تقریبا همه انواع کسب و کارها، نیاز به تولید راه هایی برای پیشی جستن در فروش دارند. علیرغم استفاده از نسخه های پرتاثیر بازاریابی از راه دور و  فهرست های تماس پالایش شده، اکثر شرکت ها ایجاد یک موازنه صحیح بین درآمد حاصل از فروش و متوسط هزینه درخواست های مشتریان را چالش برانگیز می یابند. در حالی که برای بیشتر مدیرعاملان، بهینه سازی تیم فروش، پاسخ صحیح است. آن ها نیاز به یافتن راه قابل اعتمادی برای رسیدن به آن دارند.

برای راهنمایی بیشتر، در این جا چهار نکته مهم درباره این که چگونه با دریافت فناوری ها و روش های مختلف، عملکرد تیم فروشتان برای کسب درآمد بیشتر را ارتقا دهید، ارائه می کنیم:

داده ها برای هر کسب و کاری، کلیدی هستند؛ چه صحبت درباره لیست های دقیق تله مارکتینگ (بازاریابی از راه دور) باشد، چه بحث تجزیه و تحلیل پیش بینی در میان باشد.

علم تحلیل داده، جای خود را در صنعت مرکز تماس (کال سنتر) باز کرده است و بسیاری از کسب و کارها از آن برای ارتقای بهره وری و کاهش هزینه ها استفاده می کنند. به عنوان مثال، تحلیل های پیش بینی کننده، ابزار مهمی در مطالعه، تحلیل و پیش بینی روندهای بازار و رفتار مشتری محسوب می شوند.

در مجموع، آگاهی های داده محور، نمایندگان توسعه کسب و کار شرکت ها را برای بهتر فهمیدن موارد زیر، توانمند می سازد.

  • هدف گذاری بازارها و انتظارات آن ها
  • زمانبندی های تلفن ها و ایمیل ها
  • موثرترین پیام ها
  • روش های استخدام
  • فاکتور های انگیزشی کارکنان

-کاهش هزینه های مشتری یابی:

فروش کار سختی است اما به صورت قاعده مند، رساندن آن به تعداد مورد نظر در عین حفظ هزینه های مشتری یابی، کار مشکل تری است. بهترین راه برای رسیدن به یک نقطه تعادل، این است که عملکرد تیم فروش تان را در با تجهیز آن ها به آخرین تکنولوژی موجود در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) که آن ها استفاده می کنند یا تجهیزات مرکز تماس، بهینه سازی نمایید. در تمام موارد، استفاده از فناوری های شتاب دهنده فروش برای تقویت و تکرار موفقیت ها و گرفتن تصمیم درست در زمان درست، مهم است.

-مشتریان بیشتری را از آن خود کنید:

زمان برای همه چیز مهم است و فروش هم از این داستان مستثنا نیست. علاوه بر نسخه های متقاعد کننده بازاریابی از راه دور و فهرست های تماس پالایش شده، ابزارهایی مثل شماره گیرهای قوی و پیش بینی کننده، بسیار تعیین کننده اند؛ زیرا به فروشندگان تلفنی شما در بهبود زمان پاسخ به مشتری جدید کمک می‌کنند، تعداد تلفن های زنده و نرخ احراز شرایط مطلوب (جلب مشتری) را افزایش می دهند و نهایتا محرکی برای فروش بیشتر هستند. یک مطالعه نشان می دهد که اگر شما در زمان ۵ دقیقه بعد از ثبت نام مشتری جدید در فرم وب به او تلفن کنید، شانس احراز شرایط او (جذب مشتری) با موفقیت ۲۱ برابر افزایش می یابد.

-منابع رقابتی استخدام کنید:

علیرغم اهمیت بهره مندی از فناوری پیشرفته، استخدام پرسنل مناسب همچنان یکی از بزرگترین چالش های هر شرکت فروش است که موافقت ۷۸ درصد رهبران فروش با این ایده را به همراه دارد. مطالعات نشان داده است که نمرات امتحانی، معدل و حتی تجربه، ممکن است عامل مناسبی برای پیش بینی افراد در استخدام متخصصان فروش نباشد. در این حوزه «هوش» عنصری کلیدی برای موفقیت است. این یک الگوی تکرارشونده از احساسات، افکار و رفتارها است که وقتی به صورت سیستماتیک به کار گرفته می شوند، فروش ایجاد می کنند. با این حال، تشخیص هوشمندی کار ساده ای نیست. حتی اگر شما تست های شخصیت از قبیل توان سنج کالوب یا مایرز بریگز انجام دهید، آن ها جواب های مفیدی در اختیارتان می گذارند، اما ممکن است نتوانید تصویر توانمندی های کاندیداها را کامل کنید.

داشتن یک روش جامع در استخدام به شما اجازه می دهد کاندیداهای مناسبی را بیابید و در نتیجه در حوزه هایی از قبیل موارد ذیل، یاری رسان داشته باشید:

  • کفایت در مذاکرات فروش
  • چشم انداز و انتظارات
  • هدایت و راهبریِ خود
  • کار تیمی
  • مدیریت مشتریان

-نتیجه گیری:

استخدام راه حل ها و فرآیندهای فناورانه مناسب، عملکرد متخصصین حرفه ای فروش را بهبود می بخشد. برای مثال، در صورتی که همزمان شفافیت کامل در تمام سطوح در تیم حفظ شود، مدیریت مشتری جدید شبکه محور، یک راه حل موثر برای روان سازی فروش و بهره وری است.

نتیجه این است که کار به میزان بسیار زیادی به منابع انسانی مرتبط شده است و فقط نشان دادن دستاوردهای کارکنان یا مطالعه شاخص ‌های کلیدی ارزیابی عملکرد دارای اهمیت نیست، بلکه تجربه تعامل شخصی با کارکنان نیز حائز اهمیت است.

منبع: telephonelists

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.