هیچ حقیقتی در مرکز تماس بالاتر از این نیست که زمان همچون پول است؛ تمام لحظات ارزشمند هستند و کارمندان شما نیز آن را درک می کنند.

وقتی از راه­ های ارزان جهت تهییج یا تشویق کارمندان صحبت می کنیم، منظورمان این نیست که به آن ­ها اجازه دهیم آخر هفته را زودتر به خانه بروند.

به هر حال ممکن است بودجه شما برای پاداش دادن به کارمندان کم باشد اما این بهانه ­ای قابل قبول نیست. به جای آن دنبال راهی جدید برای تهییج و تشویق تیم کارمندان خود باشید.

شما با دانستن این که «زمان» کالایی ارزشمند است، می ­توانید به تیم تان نشان دهید که قدردان زحمات آن ­ها هستید. سطح فرهنگ شرکت را بالا نگه­ دارید و همچنین به کارمندان خود اجازه دهید که از با ارزش ­ترین دارایی خود یعنی زمان نهایت بهره را ببرند. اما چگونه؟

در ادامه ۳راهکار بی هزینه برای تشویق کارکنان و افزایش مشارکت آنان با استفاده از «زمان» را بیان می کنیم:

  • به آن ها تا جایی که امکانش هست، قدرت دهید:

اجازه بدهید کارمندان مرکز تماس تان، سیاهه وظایف خود را انتخاب کنند. این کار به اشخاص یا تیم این آزادی را می­دهد که انتخاب کنند چگونه کار و زندگی خود را با یکدیگر هماهنگ سازند. بدین ترتیب آن­ها حس می­کنند که سکان­دار زندگی خود هستند.

آیا آن­ها خواستار آن هستند که در نوبت کاری زودتری قرار بگیرند تا بتوانند ترافیک را دور بزنند؟ یا خواهان نوبت کاری دیروقت هستند تا بتوانند صبح­ها زمان بیشتری را با کودکان خود بگذرانند؟

این پاداش سبب می­شود که آن­ها کار را جزئی از زندگی بزرگتر خود بدانند و تمرکز خود را معطوف مواردی که لذت بیشتری را با خود به همراه دارد، کنند.

  • فوت و فن­ های جدید را به کارمندان مرکز تماس آموزش دهید:

به کارمندان مرکز تماس خود آموزش دهید که چگونه از زمانشان بیشترین بهره را ببرند. یک جلسه قبل از شروع، کار را سازمان­دهی کنید. بسیاری از کارمندان مرکز تماس می­خواهند بدانند چگونه کارهای ساده­ای مانند خرید اینترنتی را انجام دهند اما نسبت به این که تمامی مراحل را خود یاد بگیرند، احساس راحتی نمی­کنند.

زمانی که مراحل انجام این کار به آن ­ها آموزش داده شود و تجربه خوبی از مزایای استفاده از این سرویس داشته باشند، آن ­ها نسبت به محیط کاری خود احساس خرسندی خواهند کرد؛ چراکه حس می­کنند آن محیط سبب پیشرفت توانایی­هایشان شده است و این موضوع بر زندگیشان تاثیر مثبت می­گذارد.

  • خدماتی را برای کارمندان مرکز تماس خود فراهم کنید:

کارمندان شما از چه چیزهایی در اوقات فراغتشان لذت می­برند؟ آن­ها را در محل کار برایشان فراهم کنید. این کار به تیم شما امکان لذت بردن از یک موضوع را می­دهد و زمان آن­ها را در روزهای تعطیل ذخیره می­کند.

همان طور که ارائه خدمات به مشتریان و فرآیندهای محل کار تغییر کرده است، تکنیک­های تشویق و پاداش دادن به کارمندان نیز دستخوش تغییر شده است.

اگر شما به دنبال آن هستید که کارمندانتان پیشرفت­ کرده و چیزهای جدید را امتحان کنند، می‌توانید مثال­­های شبیه آنچه گفته شد را پیاده­سازی کرده و موارد جدیدی را در شرکت خود امتحان کنید.

 

منبع: cxcentral

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.