زیرساخت مرکز تماس ابری (مجازی)

تلفن ابری چیست و چطور باعث توسعه کسب و کار می شود؟

 

با خرید تلفن ابری شما مدیریت بهتری روی پرسنل حضوری و دور کار خواهید داشت مدیریت بهتر باعث فروش بیشتر و در نتیجه توسعه کسب و کار خواهد شد.

چه عواملی باعث مدیریت بهتر پرسنل می شود؟

۴ مورد پر اهمیت  لیست شده و بقیه امکانات در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

۱- ضبط مکالمات کارمندان

۲- گزارشات تماس اعم از تماس های بی پاسخ و تماس های کوتاه و ۷۰ مدل گزارش دیگر

۳- مانیتورینگ تماس ها

۴- شنود آنلاین مکالمات

 

با ما در تماس باشید

۰۲۱۹۱۳۲۴۶۴۰

پلن های مرکز تلفن ابری حامیسان را میتوانید مشاهده کنید و در صورت داشتن سوال با شماره تلفن های سایت تماس بگیرید.

راه اندازی مرکز تلفن ابری برای اشخاص حقیقی معمولا بین یک تا دو روز کاری زمان می برد و برای حقوقی معمولا بین ۲ تا ۵ روز کاری زمان بر می باشد

 

پلن های تلفن ابری

مرکز تلفن ابری برنزی نقره ای طلایی الماس
داخلی رایگان ۵ ۱۰ ۱۵ ۲۰
صف تماس (دپارتمان) ۱ ۳ ۸ ۱۰
منشی گویا
سافت فون اختصاصی
تاریخ شمسی
گزارشات ساده
تنظیم ساعت اداری X
کنفرانس X
انتقال تماس X
ضبط مکالمات X دو هفته
مانیتورینگ زنده X X
کنفرانس تلفنی X X
لیست سیاه و سفید X X
نظرسنجی X X
شنود آنلاین مکالمه X X
گزارشگیری پیشرفته X X
تعیین سطح دسترسی X X X
ماژول تماس از روی وب X X X

 

تلفن ابری یا ویپ ابری چیست؟

 

تلفن ابری یا مرکز تلفن کلود یا همان ویپ ابری به جای اینکه در محل نصب و راه اندازی شود روی بستر اینترنت راه اندازی  می شود و از هر جای ایران امکان تماس ورودی و خروجی بدون نیاز به سخت افزار را می دهد.

سوال اینجاست آیا می توان تلفن رومیزی هم به تلفن ابری متصل کرد؟! بله شما می توانید بدون داشتن تلفن روی موبایل یا سیستم یا حتی روی تلفن رومیزی از این امکان استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر تا انتها با ما همراه باشید.

چرا باید از مرکز تلفن ابری یا مرکز تماس ابری استفاده کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت امروزه در تمامی کشور های دنیا تلفن های معمولی به تلفن های اینترنتی و سیستم های سانترال به مرکز تلفن VoIP یا همان مرکز تماس ابری تغییر کرده اند.

تلف ابری

در میان تمام سرویس های مرکز تلفن ویپ یا مرکز تماس ابری بروزترین و ساده ترین سیستم که هم به لحاظ پشتیبانی مناسب باشد و هم به لحاظ کارکرد بتواند مطمئن عمل کند مرکز تلفن ویپ ابری (Hosted PBX) است. در واقع مرکز تلفن ویپ ابری همان مرکز تلفن معمولی می باشد ولی شما دیگر نیاز به نصب و خرید سرور و سخت افزار و نگهداری در محل ندارید. به این معنی که سرور بر روی یکی از بهترین دیتاسنتر های ایران میزبانی می شود و شما هزینه سرور و برق آن را نخواهید داشت. و برای مدیریت تماس ها نیاز به یک اینترنت معمولی دارید

از مهمترین مزیت های مرکز تلفن ابری  عدم محدودیت به یک اینترنت خاص می باشد، شما به راحتی با همه اینترنت ها امکان مکالمه دارید حتی دیتای سیم کارت

مرکز تلفن ابری یا مرکز تماس ابری (Hosted PBX) به جای اینکه در محل شرکت شما نصب و راه اندازی شود به عنوان یک سرویس پایدار اینترنتی در اختیار شما قرار میگیرد. این فناوری در اروپا و آمریکا با نام Hosted PBX یا Cloud PBX نامیده میشود.

 

یکبار برای همیشه سیستم تلفنی خود را انتخاب کنید

یکبار برای همیشه سیستم تلفنی خود را انتخاب کنید، با خرید سرویس مرکز تلفن ابری از حامیسان با هر بار جابجایی مشکلات از دست رفتن شماره تلفن نخواهید داشت

همچین در صورت داشتن نیروی دورکار یا اضافه کار در منزل مرکز تلفن ابری حامیسان بسیار به شما کمک خواهد کرد

حامیسان با در اختیار داشتن سرور های ابری (Cloud)، خدمات میزبانی مراکز تماس را بر بستر اینترنت فراهم آورده است.

امکانات مرکز تلفن اینترنتی حامیسان:

منو صوتی یا IVR

تعریف خط داخلی به تعداد نامحدود

ضبط و گزارشگیری مکالمات

فکس

صندوق صوتی

کنفرانس تلفنی

ساعت کاری هوشمند

انتقال تماس

انتقال تماس در صورت پاسخگو نبودن داخلی به موبایل یا سایر هم گروهی ها و….

 

مرکزتلفن ابری یا مرکز تلفن ویپ چیست و چطور به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند؟

مرکزتلفن ابری، راهکاری مقرون به‌صرفه

مرکزتلفن ابری در واقع همان مرکزتلفن ویپ محلی یا درون سازمانی است که کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط با هزینه کمتر و ویژگی‌های منحصر به فرد امکان استفاده از این سرویس را از هر نقطه جغرافیایی می‌توانند بر روی بستر اینترنت داشته باشند. با توجه به اینکه استفاده از این مرکزتلفن نیازی به تهیه سرور، تجهیزات شبکه و نیروی پشتیبانی مقیم در شرکت ندارد، همچنین به دلیل عدم وجود تجهیزات در شرکت هزینه ای بابت برق نیز پرداخت نخواهد شد، در نتیجه هزینه تمام شده استفاده از این سرویس تلفن نسبت به یک مرکزتلفن محلی بسیار پایین‌تر خواهد بود. در این مطلب به صورت کامل به شما خواهیم گفت که مرکزتلفن ابری چیست و چطور به کسب‌و‌کار شما کمک خواهد کرد.

 

مرکزتلفن ابری چیست؟

 

پیش از آنکه بخواهیم در مورد مرکزتلفن ابری بگوییم، بهتر است کمی در مورد مرکزتلفن ویپ صحبت کنیم. مرکزتلفن ویپ یک سیستم تلفن هوشمند است که در یک دهه اخیر جایگزین سانترال منسوخ پاناسونیک شده است. در واقع شرکت‌هایی که دارای تعدادی خط تلفن و پرسنل هستند برای مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی و همچنین استفاده از سرویس‎‌هایی مثل تلفن‌گویا، ضبط تماس، گزارش مکالمات، صندوق صوتی، صف‌تماس و… از مرکزتلفن VoIP استفاده می‌کنند.

