برخی از افراد گمان می‌کنند که کار کردن در مرکز تماس‌ها یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست. اما این فکر کاملا نادرست است. کار کردن در این بخش یکی از تجارب حیرت انگیز برای کشف بعد دیگری از کسب و کار است. باید بدانید که با کار کردن در این بخش می‌توانید به مهارت‌ها و دانش بی نظیری دست پیدا کنید و آماده پذیرش نقش‌های جدید در آینده باشید.

بنابراین اگر کمی احساس عدم کنترل دارید، به یاد داشته باشید که گزینه‌های فوق‌العاده کاری زیادی پیش رویتان قرار دارد.

۴ دلیل اساسی که نشان می‌دهد چرا کار در مرکز تماس‌ها، یک شغل بی‌نظیر است:

  • شما قلب تجارت هستید:

شاید مثلا در یک فروشگاه مواد غذایی به نظر برسد که شما به عنوان یک کارمند مرکز تماس‌ پایین‌ترین رتبه را دارید، ولی باید بدانید که شما قلب تپنده سازمان هستید.

  • کار کردن با تلفن یعنی قرار گرفتن در معرض مهم‌ترین روابط سازمان:

اینکه بین تجارت شما و مشتریانتان چه می‌گذرد و چه چیز موجب ناراحتی یا هیجان زده شدن مشتریان شما می‌شود، همه و همه در گرو همین بخش است. کارمندان مرکز تماس می‌توانند مشکلات اساسی مشتریان را بررسی کنند و به پیشرفت شرکت برای ارائه خدماتی بهتر کمک کنند؛ اطلاعات ارزشمندی که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا در مسیر موفقیت گام بردارند و با روش‌های موثرتری با مشتریان ارتباط برقرار کنند. این افراد می‌توانند مشکلات اساسی سازمان را بهتر از هر بخش دیگری شناسایی کنند. اینکه چه دغدغه و مسائلی در شرکت وجود دارد و علت آن چیست؟

  • کسب مهارتِ ارتباط با مردم:

کار کردن با مردم برای موفقیت در تجارت ضروری است و همه ما این را به خوبی می‌دانیم. در قسمت مرکز تماس‌ها نسبت به سایر افراد سازمان، شما با طیف گسترده‌ای از مردم در ارتباط هستید. همکاران شما در بخش‌های دیگر سازمان بیشتر با متخصصین در صنعت و هم تیمی‌های خود در ارتباط هستند و از آن‌جایی که شما هر روز با  شخصیت‌های مختلف و متفاوتی در روز برخورد دارید، هوش هیجانی و شخصیت‌تان رشد می‌کند. برای سنجش این موضوع تنها کافی است که به مکالمات اخیرتان در یک ماه اخیر نگاهی بیندازید.

اخیرا با چه کسی و چه شخصیت متفاوتی صحبت کرده‌اید؟ چطور توانستید خودتان را با شخصیت‌های مختلف و سن و سال‌های مختلف تطبیق دهید؟ آیا توانستید در این مدت آگاهی فرهنگی بیشتری نسبت به قبل کسب کنید؟

  • انعطاف پذیری:

برخورد هر روزه با مردم می‌تواند تاثیر زیادی بر شما بگذارد. دانش رایجی که اکثر مردم نمی‌توانند به راحتی به آن دست پیدا کنند اما کارمندان این بخش به راحتی به آن دسترسی دارند.

قرار گرفتن در مرکز تماس‌ها به این معناست که شما اغلب با تغییراتی که منجر به درگیری می‌شود، آشنایی دارید و این شما را به فردی مقاوم تبدیل می‌کند.

زمانی که با یک فرد عصبی و شاکی صحبت می‌کنید، ممکن است گاهی حتی بخواهید خیلی زود این تماس‌ها را قطع کنید، اما هیچ‌گاه این‌کار را نمی‌کنید؛ به این دلیل که شغل شما ایجاب می‌کند تا در چنین شرایطی مقاوم باشید و مشکل چنین افرادی را حل کنید. شما یاد می‌گیرید که چطور اوضاع را در زمان‌های برنامه ریزی نشده، کنترل کنید.

آخرین باری که احساس کردید  از این کار آزرده شده‌اید و خودتان را آرام کردید، چه زمانی بوده؟ به این فکر کرده‌اید که چطور این مهارت را کسب کرده‌اید؟ این مهارت به شما کمک می‌کند تا در زمان‌های سخت در همه مراحل زندگی‌تان معقول‌تر عمل کنید.

  • شما به همه سازمان دسترسی دارید:

کار کردن در بخش مرکز تماس‌ها به این معناست که شما در راس سازمان قرار دارید. این بدان معناست که شما با همه کارمندان بخش‌های مالی، بازاریابی، IT و موارد دیگر در ارتباط هستید و اگر دوست دارید با کارمندان این بخش در ارتباط باشید، خیلی راحت می‌‌توانید برای صرف کردن وعده ناهار در کنار همکارتان برنامه‌ریزی کنید. سعی کنید از آن‌ها سوالاتی در مورد نقش‌شان در سازمان بپرسید و در مورد کارشان نیز اطلاعات مفیدی کسب کنید.

بسیاری از افراد در سازمان‌ها با خارج از بخش خود زیاد معاشرت نمی‌کنند و اما شما با کار در مرکز تماس‌ها این مهارت را دارید تا با هر کس و هر نوع شخصیتی به راحتی ارتباط برقرار کنید و از هر بخشی برای خود دوستی داشته باشید.

اگر در مورد نقش افراد در بخش‌های دیگر کنجکاو باشید می‌توانید به راحتی خودتان را به افراد معرفی کنید و با کمی حرف زدن با مخاطبتان بفهمید در ذهن او چه می‌گذرد.

  • جمع بندی:

مزیت‌های زیادی برای افرادی که در بخش مرکز تماس‌ها کار می‌کنند، وجود دارد که گاهی کارمندان این بخش از آن غافل می‌شوند. باید بدانید که این موضوع  بیشتر مربوط به طرز فکر افراد است تا واقعیتی که درواقع وجود دارد.

اگر چشمتان را رو به فرصت‌هایی که دارید، باز کنید، مشاهده می‌کنید که کار در مرکز تماس‌ها چطور باعث کسب مهارت‌های جدید در شما می‌شود و به شما دانشی در مورد کسب و کار و شبکه‌های مختلف می‌دهد.

 

منبع: cxcentral

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.