آیا تا به حال درباره شماره های مجازی و کاربرد آن ها در مرکز تماس ها تحقیق کرده اید؟

اگر می خواهید بیشتر در این باره بدانید، در این مقاله همراه ما باشید تا برایتان درباره کارکرد و البته مزیت های استفاده از شماره های مجازی در مرکز تماس ها بگوییم.

شماره های مجازی که به آن خط تلفن اینترنتی یا شماره تلفن ابری نیز گفته می‌شود، همانند شماره تلفن ثابت است اما برای تهیه آن نیاز به مکان فیزیکی مانند دفترکار ندارید. به همین دلیل به آن شماره تلفن ثابت مجازی نیز گفته می شود.

مهم‌ترین مزیت استفاده از خدمات VoIP (ارتباط اینترنتی با مشتری) در مرکز تماس ها کم هزینه بودن آن در کنار انعطاف پذیری و عملکرد خوب آن است. این خدمات در مقایسه با ارتباط از طریق تلفن که به آن PSTN گفته می‌شود، به مرکز تماس ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از IP یا شناسه مشخص به عنوان پایه اصلی ارتباطی با هزینه‌ اضافی محدود و ناچیزی، به همه کارهایشان رسیدگی کنند.

استفاده از سیستم VoIP در مرکز تماس ها جایگزین خوبی برای روش قدیمی PSTN (شبکه عمومی تلفن) است و ویژگی‌ها و کارکردهای مفید زیادی در مقایسه با این روش دارد. یکی از بهترین روش‌های ساده استفاده از شماره ‌های مجازی است. به عبارت ساده، شماره مجازی به شماره تلفنی گفته می‌شود که به طور مستقیم با یک خط تلفن یا دستگاه در ارتباط نیست و با هر ابزار و وسیله‌ای قابل استفاده است و این وسیله می‌تواند یک گوشی همراه هوشمند و یا یک نرم افزار یا کامپیوتر دسکتاپ باشد. به این ترتیب و با استفاده از این روش، مرکز تماس ‌ها می‌توانند تنها با یک خط تلفن از خطوط و شماره‌های متعددی استفاده کنند.

برای مثال یک شماره مجازی می‌تواند به حساب‌های کاربری متصل شود و از سرویس VoIP استفاده کند و همزمان به وسیله چندین تلفن فیزیکی موجود در بخش مرکز تماس، زنگ بخورد و دقیقا به همان روشی که با چندین خط تماس اعمال می‌شود، انجام شود.

مزایای استفاده از این روش در مرکز تماس ها عبارت است از:

-بازدهی مالی:

بازدهی مالی تماس‌های منطقه‌ای و بین‌المللی با شماره ‌های مجازی سازمان می‌تواند به طور خودکار از طریق لینک‌های اینترنتی و بدون وجود خط تلفن انجام شود. با این روش مشتریان داخلی و خارجی می‌توانند با شماره‌هایی که ظاهرا محلی است، تماس بگیرند و از هر سوی جهان بدون اینکه هزینه اضافی پرداخت کنند، با شرکت ارتباط برقرار نمایند. در واقع با این روش هر فرد می‌تواند در هر کجا و هر زمانی تنها با پرداخت هزینه ناچیز و یا حتی بدون هزینه با هر جایی که مد نظرش است، ارتباط برقرار کند.

شماره‌های مجازی با استفاده از گوشی‌های تلفن رومیزی و همچنین تلفن‌های همراه هوشمند نیز سازگار است. این موضوع این امکان را فراهم می‌کند تا بدون خرید سیستم و یا تلفن جدید، ویژگی‌ها و خدمات منحصر به فردی را پیاده سازی کنید.

-حضور تجاری:

بیشتر مشتریان بالقوه و فعلی در هر کسب و کاری ترجیح می‌دهند تا با یک شماره در نزدیکی کشور، شهر و یا محله خودشان ارتباط برقرار کنند و به همین منظور استفاده از شماره مجازی  به مرکز تماس ها این امکان را می‌دهد تا حتی در صورت عدم حضور فیزیکی، در واقع حضور محلی داشته باشند. استفاده از شماره‌ مجازی محلی این امکان را فراهم می‌کند تا احساسی حاکی از اختصاصی بودن و نزدیک بودن به مشتری دست بدهد و از طرفی مشتری نیز می‌تواند بدون اینکه با شماره‌ای از مسافتی طولانی و هزینه زیاد ارتباط برقرار کند، با یک شماره در شهر خودش تماس بگیرد.