مرکزتلفن ابری یا Hosted PBX در واقع همان مرکزتلفن ویپ درون سازمانی است با این تفاوت که برای استفاده از آن نیازی به خرید تجهیزات سخت افزاری و استقرار در شرکت خود ندارید. این سرویس روی یک سرور مجازی در شرکت سرویس‌دهنده از قبل پیاده‌سازی شده است و شما از طریق اینترنت با آن ارتباط برقرار ‌می‌کنید. می‌توانید تماس‌های ورودی را پاسخ ‌دهید، تماس خروجی بگیرید، از مکالمات خود گزارش تهیه کنید و هر نیاز دیگری که داشته باشید این سرویس به شما ارائه خواهد داد. به صورت کلی شما به جای هزینه‌های زیاد تهیه سرور و تجهیزات، پشتیبانی و … فقط هزینه استفاده از خدمات آن را به صورت ماهیانه، فصلی یا سالیانه پرداخت می‌کنید.

 

مرکزتلفن ابری چطور به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند؟

 

سرویس‌های ابری سالهای زیادی است که در حال جایگزینی به جای سرورهای محلی، مخصوصا برای کسب‌و‌کارهای کوچک تا متوسط شده‌اند. این امر باعث شده است که شرکت‌های زیادی از سرویس‌های تحت شبکه استفاده کنند زیرا همانطور که گفته شد، اینگونه سرویس‌ها به دلیل کاهش هزینه‌ و چالش‌های نگهداری معمولا مورد استقبال شرکت‌های کوچک تا متوسط قرار می‌گیرد. معمولا سازمان‌های بزرگ و دولتی به دلیل داشتن بودجه زیاد و سیاست‌های خاص درون سازمانی و امنیتی کمتر سراغ سرویس‌های مجازی و مرکزتلفن ابری می‌روند. در این بخش با مزیت‌های این مرکزتلفن تحت‌شبکه آشنا خواهید شد و به شما می‌گوییم که این سیستم تلفنی چطور می‌تواند به کسب‌و‌کارتان کمک کند.

مرکز تماس ویپ

 

 • کاهش هزینه‌های جاری

در صورتی که از یک مرکزتلفن ابری استفاده کنید، هزینه‌های جاری استفاده از خدمات این سرویس در مقایسه با یک مرکزتلفن ویپ محلی بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. به طور مثال شما به عنوان مدیر یک ‌کسب‌و‌کار دیگر نیازی ندارید که یک سرور برای نصب نرم‌افزار مرکز‌تلفن تهیه کنید، دیگر نیازی نیست که بخشی از فضای یک اتاق برای تجهیزات سخت‌افزاری وابسته، اشغال شود. نیازی به پرداخت هزینه برق مصرفی تجهیزات و سرور مرکزتلفن ویپ و همچنین یک کارشناس پشتیبان مقیم نخواهید داشت. تمامی این موارد در کنار هم شما را متحمل هزینه‌های جانبی می‌کند که با داشتن یک مرکزتلفن ابری، صرفا هزینه استفاده از خدمات را پرداخت خواهید کرد.

 • جابجایی محل کار بدون یک لحظه قطعی تلفن

یکی از دغدغه‌های بزرگ مدیران هر شرکت در زمان جابجایی محل کار، قطعی تلفن و از دست دادن تماس‌های ورودی شرکت است. فرض کنید شرکتی در زمینه فروش یا خدمات فعالیت دارد و در روز ۳۰ تماس ورودی دارد. در صورتی که این شرکت زمان نقل و مکانش سه روز طول بکشد، به صورت تقریبی ۱۰۰ تماس را از دست می‌دهد و این موضوع ‌می‌تواند برای هر کسب‌و‌کاری باعث ضرر و زیان شود. حالا فرض کنید همین شرکت از مرکزتلفن ابری استفاده ‌کند، در این شرایط تمام تجهیزات و خطوط روی بستر اینترنت و در شرکت سرویس ‌دهنده هستند. بنابراین در زمان جابجایی، تماس‌های ورودی و خروجی این شرکت همچنان پابرجا هستند و حتی یک لحظه قطعی در این شرایط نخواهد بود.

 • پشتیبانی شبانه‌روزی

سرویس مرکزتلفن ابری معمولا بر روی سرورهای مجازی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سرورمجازی پیاده‌سازی و پیکربندی می‌شود. اینگونه شرکت‌ها به دلیل حساسیت کاری که دارند به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به کاربران خود هستند. بنابراین سرور شما به صورت ۲۴ ساعته پشتیبانی و نگهداری می‌شود.

 • استفاده در زمان دورکاری

با توجه به اینکه تمام ارتباطات مرکزتلفن ابری روی بستر اینترنت است، بنابراین اگر در کسب‌و‌کار خود سیاست دورکاری دارید، استفاده از این مرکزتلفن هوشمند بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در واقع با ایجاد یک داخلی روی سیستم تلفن ابری و همچنین یک تلفن رومیزی تحت‌شبکه، لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند، هر آن چیزی که برای ارتباط با مشتریان و همکاران نیاز دارید را به دست خواهید آورد. به همین سادگی!

 • ارتقای سرور مرکزتلفن ابری بدون دردسر

اگر شما یک مرکزتلفن ویپ محلی داشته باشید، زمانی که به دلیل افزایش تعداد داخلی و پردازش سرور مجبور به تغییرات در سرور فیزیکی خود شوید دچار چالش‌های زیادی از جمله خاموش شدن سرور و از دست دادن تماس‌هایتان خواهید شد. اما به دلیل اینکه تمام منابع زیرساخت سرور شما به صورت نرم‌افزاری تعیین شده است، به راحتی در چند دقیقه بدون از سرویس خارج شدن سیستم تلفن، ارتقای سرور صورت می‌گیرد.

 • افزایش بهره‌وری نیروی IT

زمانی که شما از یک مرکزتلفن ویپ درون سازمانی استفاده می‌کنید، نیروی IT شرکت شما وظیفه دارد مثل سایر سرویس‌های دیگر از سیستم تلفن نیز پشتیبانی کند. این موضوع باعث می‌شود یک وظیفه و تعهد دیگر بر دوش کارشناس فناوری اطلاعات باشد و نتواند به سرویس‌های دیگر سازمان به درستی رسیدگی کند. اگر شما از مرکزتلفن ابری استفاده کنید، در واقع بار پشتیبانی این سرویس را از دوش بخش فناوری اطلاعات شرکت یا کارشناس IT برداشته اید تا بتوانند به سرویس‌های دیگر با کیفیت بیشتری رسیدگی کنند.

