کار کردن در بخش خدمات مشتریان شغلی با فراز و نشیب است. وضعیت یک مشتری ممکن است این حس را به کارشناس بدهد که کار خوب زیادی برای شرکت و مشتری انجام داده، اما در تماس بعدی ممکن است حس مستاصلی یا بی‌عرضه بودن را تجربه کند.

بنابراین داشتن ویژگی‌های مهم خدمات مشتریان را برای فردی که می‌خواهد در این بخش کار کند، حتما زمان استخدام در نظر داشته باشید. در ادامه این مقاله به مهم‌ترین ویژگی‌‌ها اشاره کرده‌ایم:

شاد:

شاد بودن در مواجهه با سختی یک خصلت مهم کارشناس خدمات مشتریان است. مشتری‌ها بعضی اوقات ممکن است حرف‌هایی بزنند که باعث شود یک آدم عادی خودش را ببازد، اما یک کارشناس ماهر خدمات مشتریان می‌تواند روحیه‌ خودش را حفظ و مشتری را آرام کند و در نهایت کارش را به بهترین شکل انجام دهد.

منظم:

یک کارشناس خوب خدمات مشتریان باید در طول تمام تماس‌ها منظم باشد و اطلاعات کلیِ مربوط به هر محصول/خدمت را نیز به‌ شکل سازماندهی شده در اختیار داشته باشد. تماس با بخش خدمات مشتریان نیاز به پاسخ سریع دارد و فقط یک کارشناس منظم که در طول تماس موارد مهم را یادداشت کرده و همچنین اطلاعات  محصول و شرکت در دسترسش است، می‌تواند مشکل را به درستی حل کند.

تطبیق ‌پذیر:

هر تماس یک تجربه‌ جدید است و هر مشتری به دنبال نتیجه‌ متفاوتی برای مشکل خود است. یک کارشناس خوب خدمات مشتریان می‌تواند با تغییرات وضعیت مشتری و همچنین تغییرات رفتار مشتری در طول تماس هماهنگ شود. مشتری بعضی اوقات ممکن است موضوع را عوض کند یا بدون اخطار شروع به دادن اطلاعات جدید کند و در این میان کارشناس خدمات مشتریان باید بتواند خود را با این تغییرات ناگهانی تطبیق دهد.

-شنونده‌ خوب:

به خاطر سپردن یک دستورالعمل و تکرار آن برای مشتریان، ارائه خدمات مشتریان خوب به حساب نمی‌آید.

گوش دادن به مشتری یکی از خصلت‌های مهم یک کارشناس خوب خدمات مشتریان است. اجازه دهید مشتری تمام جزئیات مشکلش را شرح دهد و سپس از او سوال بپرسید تا بتوانید به جزئیات بیشتری دست پیدا کنید.

دقیق:

یک کارشناس ماهر خدمات مشتریان اطلاعات محصولات را می‌داند و آگاه است که چطور این اطلاعات را در موقعیت‌های مختلف به کار ببرد، می‌تواند یک موقعیت را با اطلاعات ارائه ‌شده توسط مشتری تحلیل کند و می‌تواند چندین راه‌حل ارائه کند. دقیق بودن یک خصلت مهم برای موفق شدن در بخش خدمات مشتریان است.

 

منبع: smallbusiness

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.