برون ‌سپاری در هند توانسته از طریق ایجاد خدمات مشتریان سطح ‌بالا، سهم قابل ‌توجهی از بازار را در اختیار بگیرد. این روش توسط شرکت‌ های زیادی برای ایجاد رابطه با مشتریان، به کار گرفته شده است. خدمات کال ‌سنتر فرصتی را برای حفظ روابط با مشتری به شرکت ‌ها می ‌دهد. این خدمات همچنین به جذب بخش‌ های دیگر بازار برای بالا بردن فروش محصولات کمک خواهد کرد.

حفظ مشتری با هر پرتال خدمات مشتریان، برای هر شرکت تجاری اهمیت دارد. چون رقابت شدیدی وجود دارد و رکود اقتصاد جهانی بیش از حد انتظار بوده، شرکت ‌ها تمرکز بیشتری را معطوف رشد هزینه‌ نگه داری مشتریان برای بالا بردن سوددهی کرده‌ اند اما داشتنِ یک رابطه‌ خوب با مشتری، تنها راه نجات و موفقیت در هر صنعتی ا‌ست.

-مشخصه‌ های مهم مراکز تماس در هند:

کال سنتر به ایجاد تعامل مثبت با مشتریان، کارکنان و فروشنده ‌ها (vendorها) برای ایجاد یک شرکت موفق در یک شاخه‌ تجاری کمک می کند. مرکز تماس ها، یک سازمان موفق برای فروشنده ‌ها و مشتری ‌ها ایجاد می کنند تا بتوانند خوبی‌ ها و بدی ‌های محصول این شرکت و همچنین فاکتورهای دیگر را برای بهبود محیط متوجه بشوند. مزیت دیگر مرکز تماس ها این است که مشتریان می ‌توانند هر انتقادی را که در مورد بنیاد کسب ‌و کار، فروشندگان یا بخش ‌های مختلف دارند، انتقال دهند تا این شرکت ‌ها بتوانند این فضای خالی را پر کنند و پلی به ایجاد روابط با آن ها بزنند.

برون ‌سپاری تجاری (BPO) یک واسطه بین شرکت و مشتریانش برای کمک به حل مشکلات یا سوالات در مورد خدمت یا محصول آن کسب ‌و کار است. BPOها در هند، مشکلات را با هدف خلق یک تصویر خوب از مدیریت شرکت، حل ‌و فصل می کنند. میزان درک مشتریان، کارکنان و فروشندگان یک کسب ‌و کار به ایجاد انرژی مثبت برای انجام اثربخش خدمات، کمک خواهد کرد. اگر صاحب یک کسب ‌و کار هستید، باید از یک مرکز خدمات BPO استفاده کنید تا بتوانید کسب‌ و کارتان را بدون مشکل، مدیریت کنید.

 

-کال ‌سنترهای BPO در دهلی چگونه به شرکت ‌ها در برقراری روابط موفق با مشتریان کمک می کنند؟

برای گذر کردن از برخی محدودیت ‌ها در رسیدن به تجربه‌ جذب مشتریان بیشتر، شرکت ‌ها مرکز تماس شان را برون ‌سپاری می کنند. این مرکز تماس ها به آن ها در یافتن راه ‌حل کمک می کنند و مسیر این شرکت‌ ها در رسیدن به هدف تجاری‌ شان را آسان ‌تر می ‌سازند.

مسئول برون ‌سپاری، پلتفرمی را ایجاد می کند که شامل ترکیبی از کارشناسان است که با کمک ایمیل یا خدمات وب و یا IVR خودکار در ارتباط هستند و همچنین به پایگاه ‌داده تجاری آن شرکت نیز دسترسی دارند.

برون ‌سپاری کال ‌سنتر، شرکت ‌های زیادی را جذب خود کرده است چون بهترین راه‌ حل‌ ها را ارائه می ‌دهد. با این کار، هزینه ‌های حفظ مشتری کاهش پیدا می‌ کند و دقت و کیفیت خدمات مشتریان بالا می ‌رود.