 

مزیت‌های عمومی مرکزتلفن ابری

تا اینجای مطلب شما را با مزیت‌های خاص این مرکزتلفن هوشمند، آشنا کردیم. شاید به تازگی با مرکزتلفن ویپ آشنا شده باشید، همانطور که پیش‌تر گفته شد، مرکزتلفن ابری همان مرکزتلفن ویپ محلی است با این تفاوت که تمام این سیستم در محلی دیگر روی سرورهای یک شرکت ارائه دهنده سرورمجازی نصب می‌شود و شما بدون خرید هیچگونه تجهیزات فقط با کمترین هزینه از خدمات این سیستم تلفن استفاده می‌‌کنید. بنابراین این بخش به شما کمک می‌کند تا بدانید به صورت کلی داشتن یک مرکزتلفن هوشمند برای کسب‌و‌کارتان چه مزیت‌هایی دارد و چه ویژگی‌هایی این سیستم تلفنی را از سانترال منسوخ پاناسونیک متمایز می‌کند. در ادامه مزیت‌های دیگر این مرکزتلفن را به شما خواهیم گفت.

 

۱- تلفن‌گویا

سیستم منشی دیجیتال یا تلفن‌گویا وظیفه تقسیم تماس‌های ورودی به سمت دپارتمان یا داخلی‌های خاص یک شرکت را برعهده دارد. زمانی که فردی با شرکت شما تماس می‌گیرد، منشی دیجیتال علاوه بر معرفی و خوش‌آمدگویی، واحدهای مختلف شرکت شما را نام می‌برد تا فرد تماس‌گیرنده بدون صرف زمان زیاد به صورت مستقیم با شخص یا بخش مورد نظر خود صحبت کند. منشی دیجیتال به صورت شبانه روزی امکان برقراری تماس را به سمت افراد سازمان شما دارد. با پیاده سازی تلفن‌گویا، یک منشی خستگی ناپذیر ۲۴ ساعته در شرکت خود خواهید داشت.

۲- صف تماس

صف تماس به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که تعداد اپراتورهای شما از تعداد تماس‌های ورودی کمتر بود، بدون از دست دادن مشتریان، امکان پاسخگویی را داشته باشید. فرض کنید در مرکزتماس خود ۱۰ اپراتور پاسخگو دارید اما معمولا تماس‌های ورودی شما حدود ۱۵ نفر است. بنابراین اپراتورهای شما در صورت مشغول بودن امکان پاسخگویی به تماس گیرنده یازدهم تا پانزدهم را ندارند. این افراد وارد صف تماس می‌شوند، می‌توانید برای آنها موسیقی یا پیام تبلیغاتی خود را پخش کنید و موقعیت آنها را در صف تماس اعلام کنید تا زمانی که یکی از اپراتورهای پاسخگو آزاد شود و پاسخگوی افراد حاضر در صف باشد.

 

۳- گزارش‌گیری دقیق از تماس‌های ورودی، خروجی و داخلی به داخلی

مرکزتلفن ابری یک ویژگی بسیارحائز اهمیت دارد و آن گزارش‌گیری دقیق از تماس‌های ورودی و خروجی است. به طور مثال شما می‌توانید یک بازه زمانی (تاریخ و ساعت) برای یک شماره تلفن ثابت، موبایل یا یک داخلی تعیین و از آن گزارش گرافیکی تهیه کنید. مدت زمان مکالمات، فایل صوتی مکالمات، بیشترین تماس‌های خروجی و ورودی، تماس‌های از دست رفته و … از انواع روش‌های گزارش‌گیری این مرکزتلفن است. سیستم گزارش‌گیری می‌تواند کیفیت عملکرد اپراتور‌های شما را افزایش و شما را برای ارائه سرویس بهتر به مشتریان یاری کند.

 

۴- کنفرانس صوتی

سیستم کنفرانس صوتی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با افراد درون یا خارج از سازمان طبق شرایط مختلف کنفرانس صوتی برقرار کنید. مثلا می‌توانید اتاق کنفرانس صوتی را طوری پیکربندی کنید تا زمانی که فردی وارد اتاق شد به سایر افراد حاضر اعلام شود، برای ورود به اتاق رمز بگذارید، فردی را از اتاق کنفرانس صوتی اخراج یا صدای شخصی را قطع کنید. کنفرانس صوتی یک راه حل کارآمد برای زمانی است که می‌خواهید با افراد مختلف در سازمان یا خارج از سازمان کنفرانس صوتی برقرار کنید.

 

۵- امنیت بالا

شرکت‎‌های ارائه دهنده مرکزتلفن ابری طبق قوانین موجود در سازمان تنظیم مقررات موظف هستند حداکثر تمهیدات امنیتی را بر روی سرورهای خود پیاده سازی کنند و در حفظ اطلاعات درون سازمانی شرکت‌ها کوشا باشند. بنابراین این شرکت‌ها از نرم‌افزار و سخت‌افزارهای قدرتمند امنیتی برای جلوگیری از دسترسی افراد سودجو به اطلاعات تماس و خطوط مخابراتی شما استفاده می‌کنند.

۶- توسعه پذیری بالا

مرکزتلفن ابری با توجه به انعطاف‌پذری بالایی که دارد، ابن امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید آن را با توجه به نیاز خود شخصی‌سازی کنید. این ویژگی یکی از مهم‌ترین خصوصیات مرکز‌تلفن ویپ است و همین امر باعث شده است که بسیاری از شرکت‌هایی که سرویس و نرم‌افزارهای زیادی دارند و تصمیم به ارتباط با مرکز‌تلفن تحت شبکه دارند، به سمت این مرکزتلفن مهاجرت یا پیاده‌سازی کنند. علاوه بر امکان ارتباط با سایر سرویس و نرم‌افزارهای داخل سازمان، امکان پیاده‌سازی هرگونه نیاز منحصر به فرد شرکت و برنامه نویسی روی این سیستم وجود دارد. به طور مثال پیاده‌سازی نظرسنجی تلفنی، تشکر از تماس، ارائه کد رهگیری، دریافت اطلاعات کاربر برای پشتیبانی، سامانه صدور قبض، ارتباط با درگاه‌های بانکی و … از جمله ماژول‌های قابل پیاده سازی بر روی این مرکزتلفن است.

۷- پنل آنلاین وضعیت اپراتور‌ها

مدیران فروش، مدیران مرکز تماس و به صورت کلی افرادی که در یک شرکت مدیریت تیمی را بر عهده دارند معمولا به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند وضعیت عملکرد اعضای تیم خود را در لحظه رصد کنند. مرکزتلفن ابری به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق یک پنل تحت‌وب، به صورت آنلاین وضعیت مکالمات اعضای تیم را بر اساس مدت زمان مکالمه، شماره‌های تماس و نام افراد، در لحظه رصد کنید.

