انتشار محتوا در بازاریابی محتوایی

شاید بتوان گفت توزیع محتوا، یکی از مهم ترین بخش های بازاریابی محتوایی است؛ زیرا حتی اگر شما بهترین محتوای ممکن را تولید کرده باشید، اما مخاطبان کمی آن را ببینند و با آن برخورد کنند، کار شما بی فایده خواهد بود. توزیع محتوا، مباحث و تکنیک های مختلف و متفاوتی را در بر می گیرد.
انتشار محتوا، چیزی است که آن را با عنوان «بازوی تبلیغات بازرگانی» محتوای تبلیغات بازرگانی در نظر می گیرند. تمام این پروسه، حول محور اطمینان پیدا کردن در این باره است که محتوایی که شما می سازید، بیشترین مخاطبان ممکن را داشته باشد. این مرحله ای است که بسیاری از تیم های محتوای تبلیغات بازرگانی از آن رد می شوند. می توان دو تئوری را برای انتشار محتوا در نظر گرفت:

تئوری اول: صرفا عمل توزیع محتوا به طور منظم، برای شما مقدار زیادی کار های مربوط به «انتشار» را به همراه دارد. اگر شما موتور های جستجو را به عنوان یک کانال توزیع در نظر بگیرید، باید این را هم در نظر بگیرید که مردم چند بار از این موتورها برای جستجوی محتوا و یا خدمات و کالاهای مورد نیاز خود استفاده می کنند. اگر شما محتوایی را ایجاد کرده باشید که با کلمات کلیدی جستجو و مخصوص جستجو ویرایش شده است، گوگل از باقی طرح توزیع محتوای شما محافظت می کند.

تئوری دوم: بسیاری از گروه های تولید محتوای تبلیغاتی، بیشتر از اینکه از بازاریابان تشکیل شوند؛ از نویسندگان و تولید کنندگان و کارشناسان محتوا تشکیل شده اند. به نظر می رسد نویسندگان کمتر راغب به تبلیغ محتوای خود هستند، و بیشتر راغب به نوشتن و خلق اثر هستند.

این موضوع در مورد طراحان هم صادق است. گاهی آن ها بیشترین زمان خود را صرف ساختن چیزهای زیبا و کاربردی می کنند تا تبلیغ آن چیزها. بهانه به کنار، اگر یک تیم بازاریابی محتوا در انتشار محتوای خود وقفه ایجاد کند و یا توزیع را به کندی یا به شکل بدی انجام بدهد، آنها نه تنها مسئولیت خود را نیمه کاره انجام داده اند، بلکه عملا بازاریابی محتوایی موفقی نداشته اند و به هدف خود نیز نخواهند رسید.

پیشنهاد تیم محتوا :

استراتژی بازاریابی,بازایابی محتوا,محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا و چهار اشتباه رایج!