بسیاری از شرکت‌ ها در سراسر جهان تصمیم گرفته ‌اند خدماتشان را به مرکز تماس ها برون‌ سپاری کنند تا به بهبود کسب ‌و کارشان کمک کنند، خدمات مناسب برای مشتریانشان فراهم کنند و باعث بهبود فرآیندهای خارجی و رویه ‌های داخلی شرکت شوند. براساس یک مطالعه، شرکت ‌هایی که از خدمات کال ‌سنترهای برون ‌سپاری ‌شده استفاده می کنند بهترین نتایج را کسب کرده ‌اند.

 

-ویژگی ‌های یک کال ‌سنتر خارج از شرکت:

برون ‌سپاری مرکز تماس شامل بخش ‌های زیر است:

  • پشتیبانی مشتریان: این خدمت شامل پاسخ به ایمیل ‌ها، پشتیبانی تلفنی، ارسال پیام، مرور همزمان (Co-browsing) و چت زنده با مشتریان است.
  • بازاریابی و فروش تلفنی: تماس برون ‌سپاری ‌شده برای مدیریت کمپین، مشتریان مشتاق و بالا بردن فروش بین مشتریان کنونی و مشتریان جدید.
  • بخش IT کارکنان: این سیستم شامل پشتیبانی چندکاناله برای حل مشکلات سیستم برای اپلیکیشن ‌های داخلی‌ است که به دفتر یادداشت ‌های دسکتاپ، اینترنت، ابزارهای بهره‌ وری شرکت مانند ایمیل و مرورگرها ربط داشته باشد. این سیستم همچنین شامل مشکلات عملیاتی IT، درخواست سرویس جدید و اتصال ریموت به دستگاه‌ ها است.

البته وسوسه‌ کننده ‌ترین دلیل موفقیت این نوع از کال ‌سنترها در ایجاد رابطه با مشتری این است که آن ها هزینه‌ ها را کاهش می ‌دهند، در ارائه خدمات به مشتریان به شرکت ‌ها کمک می ‌کنند، دسترسی به آخرین تکنولوژی ‌ها را تسهیل و همچنین در افزایش قابل ‌توجه سرمایه ‌گذاری ‌های مادی نیز به شرکت ‌ها کمک می کنند.

-چگونه بهترین کال سنتر خارجی را انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از انتخاب یک برون‌ سپاری به یک کال سنتر در هند می‌ شود، شرکت باید توجه شایانی به قرارداد فی ما بین، رسیدگی به شکایات، رابطه با فروشندگان و ساختارهای مالی داشته باشد.

چون همانطور که در بالا اشاره کردیم برون ‌سپاری مزیت ‌های ارزشمندی را از طریق ایجاد رابطه با مشتریان برای یک شرکت به ارمغان می ‌آورد اما در هر حال باید چند چیز را به خاطر داشته باشید تا در آینده به مشکلی برخورد نکنید. در برخی مواقع شرکت کنترل خدمات مشتریان را از دست می ‌دهد. در این مواقع یک BPO به اجرای فناوری موردنظر آن شرکت از طریق انتخاب پایگاه داده‌ مناسب کمک خواهد کرد و از این راه به آن شرکت در ایجاد رویه‌ هایش کمک می‌ کند.

در هر حال یک شرکت باید در انتخاب BPO دقت زیادی کند تا بتواند این مشکلات پیچیده را در یک چشم بر هم زدن حل کند.

خدمات پشتیبانی مرکز تماس عمدتا از طریق ایجاد فاکتورهای لازم برای ایجاد رابطه با مشتریان، به شرکت ‌ها کمک می کند. انتخاب بهترین خدمات مرکز تماس در هند برای یک شرکت بسیار مهم خواهد بود، چون این مرکز باید اهداف ارتباطی موردنظر آن شرکت را با خدماتش برآورده کند. یک رابطه‌ موفق همچنین از طریق افزایش سودآوری شرکت، باعث کاهش هزینه ‌ها می ‌شود. با انتخاب یک شرکت BPO مناسب، یک موقعیت برنده-برنده دارید که برایتان مشتری بیشتری به ارمغان خواهد آورد.

منبع: iccs-bpo

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.