ها و مهم‌ترین نکات برای شروع کار در این بخش آشنا باشید.

-با ۶ راهکار برای شروع کار در بخش مرکز تماس‌ آشنا شوید:

  • با سیستم تلفنی خود آشنا شوید:

طریقه انتقال تماس و یا قرار دادن مشتری در حالت پشت خطی را یاد بگیرید و از سیستم تماس‌های داخلی و خارجی مطلع باشید تا بتوانید در کار جدیدتان موفق شوید.

  • قوانین مربوط به تماس‌های تلفنی را یاد بگیرید:

باید بدانید که هیچ گاه در میان مکالمه، تماس را قطع نکنید و از قوانین مهم و اساسی کار در بخش مرکز تماس‌ با خبر باشید تا بتوانید عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید.

  • با یک با سابقه دوست شوید:

در محل کارتان و حتی در تیم‌های دیگر مرکز تماس، کسی را پیدا کنید که مدت زمان زیادی در شرکت و یا سازمان مورد نظرتان کار کرده باشد تا بتوانید از او کمک بگیرید، با مکان جدید آشنا شوید و افراد و سمت‌هایشان را بشناسید، به مشکل بر نخورید و راحت‌تر در کار جدیدتان ترقی کنید.

  • حال وقت آن رسیده تا همه سوالاتی که در ذهن دارید را بپرسید:

منتظر نشوید تا رایانه‌تان خراب شود و تازه بپرسید که بخش آی تی کجاست، نگذارید یک ماه بگذرد و بعد بپرسید که چگونه باید تماس‌ها را منتقل کنید.

هیچ کس انتظار ندارد که شما روز اول همه چیز را درباره مرکز تماس بدانید و مسلما شما به زمان نیاز دارید، اما بهتر است هر سوالی که دارید و برای تبدیل شدن به یک کارمند بی‌نظیر باید بدانید، بپرسید.

  • با همه رفتاری دوستانه داشته باشید:

در برخورد اول با بقیه کارمندان مرکز تماس، هیچ شناختی از آن ها ندارید و سخت است که از روی موقعیت و ظاهر افراد با دیگران رفتار کنید، به همین دلیل باید حواستان باشد که رفتار نادرستی با کسی نداشته باشید. به علاوه شما نمی‌دانید که چه کسی در این شرکت قرار است ارتقا پیدا کند و به زودی رئیس شما شود، فراموش نکنید که در هفته اول ورودتان به همه لبخند بزنید تا با هیچ کس به مشکل برنخورید.

  • نترس باشید:

یکی از بهترین کارهایی که باید در هفته اول کارتان در مرکز تماس انجام دهید این است که بی‌باک و نترس پیش بروید. از معرفی خودتان نترسید و هم به صورت حضوری و هم تلفنی خودتان را معرفی کنید. طوری رفتار کنید که انگار تازه کار نیستید. به کارگیری ترفند نترس بودن در کارتان به شما کمک می‌کند تا سریع‎تر در نقش تان فرو بروید و کارها را یاد بگیرید.

 

منبع: cxcentral.com

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.