۸- صندوق صوتی

صندوق صوتی از دیگر ویژگی‌های کارآمد این سیستم تلفنی است. به طور مثال صندوق صوتی را می‌توانید روی یکی از مسیرهای تلفن‌گویا خود قرار دهید تا پیشنهادات و نظرات مشترکین یا مشتریان خود را دریافت کنید. یا زمانی که خارج از شرکت بودید و امکان پاسخگویی را نداشتید افراد بتوانند برای شما پیغام صوتی بگذارند. این صندوق صوتی به نوعی طراحی شده است که کاربران می‌توانند از هر نقطعه جغرافیایی با استفاده از یک رمز عبور به آن دسترسی داشته باشند.

۹- ضبط مکالمات تماس

قابلیت ضبط صدا در مرکزتلفن ابری به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به عنوان مدیر یک بخش به نحوه مکالمه کارشناسان یا اپراتورهای پاسخگو اشراف داشته باشید و در صورت لزوم برای افزایش بهره‌وری افراد نکته‌هایی را آموزش دهید. همچنین ممکن است زمانی اختلافی بین افراد سازمان یا مشتریان در مکالمه تلفنی پیش بیاید و نیاز به گوش دادن فایل دخیره شده مکالمه داشته باشید، در این شرایط نیز می‌توانید از فایل ضبط شده مکالمات خود استفاده کنید.

 

ارتباط با نرم افزار مدیریت مشتری (CRM)

اگر شما هم در شرکت خود از نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می‌کنید، مرکز‌تلفن ابری می‌تواند به عنوان مکمل نقش بسیار مهمی را در افزایش بهره‌وری و کیفیت خدمات شما ارائه کند. به طور مثال، ارتباط مرکز‌تلفن هوشمند با CRM باعث می‌شود تا همزمان با تماس ورودی، به صورت اتوماتیک روی کامپیوتر اپراتور یک صفحه از سابقه شخص تماس گیرنده باز شود یا در صورت نداشتن اطلاعات فرد در همان صفحه اطلاعات پروفایل شخص یا شرکت تکمیل شود. ارسال پیام تشکر از تماس، افزایش بهره‌وری کارشناسان بخش پشتیبانی با ارائه کد پشتیبانی توسط مشتری، تماس سریع با مخاطبان و … از جمله مزیت‌های ارتباط مرکزتلفن ابری با نرم‌افزار CRM است.

کاهش هزینه مکالمات

اگر شما از آن دسته شرکت‌هایی هستید که چند شعبه در ایران یا کشورهای دیگر دارید، مرکزتلفن ابری می‌تواند ارتباط شما را با سایر همکاران در شعبات دیگر بهبود و همچنین هزینه مکالمات بین شعب را کاهش دهد. در چنین شرایطی طبق روش‌هایی، ارتباط شعبات با مرکزتلفن ویپ برقرار و تمامی مکالمات بین شعب روی بستر اینترنت و به صورت رایگان برقرار خواهد شد. در واقع به‌جای گرفتن شماره تلفن شعبه دیگر، داخلی فرد مورد نظرتان را در آن شعبه می‌گیرید.

 

طراحی و برنامه نویسی ماژول‌های کاربردی

در بخشی از این مطلب، به این نکته اشاره شد که این مرکزتلفن قابلیت توسعه بالا و بدون محدودیت دارد. در ادامه شما را با تعدادی از ماژول‌های پرکاربرد که به صورت اختصاصی قابلیت پیاده سازی را دارند، معرفی خواهیم کرد.

 • سیستم نظرسنجی تلفنی پس از اتمام مکالمه
 • پاپ آپ تلفنی در زمان تماس ورودی
 • دفترچه تلفن با ویژگی تماس سریع
 • ماژول تلفن بانک
 • صدور قبض درون سازمانی
 • مسابقه تلفنی
 • تلفن قصه‌گو
 • حضور و غیاب پرسنل
 • تماس رایگان روی سایت
 • سیستم پشتیبانی و تیکتینگ تلفنی
 • اعلام نام اپراتور پیش از برقراری تماس
 • گزارش‌گیری پیشرفته از صف تماس
 • نوبت‌دهی تلفنی
 • تماسگیر خودکار جهت تبلیغات، اعلام خبر یا اعلام تخفیف محصول
مرکز تلفن ابری

سعی داریم در ادامه به چند سوال رایج خرید مرکز تلفن ابری پاسخگو باشیم.

۱- آیا مرکز تلفن ابری به اشخاص حقیقی هم ارائه میشود؟

بله

۲- آیا اینترنت هم ارائه میدهید؟

خیر این خطوط روی اینترنت ارائه می شود و خود خطوط اینترنت ارائه نمیدهد

۳-  آیا با قطعی اینترنت خطوط هم قطع می شود؟

برای این مشکل ما تماس آفلاین را در نظر گرفتیم که هر اپراتور شماره موبایل خود را وارد میکند و در صورت قطعی اینترنت تماس به موبایل داخلی مورد نظر هدایت می شود

۴- سرشماره خطوط چند می باشد؟

تمامی خطوط با سرشماره ۹ شروع می شوند

۵- مالکیت تلفن اینترنتی با شخص می باشد؟

مالکیت دائم خط تلفن اینترنتی به نام شخص یا شرکت شما می باشد

۶- زمان فعال سازی مرکز تلفن ابری؟

زمان راه اندازی مرکز تلفن ابری اگر خط آماده داشته باشید یک روز کاری می باشد و اگر خط تلفن جدید ثبت نام کنیم معمولا تا ۳ روز کاری زمان بر است

۷- آیا نیاز به سخت افزار داریم؟

برای استفاده از این خطوط نیازی به سخت افزار ندارید و به صورت نرم افزاری می توانید از سیستم استفاده کنید و هزینه های سنگین سخت افزار در این پروژه به صفر می رسد

 

 

سخن آخر

مرکزتلفن ابری یک سیستم تلفن هوشمند، منعطف و بسیار کارآمد است که با توجه به نیاز هر کسب‌و‌کار امکان هرگونه سرویس‌دهی مبتنی بر صدا و شخصی‌سازی را دارد. اگر شما یک شرکت واردکننده تجهیزات سخت‌افزاری هستید، یا یک شرکت تولید‌کننده نرم‌افزار یا ارائه دهنده خدمات و پشتیبانی در هر صورت به یک سیستم تلفن کارآمد نیاز خواهید داشت. در سالهای اخیر اکثر سرویس‌های نرم‌افزاری و زیرساختی به واسطه وجود کووید ویروس کرونا و همه گیری پاندمی و رواج دورکاری به سمت خدمات ابری در حال مهاجرت هستند. در واقع شرکت‌هایی که نیاز به خدماتی مثل مرکزتلفن هوشمند، اتوماسیون اداری، نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری، نرم‌افزار حسابداری یا امثالهم دارند دیگر خودشان را درگیر تهیه سرور و تجهیزات و چالش‌های نگهداری از آنها نمی‌کنند و با پرداخت هزینه ای کمتر، تنها خدماتی را که نیاز دارند از شرکت‌های ارائه دهنده دریافت می‌کنند.

