اغلب شرکت ‌ها معتقدند که خدمات ویژه ‌ای به مشتریان خود ارائه می ‌کنند. در بسیاری از صنایع، یک شرکت می‌ تواند خود را با ارائه‌ خدمات مشتریان متمایز، از رقبا جدا کند.

این ما را به این سوال می ‌رساند: «خدمات مشتریان بی‌ نقص یعنی چه و چه ویژگی هایی دارد؟»

در عین این که جزئیات این امر مختص هر صنعت و حتی هر شرکتی می باشد اما اصول اساسی آن، کلی ا‌ست.

-همیشه سعی کنید فراتر از انتظارات مشتری باشید:

 چه انتظارات مشتری توسط یک شرکت تعیین شود چه توسط یک رقیب، فراتر از آن رفتن نشان ‌دهنده‌ اعتبار شرکت شما  است و اثر خوبی روی مشتریان باقی می‌گذارد. برای تحقق این امر، باید درکی قوی از نیازهای مشتری داشته باشید. انجام نظرسنجی خدمات مشتریان درک درستی از این نیازها به شما می‌ دهد. مدیریت این انتظارات پیش از وقوعشان، پیش ‌زمینه‌ ارائه‌ خدمات مشتریانی فراتر از انتظار مشتریان را برای شما فراهم می ‌کند.

-تغییر انتظارات مشتری را در طول زمان پیگیری کنید:

هر شرکت موفقی باید یاد بگیرد الگوهای متغیر را شناسایی کند و خود را با آن ها تطبیق دهد. بسیاری از این الگوها روی انتظارات مشتریان تأثیر دارند. رضایت مشتری را با تحقیق تکرارشونده اندازه ‌گیری کنید تا بتوانید تغییر الگوها در طول زمان را رصد نمایید.

-اثر خوبی در برخورد اول بگذارید:

اولین تماس با یک مشتری از آن جهت که قدرت و تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان رضایت مشتری دارد، بسیار مهم تلقی می شود. تحقیق در مورد رضایت مشتریان نشان می ‌دهد که حس یک مشتری صرفا به یک تعامل در رابطه با محصول/خدمت خریداری شده، ختم نمی شود.

-در دسترس، پذیرا و پاسخگو باشید:

اگر برای مشتری شما تماس با مرکز تماس (call center) تان سخت باشد، دفعه‌ بعد احتمال کمتری وجود دارد که اینکار را تکرار کند و چشم ‌انداز ایجاد یک رابطه‌ قوی و طولانی ‌مدت بر اساس رضایت خدمات مشتریان برای مرکز تماس (call center) تان تا حد زیادی ضعیف می ‌شود. عادت کنید که به ‌طور مدام با مشتریان تماس داشته باشید تا رضایت از خدمات مشتریان را بالا برده و روابط عمیقی ایجاد کنید.

-کیفیت ارائه‌ خدمات مرکز تماس تان را بسنجید:

 تحقیق اولیه رضایت مشتری یک نقطه‌ شروع به شما می‌ دهد که با آن می‌ توانید اقدامات بهبود بخش آتی را اندازه ‌گیری کنید. در زمان ‌های مشخص، یک نظرسنجی در مورد رضایت از خدمات مرکز تماس (call center) تان انجام دهید تا بتوانید بفهمید کدام جنبه ‌های محصول/خدمت شما اهمیت بیشتری برای مشتری دارد، مرکز تماس تان چگونه در مورد این جنبه‌ ها عکس ‌العمل نشان می دهد.

-از کارشناسان مرکز تماس خود برای شناسایی موانع ارائه خدمات، کمک بگیرید:

 کارشناسان مرکز ارتباط با مشتریان (contact center) بهترین منبع برای شناسایی موانع ارائه‌ خدمات مشتریان بی نقص و عواملی هستند که باعث ناراحتی مشتریان می‌ شود. این موانع می تواند شامل مواردی همچون سیاست ‌های سخت عودت، نبود اطلاعات کافی، عدم برنامه ‌ریزی برای برقراری زمان ‌های ورودی و… شود.

شناسایی و پرداختن به این مسائل نه تنها باعث بهبود رضایت مشتریان از خدمات مشتریان می ‌شود بلکه رویکرد کارکنان صف را نیز بهبود می بخشد.

-رضایت کارشناسان مرکز تماس (call center) را ارتقا دهید:

 به ‌طور مداوم از کارشناسان خود نظرسنجی کنید تا بتوانید میزان رضایت آن ها را اندازه‌گیری کنید و بهبود دهید. این ‌کار روی رضایت خدمات مشتریان هم تأثیر خواهد داشت. هرچه تعداد کارکنان راضی بیشتر باشد، کیفیت محصولات تولید شده یا خدمات ارائه ‌شده نیز بهبود پیدا خواهند کرد.

-کلام آخر:

این هفت استراتژی یک رویکرد کلی برای دستیابی به خدمات فوق العاده را برایتان فراهم می کند. یک برنامه‌ تحقیقاتی برای دستیابی به میزان رضایت مشتری می ‌تواند به شناسایی مسائل پیش ‌روی کسب ‌و کارتان و همچنین اهمیت آن ها برای مشتریان تان کمک کند.

 

منبع: customerservicemanager

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.