یک کمپین فروش B2B مانند هر نوع فروش دیگری نیاز به طرح ‌ریزی دقیق از مرحله کانسپت ‌سازی تا اجرا دارد. این نیز یک حقیقت است که وقتی یک کمپین فروش B2B را آغاز می کنید، صرف نظر از تلاشتان برای طرح ‌ریزی و آماده‌ سازی، با مشکلات زیادی اعم از شناسایی و پرورش مشتریان B2B و مشتاق نگه‌ داشتن تماس ‌گیرنده ‌ها رو به رو خواهید شد. برخی از این چالش ‌ها تقریبا در هر کمپین فروش B2B اتفاق می ‌افتند. در این مقاله نگاهی به پنج مورد از این چالش ها و راه مقابله با آن ها می اندازیم.

 

-خریدن لیست دقیق مشتریان:

داده ‌های دقیق در قالب مشخصات مشتریان، یکی از فاکتورهای کلیدی برای تعیین میزان موفقیت یک کمپین فروش B2B است. بنابراین وقتی اطلاعات را می خرید، مطمئن شوید آن‌ را از یک شرکت معتبر مانند TelephoneLists.Biz خریداری می کنید.

 

-پرورش مشتریان مشتاق:

پرورش مشتریان مشتاق در فروش B2B یک فرآیند زمان ‌بر و پیچیده است که همه چیز از پیش ‌بینی نیازهای خریدار تا ارائه اطلاعات به مشتریان بالقوه در طول پروسه‌ خرید را شامل می ‌شود. بنابراین شما باید از تجربیات خوب سایرین در این بخش برای موفقیت استفاده کنید. با نشانه گذاری مشتریان مناسب با استفاده از شماره تلفن یا آدرس ایمیلشان شروع کنید. هر اقدامی را که نشان ‌دهنده‌ جذب خریدار به محصول یا خدمت است، شناسایی و پیگیری کنید؛ مثلا اگر وارد سایت شما شدند، سبد خریدشان را رها کردند یا ایمیلشان را به شما دادند، سریعا پاسخ دهید.

 

-انتخاب تماس‌ گیرنده ‌های مناسب:

بازاریاب‌ های تلفنی از ۱۶ تا ۵۰ ساله وجود دارند. پس سطح اشتیاق، دانش و مهارت هر تماس گیرنده با سایر همکارانش متفاوت است. چون هر کسی برای تمام کمپین ‌های بازاریابی تلفنی مناسب نیست شما باید بهترین ‌های تیم‌ تان را برای کمپین حاضر انتخاب کنید. بنابراین نیاز پروژه را بشناسید و تماس ‌گیرنده ‌ها را از نظر رویکردشان به کار بیازمایید تا بتوانید بهترین ‌ها را انتخاب کنید.

 

-نگه داری سطح انگیزه:

فروش می ‌تواند دشوار باشد و حتی بهترین تماس گیرنده‌ های شما هم ممکن است نتایج خوبی نگیرند، البته اگر بی ‌انگیزه باشند. ایجاد انگیزه البته به معنی فراهم کردن ابزارهای تماس و لیست تماس دقیق برای تماس گیرنده‌ ها نیست. شما باید دائما آن ها را آموزش دهید و یکنواختی کارشان را با تفریح ‌های تیمی و سایر کارها از بین ببرید. انگیزه دادن به بقیه یک هنر و یک مهارت است که به افزایش مشارکت تماس‌ گیرنده ‌ها کمک می ‌کند؛ در نتیجه نیاز به یک مدیر با مهارت ‌های بین ‌فردی دارید.

 

-به ‌روز نگه داشتن سفارش ‌دهندگان:

اگر در حال اجرای یک کمپین فروش B2B برای یک سفارش ‌دهنده هستید، مطمئنا می‌ دانید که باید او را هر روزه از نتایج کارتان با خبر کنید. مطلع نگه داشتن سفارش ‌دهنده برای اغلب مدیرها یک چالش است چون همیشه سفارش ‌دهندگانی وجود دارند که نه تنها گزارش هفتگی می ‌خواهند بلکه احتیاج به گزارش ‌های کامل روزانه نیز دارند. برخی انتظار دارند هر روز با آن ها تماس بگیرید و درباره عبور کردن از موانع کنونی با آن ها بحث کنید. پس مهم است که مدیر مناسبی داشته باشید که نه تنها بتواند فعالیت ‌های فروش را ثبت کند، بلکه بتواند اعتبار مؤثری با سفارش ‌دهنده داشته و او را مطلع نگه‌ دارد.

 

-حرف آخر:

موفقیت هر کمپین بازاریابی تلفنی بستگی به چندین فاکتور دارد؛ از جمله در دست داشتن مشتریان مناسب فروش B2B در قالب لیست تلفن و تماس ‌گیرنده حرفه ‌ای. علاوه بر کارشناس ‌های ماهر و یک مدیر مناسب برای این بخش، شما همیشه نیاز به اطلاعات دقیق برای رسیدن به اهدافتان دارید.

 

منبع: telephonelists

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.