زیرساخت مرکز تماس ابری (مجازی)

تلفن ابری چیست و چطور باعث توسعه کسب و کار می شود؟

 

با خرید تلفن ابری شما مدیریت بهتری روی پرسنل حضوری و دور کار خواهید داشت مدیریت بهتر باعث فروش بیشتر و در نتیجه توسعه کسب و کار خواهد شد.

چه عواملی باعث مدیریت بهتر پرسنل می شود؟

۴ مورد پر اهمیت  لیست شده و بقیه امکانات در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

۱- ضبط مکالمات کارمندان

۲- گزارشات تماس اعم از تماس های بی پاسخ و تماس های کوتاه و ۷۰ مدل گزارش دیگر

۳- مانیتورینگ تماس ها

۴- شنود آنلاین مکالمات

 

با ما در تماس باشید

۰۲۱۹۱۳۲۴۶۴۰

پلن های مرکز تلفن ابری حامیسان را میتوانید مشاهده کنید و در صورت داشتن سوال با شماره تلفن های سایت تماس بگیرید.

راه اندازی مرکز تلفن ابری برای اشخاص حقیقی معمولا بین یک تا دو روز کاری زمان می برد و برای حقوقی معمولا بین ۲ تا ۵ روز کاری زمان بر می باشد

 

پلن های تلفن ابری

مرکز تلفن ابری برنزی نقره ای طلایی الماس
داخلی رایگان ۵ ۱۰ ۱۵ ۲۰
صف تماس (دپارتمان) ۱ ۳ ۸ ۱۰
منشی گویا
سافت فون اختصاصی
تاریخ شمسی
گزارشات ساده
تنظیم ساعت اداری X
کنفرانس X
انتقال تماس X
ضبط مکالمات X دو هفته
مانیتورینگ زنده X X
کنفرانس تلفنی X X
لیست سیاه و سفید X X
نظرسنجی X X
شنود آنلاین مکالمه X X
گزارشگیری پیشرفته X X
تعیین سطح دسترسی X X X
ماژول تماس از روی وب X X X

 

تلفن ابری یا ویپ ابری چیست؟

 

تلفن ابری یا مرکز تلفن کلود یا همان ویپ ابری به جای اینکه در محل نصب و راه اندازی شود روی بستر اینترنت راه اندازی  می شود و از هر جای ایران امکان تماس ورودی و خروجی بدون نیاز به سخت افزار را می دهد.

سوال اینجاست آیا می توان تلفن رومیزی هم به تلفن ابری متصل کرد؟! بله شما می توانید بدون داشتن تلفن روی موبایل یا سیستم یا حتی روی تلفن رومیزی از این امکان استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر تا انتها با ما همراه باشید.

چرا باید از مرکز تلفن ابری یا مرکز تماس ابری استفاده کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت امروزه در تمامی کشور های دنیا تلفن های معمولی به تلفن های اینترنتی و سیستم های سانترال به مرکز تلفن VoIP یا همان مرکز تماس ابری تغییر کرده اند.

تلف ابری

در میان تمام سرویس های مرکز تلفن ویپ یا مرکز تماس ابری بروزترین و ساده ترین سیستم که هم به لحاظ پشتیبانی مناسب باشد و هم به لحاظ کارکرد بتواند مطمئن عمل کند مرکز تلفن ویپ ابری (Hosted PBX) است. در واقع مرکز تلفن ویپ ابری همان مرکز تلفن معمولی می باشد ولی شما دیگر نیاز به نصب و خرید سرور و سخت افزار و نگهداری در محل ندارید. به این معنی که سرور بر روی یکی از بهترین دیتاسنتر های ایران میزبانی می شود و شما هزینه سرور و برق آن را نخواهید داشت. و برای مدیریت تماس ها نیاز به یک اینترنت معمولی دارید

از مهمترین مزیت های مرکز تلفن ابری  عدم محدودیت به یک اینترنت خاص می باشد، شما به راحتی با همه اینترنت ها امکان مکالمه دارید حتی دیتای سیم کارت

مرکز تلفن ابری یا مرکز تماس ابری (Hosted PBX) به جای اینکه در محل شرکت شما نصب و راه اندازی شود به عنوان یک سرویس پایدار اینترنتی در اختیار شما قرار میگیرد. این فناوری در اروپا و آمریکا با نام Hosted PBX یا Cloud PBX نامیده میشود.

 

یکبار برای همیشه سیستم تلفنی خود را انتخاب کنید

یکبار برای همیشه سیستم تلفنی خود را انتخاب کنید، با خرید سرویس مرکز تلفن ابری از حامیسان با هر بار جابجایی مشکلات از دست رفتن شماره تلفن نخواهید داشت

همچین در صورت داشتن نیروی دورکار یا اضافه کار در منزل مرکز تلفن ابری حامیسان بسیار به شما کمک خواهد کرد

حامیسان با در اختیار داشتن سرور های ابری (Cloud)، خدمات میزبانی مراکز تماس را بر بستر اینترنت فراهم آورده است.

امکانات مرکز تلفن اینترنتی حامیسان:

منو صوتی یا IVR

تعریف خط داخلی به تعداد نامحدود

ضبط و گزارشگیری مکالمات

فکس

صندوق صوتی

کنفرانس تلفنی

ساعت کاری هوشمند

انتقال تماس

انتقال تماس در صورت پاسخگو نبودن داخلی به موبایل یا سایر هم گروهی ها و….

 

مرکزتلفن ابری یا مرکز تلفن ویپ چیست و چطور به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند؟

مرکزتلفن ابری، راهکاری مقرون به‌صرفه

مرکزتلفن ابری در واقع همان مرکزتلفن ویپ محلی یا درون سازمانی است که کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط با هزینه کمتر و ویژگی‌های منحصر به فرد امکان استفاده از این سرویس را از هر نقطه جغرافیایی می‌توانند بر روی بستر اینترنت داشته باشند. با توجه به اینکه استفاده از این مرکزتلفن نیازی به تهیه سرور، تجهیزات شبکه و نیروی پشتیبانی مقیم در شرکت ندارد، همچنین به دلیل عدم وجود تجهیزات در شرکت هزینه ای بابت برق نیز پرداخت نخواهد شد، در نتیجه هزینه تمام شده استفاده از این سرویس تلفن نسبت به یک مرکزتلفن محلی بسیار پایین‌تر خواهد بود. در این مطلب به صورت کامل به شما خواهیم گفت که مرکزتلفن ابری چیست و چطور به کسب‌و‌کار شما کمک خواهد کرد.

 

مرکزتلفن ابری چیست؟

 

پیش از آنکه بخواهیم در مورد مرکزتلفن ابری بگوییم، بهتر است کمی در مورد مرکزتلفن ویپ صحبت کنیم. مرکزتلفن ویپ یک سیستم تلفن هوشمند است که در یک دهه اخیر جایگزین سانترال منسوخ پاناسونیک شده است. در واقع شرکت‌هایی که دارای تعدادی خط تلفن و پرسنل هستند برای مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی و همچنین استفاده از سرویس‎‌هایی مثل تلفن‌گویا، ضبط تماس، گزارش مکالمات، صندوق صوتی، صف‌تماس و… از مرکزتلفن VoIP استفاده می‌کنند.