از طرف دیگر اگر این تماس‌ها شامل شناسه تماس‌گیرنده‌ها هم باشد، باز هم کار به مراتب راحت‌تر است و اینگونه کارمند مرکز تماس در هنگام تماس متوجه می‌شود که چه کسی و از کجا تماس گرفته است و اینگونه راحت‌تر و سریع تر می‌تواند نیازهای مشتری را رفع کند.

-تصویر تجاری:

استفاده از شماره مجازی در تصویر تجاری، مخصوصا در کسب و کارهای کوچک‌تر می‌تواند تا میزان زیادی موجب افزایش قابل توجه شاخص‌های تجاری شود. داشتن شماره ‌های مجازی در مرکز تماس تان این حس را به مشتری می‌دهد که شرکت و سازمان شما بزرگ‌تر و منظم‌تر است و در واقع تصویر تجاری بهتری از شما در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند.

-ثبات:

از آن جایی که شماره‌ های مجازی تنها به یک دستگاه خاص متصل نمی‌شوند، بخش‌ها، تیم‌ها و افراد مختلف می‌توانند فقط با تماس با یک شماره با هر فرد و هر بخشی که می‌خواهند ارتباط برقرار کنند و به طور خودکار به قسمت مورد نظر خود وصل شوند.

-ویژگی ها و خدمات پیشرفته:

شماره ‌های مجازی این امکان را فراهم می‌کنند تا از طیف گسترده‌ای از سرویس‌های VoIP استفاده کنید. ارسال تماس‌ها، استفاده از پیام‌های کوتاه، ایمیل و حتی برخورداری از کنفرانس‌ها و تماس‌های تصویری تنها بخشی از خدمات شماره ‌های مجازی است.

با استفاده از این خدمات، مرکز تماس ها قادر خواهند بود تا سیستم تلفنی خود را با شماره‌های داخلی در هر منطقه‌ای از دنیا در دسترس مشتریان خود قرار دهند.

-امنیت:

استفاده از شماره ‌های مجازی، ارتباط تنگاتنگی با هزینه تماس دارد. مرکز تماس ها به راحتی می‌توانند ببینند چه کسی و از کجا با آن ها تماس گرفته و هزینه تماس‌ آن چقدر می‌شود. تنظیم محدودیت تماس‌ برای برخی شماره‌ها می‌تواند امنیت تماس‌ها را بیشتر کند و هزینه آن ها را کاهش دهد. داشتن نمایه امنیتی در ارتباط با شماره مجازی بیشتر از یک دستگاه فیزیکی می‌تواند هزینه‌های تماس را با توجه به میزان مسافت و به خصوص برای تماس‌های منطقه‌ای و بین المللی کاهش ‌دهد.

این خدمات این امکان را فراهم می‌کند تا تماس‌های تجاری و شخصی را در تلفن‌های هوشمند جداگانه کند و تماس‌های تجاری نیز از طریق شماره مجازی به دستگاه منتقل می‌شود. اگر شناسه‌ای نیز برای تماس‌گیرندگان اعمال شود، تماس‌های تجاری و شخصی متمایز می‌گردد. برخی از خدمات VoIP در گوشی‌های تلفن همراه هوشمند به افراد این اجازه را می‌دهد تا تماس‎های تجاری و شخصی را دسته بندی و از هم متمایز کنند.

مزایای استفاده از سرویس VoIP  برای مشاغل کوچک به خوبی شناخته شده است و مرکز تماس ها نیز بهتر است با مزیت‌های استفاده از شماره‌ های مجازی بیشتر آشنا شوند تا بتوانند بهبود در عملکرد کسب و کار خود را در کنار کاهش هزینه‌ها تجربه کنند.

 

منبع: voipinfo

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.