مرکزتلفن ابری یا Hosted PBX در واقع همان مرکزتلفن ویپ درون سازمانی است با این تفاوت که برای استفاده از آن نیازی به خرید تجهیزات سخت افزاری و استقرار در شرکت خود ندارید. این سرویس روی یک سرور مجازی در شرکت سرویس‌دهنده از قبل پیاده‌سازی شده است و شما از طریق اینترنت با آن ارتباط برقرار ‌می‌کنید. می‌توانید تماس‌های ورودی را پاسخ ‌دهید، تماس خروجی بگیرید، از مکالمات خود گزارش تهیه کنید و هر نیاز دیگری که داشته باشید این سرویس به شما ارائه خواهد داد. به صورت کلی شما به جای هزینه‌های زیاد تهیه سرور و تجهیزات، پشتیبانی و … فقط هزینه استفاده از خدمات آن را به صورت ماهیانه، فصلی یا سالیانه پرداخت می‌کنید.

 

مرکزتلفن ابری چطور به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند؟

 

سرویس‌های ابری سالهای زیادی است که در حال جایگزینی به جای سرورهای محلی، مخصوصا برای کسب‌و‌کارهای کوچک تا متوسط شده‌اند. این امر باعث شده است که شرکت‌های زیادی از سرویس‌های تحت شبکه استفاده کنند زیرا همانطور که گفته شد، اینگونه سرویس‌ها به دلیل کاهش هزینه‌ و چالش‌های نگهداری معمولا مورد استقبال شرکت‌های کوچک تا متوسط قرار می‌گیرد. معمولا سازمان‌های بزرگ و دولتی به دلیل داشتن بودجه زیاد و سیاست‌های خاص درون سازمانی و امنیتی کمتر سراغ سرویس‌های مجازی و مرکزتلفن ابری می‌روند. در این بخش با مزیت‌های این مرکزتلفن تحت‌شبکه آشنا خواهید شد و به شما می‌گوییم که این سیستم تلفنی چطور می‌تواند به کسب‌و‌کارتان کمک کند.

مرکز تماس ویپ

 

 • کاهش هزینه‌های جاری

در صورتی که از یک مرکزتلفن ابری استفاده کنید، هزینه‌های جاری استفاده از خدمات این سرویس در مقایسه با یک مرکزتلفن ویپ محلی بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. به طور مثال شما به عنوان مدیر یک ‌کسب‌و‌کار دیگر نیازی ندارید که یک سرور برای نصب نرم‌افزار مرکز‌تلفن تهیه کنید، دیگر نیازی نیست که بخشی از فضای یک اتاق برای تجهیزات سخت‌افزاری وابسته، اشغال شود. نیازی به پرداخت هزینه برق مصرفی تجهیزات و سرور مرکزتلفن ویپ و همچنین یک کارشناس پشتیبان مقیم نخواهید داشت. تمامی این موارد در کنار هم شما را متحمل هزینه‌های جانبی می‌کند که با داشتن یک مرکزتلفن ابری، صرفا هزینه استفاده از خدمات را پرداخت خواهید کرد.

 • جابجایی محل کار بدون یک لحظه قطعی تلفن

یکی از دغدغه‌های بزرگ مدیران هر شرکت در زمان جابجایی محل کار، قطعی تلفن و از دست دادن تماس‌های ورودی شرکت است. فرض کنید شرکتی در زمینه فروش یا خدمات فعالیت دارد و در روز ۳۰ تماس ورودی دارد. در صورتی که این شرکت زمان نقل و مکانش سه روز طول بکشد، به صورت تقریبی ۱۰۰ تماس را از دست می‌دهد و این موضوع ‌می‌تواند برای هر کسب‌و‌کاری باعث ضرر و زیان شود. حالا فرض کنید همین شرکت از مرکزتلفن ابری استفاده ‌کند، در این شرایط تمام تجهیزات و خطوط روی بستر اینترنت و در شرکت سرویس ‌دهنده هستند. بنابراین در زمان جابجایی، تماس‌های ورودی و خروجی این شرکت همچنان پابرجا هستند و حتی یک لحظه قطعی در این شرایط نخواهد بود.

 • پشتیبانی شبانه‌روزی

سرویس مرکزتلفن ابری معمولا بر روی سرورهای مجازی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سرورمجازی پیاده‌سازی و پیکربندی می‌شود. اینگونه شرکت‌ها به دلیل حساسیت کاری که دارند به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به کاربران خود هستند. بنابراین سرور شما به صورت ۲۴ ساعته پشتیبانی و نگهداری می‌شود.

 • استفاده در زمان دورکاری

با توجه به اینکه تمام ارتباطات مرکزتلفن ابری روی بستر اینترنت است، بنابراین اگر در کسب‌و‌کار خود سیاست دورکاری دارید، استفاده از این مرکزتلفن هوشمند بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در واقع با ایجاد یک داخلی روی سیستم تلفن ابری و همچنین یک تلفن رومیزی تحت‌شبکه، لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند، هر آن چیزی که برای ارتباط با مشتریان و همکاران نیاز دارید را به دست خواهید آورد. به همین سادگی!

 • ارتقای سرور مرکزتلفن ابری بدون دردسر

اگر شما یک مرکزتلفن ویپ محلی داشته باشید، زمانی که به دلیل افزایش تعداد داخلی و پردازش سرور مجبور به تغییرات در سرور فیزیکی خود شوید دچار چالش‌های زیادی از جمله خاموش شدن سرور و از دست دادن تماس‌هایتان خواهید شد. اما به دلیل اینکه تمام منابع زیرساخت سرور شما به صورت نرم‌افزاری تعیین شده است، به راحتی در چند دقیقه بدون از سرویس خارج شدن سیستم تلفن، ارتقای سرور صورت می‌گیرد.

 • افزایش بهره‌وری نیروی IT

زمانی که شما از یک مرکزتلفن ویپ درون سازمانی استفاده می‌کنید، نیروی IT شرکت شما وظیفه دارد مثل سایر سرویس‌های دیگر از سیستم تلفن نیز پشتیبانی کند. این موضوع باعث می‌شود یک وظیفه و تعهد دیگر بر دوش کارشناس فناوری اطلاعات باشد و نتواند به سرویس‌های دیگر سازمان به درستی رسیدگی کند. اگر شما از مرکزتلفن ابری استفاده کنید، در واقع بار پشتیبانی این سرویس را از دوش بخش فناوری اطلاعات شرکت یا کارشناس IT برداشته اید تا بتوانند به سرویس‌های دیگر با کیفیت بیشتری رسیدگی کنند.

 

مزیت‌های عمومی مرکزتلفن ابری

تا اینجای مطلب شما را با مزیت‌های خاص این مرکزتلفن هوشمند، آشنا کردیم. شاید به تازگی با مرکزتلفن ویپ آشنا شده باشید، همانطور که پیش‌تر گفته شد، مرکزتلفن ابری همان مرکزتلفن ویپ محلی است با این تفاوت که تمام این سیستم در محلی دیگر روی سرورهای یک شرکت ارائه دهنده سرورمجازی نصب می‌شود و شما بدون خرید هیچگونه تجهیزات فقط با کمترین هزینه از خدمات این سیستم تلفن استفاده می‌‌کنید. بنابراین این بخش به شما کمک می‌کند تا بدانید به صورت کلی داشتن یک مرکزتلفن هوشمند برای کسب‌و‌کارتان چه مزیت‌هایی دارد و چه ویژگی‌هایی این سیستم تلفنی را از سانترال منسوخ پاناسونیک متمایز می‌کند. در ادامه مزیت‌های دیگر این مرکزتلفن را به شما خواهیم گفت.

 

۱- تلفن‌گویا

سیستم منشی دیجیتال یا تلفن‌گویا وظیفه تقسیم تماس‌های ورودی به سمت دپارتمان یا داخلی‌های خاص یک شرکت را برعهده دارد. زمانی که فردی با شرکت شما تماس می‌گیرد، منشی دیجیتال علاوه بر معرفی و خوش‌آمدگویی، واحدهای مختلف شرکت شما را نام می‌برد تا فرد تماس‌گیرنده بدون صرف زمان زیاد به صورت مستقیم با شخص یا بخش مورد نظر خود صحبت کند. منشی دیجیتال به صورت شبانه روزی امکان برقراری تماس را به سمت افراد سازمان شما دارد. با پیاده سازی تلفن‌گویا، یک منشی خستگی ناپذیر ۲۴ ساعته در شرکت خود خواهید داشت.

۲- صف تماس

صف تماس به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که تعداد اپراتورهای شما از تعداد تماس‌های ورودی کمتر بود، بدون از دست دادن مشتریان، امکان پاسخگویی را داشته باشید. فرض کنید در مرکزتماس خود ۱۰ اپراتور پاسخگو دارید اما معمولا تماس‌های ورودی شما حدود ۱۵ نفر است. بنابراین اپراتورهای شما در صورت مشغول بودن امکان پاسخگویی به تماس گیرنده یازدهم تا پانزدهم را ندارند. این افراد وارد صف تماس می‌شوند، می‌توانید برای آنها موسیقی یا پیام تبلیغاتی خود را پخش کنید و موقعیت آنها را در صف تماس اعلام کنید تا زمانی که یکی از اپراتورهای پاسخگو آزاد شود و پاسخگوی افراد حاضر در صف باشد.

 

۳- گزارش‌گیری دقیق از تماس‌های ورودی، خروجی و داخلی به داخلی

مرکزتلفن ابری یک ویژگی بسیارحائز اهمیت دارد و آن گزارش‌گیری دقیق از تماس‌های ورودی و خروجی است. به طور مثال شما می‌توانید یک بازه زمانی (تاریخ و ساعت) برای یک شماره تلفن ثابت، موبایل یا یک داخلی تعیین و از آن گزارش گرافیکی تهیه کنید. مدت زمان مکالمات، فایل صوتی مکالمات، بیشترین تماس‌های خروجی و ورودی، تماس‌های از دست رفته و … از انواع روش‌های گزارش‌گیری این مرکزتلفن است. سیستم گزارش‌گیری می‌تواند کیفیت عملکرد اپراتور‌های شما را افزایش و شما را برای ارائه سرویس بهتر به مشتریان یاری کند.

 

۴- کنفرانس صوتی

سیستم کنفرانس صوتی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با افراد درون یا خارج از سازمان طبق شرایط مختلف کنفرانس صوتی برقرار کنید. مثلا می‌توانید اتاق کنفرانس صوتی را طوری پیکربندی کنید تا زمانی که فردی وارد اتاق شد به سایر افراد حاضر اعلام شود، برای ورود به اتاق رمز بگذارید، فردی را از اتاق کنفرانس صوتی اخراج یا صدای شخصی را قطع کنید. کنفرانس صوتی یک راه حل کارآمد برای زمانی است که می‌خواهید با افراد مختلف در سازمان یا خارج از سازمان کنفرانس صوتی برقرار کنید.

 

۵- امنیت بالا

شرکت‎‌های ارائه دهنده مرکزتلفن ابری طبق قوانین موجود در سازمان تنظیم مقررات موظف هستند حداکثر تمهیدات امنیتی را بر روی سرورهای خود پیاده سازی کنند و در حفظ اطلاعات درون سازمانی شرکت‌ها کوشا باشند. بنابراین این شرکت‌ها از نرم‌افزار و سخت‌افزارهای قدرتمند امنیتی برای جلوگیری از دسترسی افراد سودجو به اطلاعات تماس و خطوط مخابراتی شما استفاده می‌کنند.

۶- توسعه پذیری بالا

مرکزتلفن ابری با توجه به انعطاف‌پذری بالایی که دارد، ابن امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید آن را با توجه به نیاز خود شخصی‌سازی کنید. این ویژگی یکی از مهم‌ترین خصوصیات مرکز‌تلفن ویپ است و همین امر باعث شده است که بسیاری از شرکت‌هایی که سرویس و نرم‌افزارهای زیادی دارند و تصمیم به ارتباط با مرکز‌تلفن تحت شبکه دارند، به سمت این مرکزتلفن مهاجرت یا پیاده‌سازی کنند. علاوه بر امکان ارتباط با سایر سرویس و نرم‌افزارهای داخل سازمان، امکان پیاده‌سازی هرگونه نیاز منحصر به فرد شرکت و برنامه نویسی روی این سیستم وجود دارد. به طور مثال پیاده‌سازی نظرسنجی تلفنی، تشکر از تماس، ارائه کد رهگیری، دریافت اطلاعات کاربر برای پشتیبانی، سامانه صدور قبض، ارتباط با درگاه‌های بانکی و … از جمله ماژول‌های قابل پیاده سازی بر روی این مرکزتلفن است.

۷- پنل آنلاین وضعیت اپراتور‌ها

مدیران فروش، مدیران مرکز تماس و به صورت کلی افرادی که در یک شرکت مدیریت تیمی را بر عهده دارند معمولا به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند وضعیت عملکرد اعضای تیم خود را در لحظه رصد کنند. مرکزتلفن ابری به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق یک پنل تحت‌وب، به صورت آنلاین وضعیت مکالمات اعضای تیم را بر اساس مدت زمان مکالمه، شماره‌های تماس و نام افراد، در لحظه رصد کنید.

۸- صندوق صوتی

صندوق صوتی از دیگر ویژگی‌های کارآمد این سیستم تلفنی است. به طور مثال صندوق صوتی را می‌توانید روی یکی از مسیرهای تلفن‌گویا خود قرار دهید تا پیشنهادات و نظرات مشترکین یا مشتریان خود را دریافت کنید. یا زمانی که خارج از شرکت بودید و امکان پاسخگویی را نداشتید افراد بتوانند برای شما پیغام صوتی بگذارند. این صندوق صوتی به نوعی طراحی شده است که کاربران می‌توانند از هر نقطعه جغرافیایی با استفاده از یک رمز عبور به آن دسترسی داشته باشند.

۹- ضبط مکالمات تماس

قابلیت ضبط صدا در مرکزتلفن ابری به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به عنوان مدیر یک بخش به نحوه مکالمه کارشناسان یا اپراتورهای پاسخگو اشراف داشته باشید و در صورت لزوم برای افزایش بهره‌وری افراد نکته‌هایی را آموزش دهید. همچنین ممکن است زمانی اختلافی بین افراد سازمان یا مشتریان در مکالمه تلفنی پیش بیاید و نیاز به گوش دادن فایل دخیره شده مکالمه داشته باشید، در این شرایط نیز می‌توانید از فایل ضبط شده مکالمات خود استفاده کنید.

 

ارتباط با نرم افزار مدیریت مشتری (CRM)

اگر شما هم در شرکت خود از نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می‌کنید، مرکز‌تلفن ابری می‌تواند به عنوان مکمل نقش بسیار مهمی را در افزایش بهره‌وری و کیفیت خدمات شما ارائه کند. به طور مثال، ارتباط مرکز‌تلفن هوشمند با CRM باعث می‌شود تا همزمان با تماس ورودی، به صورت اتوماتیک روی کامپیوتر اپراتور یک صفحه از سابقه شخص تماس گیرنده باز شود یا در صورت نداشتن اطلاعات فرد در همان صفحه اطلاعات پروفایل شخص یا شرکت تکمیل شود. ارسال پیام تشکر از تماس، افزایش بهره‌وری کارشناسان بخش پشتیبانی با ارائه کد پشتیبانی توسط مشتری، تماس سریع با مخاطبان و … از جمله مزیت‌های ارتباط مرکزتلفن ابری با نرم‌افزار CRM است.

کاهش هزینه مکالمات

اگر شما از آن دسته شرکت‌هایی هستید که چند شعبه در ایران یا کشورهای دیگر دارید، مرکزتلفن ابری می‌تواند ارتباط شما را با سایر همکاران در شعبات دیگر بهبود و همچنین هزینه مکالمات بین شعب را کاهش دهد. در چنین شرایطی طبق روش‌هایی، ارتباط شعبات با مرکزتلفن ویپ برقرار و تمامی مکالمات بین شعب روی بستر اینترنت و به صورت رایگان برقرار خواهد شد. در واقع به‌جای گرفتن شماره تلفن شعبه دیگر، داخلی فرد مورد نظرتان را در آن شعبه می‌گیرید.

 

طراحی و برنامه نویسی ماژول‌های کاربردی

در بخشی از این مطلب، به این نکته اشاره شد که این مرکزتلفن قابلیت توسعه بالا و بدون محدودیت دارد. در ادامه شما را با تعدادی از ماژول‌های پرکاربرد که به صورت اختصاصی قابلیت پیاده سازی را دارند، معرفی خواهیم کرد.

 • سیستم نظرسنجی تلفنی پس از اتمام مکالمه
 • پاپ آپ تلفنی در زمان تماس ورودی
 • دفترچه تلفن با ویژگی تماس سریع
 • ماژول تلفن بانک
 • صدور قبض درون سازمانی
 • مسابقه تلفنی
 • تلفن قصه‌گو
 • حضور و غیاب پرسنل
 • تماس رایگان روی سایت
 • سیستم پشتیبانی و تیکتینگ تلفنی
 • اعلام نام اپراتور پیش از برقراری تماس
 • گزارش‌گیری پیشرفته از صف تماس
 • نوبت‌دهی تلفنی
 • تماسگیر خودکار جهت تبلیغات، اعلام خبر یا اعلام تخفیف محصول
مرکز تلفن ابری

سعی داریم در ادامه به چند سوال رایج خرید مرکز تلفن ابری پاسخگو باشیم.

۱- آیا مرکز تلفن ابری به اشخاص حقیقی هم ارائه میشود؟

بله

۲- آیا اینترنت هم ارائه میدهید؟

خیر این خطوط روی اینترنت ارائه می شود و خود خطوط اینترنت ارائه نمیدهد

۳-  آیا با قطعی اینترنت خطوط هم قطع می شود؟

برای این مشکل ما تماس آفلاین را در نظر گرفتیم که هر اپراتور شماره موبایل خود را وارد میکند و در صورت قطعی اینترنت تماس به موبایل داخلی مورد نظر هدایت می شود

۴- سرشماره خطوط چند می باشد؟

تمامی خطوط با سرشماره ۹ شروع می شوند

۵- مالکیت تلفن اینترنتی با شخص می باشد؟

مالکیت دائم خط تلفن اینترنتی به نام شخص یا شرکت شما می باشد

۶- زمان فعال سازی مرکز تلفن ابری؟

زمان راه اندازی مرکز تلفن ابری اگر خط آماده داشته باشید یک روز کاری می باشد و اگر خط تلفن جدید ثبت نام کنیم معمولا تا ۳ روز کاری زمان بر است

۷- آیا نیاز به سخت افزار داریم؟

برای استفاده از این خطوط نیازی به سخت افزار ندارید و به صورت نرم افزاری می توانید از سیستم استفاده کنید و هزینه های سنگین سخت افزار در این پروژه به صفر می رسد

 

 

سخن آخر

مرکزتلفن ابری یک سیستم تلفن هوشمند، منعطف و بسیار کارآمد است که با توجه به نیاز هر کسب‌و‌کار امکان هرگونه سرویس‌دهی مبتنی بر صدا و شخصی‌سازی را دارد. اگر شما یک شرکت واردکننده تجهیزات سخت‌افزاری هستید، یا یک شرکت تولید‌کننده نرم‌افزار یا ارائه دهنده خدمات و پشتیبانی در هر صورت به یک سیستم تلفن کارآمد نیاز خواهید داشت. در سالهای اخیر اکثر سرویس‌های نرم‌افزاری و زیرساختی به واسطه وجود کووید ویروس کرونا و همه گیری پاندمی و رواج دورکاری به سمت خدمات ابری در حال مهاجرت هستند. در واقع شرکت‌هایی که نیاز به خدماتی مثل مرکزتلفن هوشمند، اتوماسیون اداری، نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری، نرم‌افزار حسابداری یا امثالهم دارند دیگر خودشان را درگیر تهیه سرور و تجهیزات و چالش‌های نگهداری از آنها نمی‌کنند و با پرداخت هزینه ای کمتر، تنها خدماتی را که نیاز دارند از شرکت‌های ارائه دهنده دریافت می‌کنند.