در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای بهینه سازی محتواها با استفاده از کلیدواژه ها ارائه دهیم.

 

 

در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای بهینه سازی محتواها با استفاده از کلیدواژه ها ارائه دهیم.

۱٫ عامل انسانی را در جستجوها در نظر بگیرید

هدف گوگل، ارائه نتایج جستجو مرتبط با کلیدواژه های کاربر است و شما نیز به عنوان فعال در عرصه کانتنت مارکتینگ، همین هدف را دنبال می کنید. کلیدواژه هایی که مخاطب نادرست را به سایت شما راهنمایی کنند، به کار شما نمی آیند؛ زیرا این کاربران همین که به سایت شما وارد شوند، دوباره به صفحه اول گوگل بر می گردند تا جستجوی خود را از سر بگیرند. برای همین است که در نظر گرفتن قصد و منظور مخاطبانتان هنگام به کار گرفتن یک کلیدواژه خاص، در کار شما اهمیت دارد و در نتیجه ای که می گیرید، موثر است. در حال حاضر، گوگل در این پروسه بسیار پیشرفته شده است. برای مثال اگر عبارت «cars 2015» را در گوگل جستجو کنید، گوگل این برداشت را می کند که شما احتمالا قصد خرید یک ماشین جدید را دارید، پس این نتایج را ارائه می دهد:

کلید واژه در محتوا

اما اگر عبارت «cars 2006» را جستجو کنید، گوگل درباره قصد و منظور شما برداشت دیگری خواهد داشت: در سال ۲۰۰۶ انیمیشن ماشین ها (Cars) به بازار آمد! خب بنابراین از نظر گوگل قصد و منظور شما به عنوان کاربر کدام خواهد بود؟
*شما قصد دارید یک ماشین خاص از سال ۲۰۰۶ را خریداری کنید؟
یا
* شما اطلاعاتی درباره انیمیشن ماشین ها می خواهید؟
بدیهی است که گوگل فرضیه شماره دو را مد نظر قرار می دهد، با در نظر گرفتن این حقیقت که مفهومی که پشت هر کلیدواژه مورد جستجو وجود دارد، برای همه موضوعات و همه بیزینس ها دارای اهمیت است و سایت هایی با محتوای مرتبط، در تولید و انتشار محتوای خود، این اصل را لحاظ کرده اند و به آن توجه کرده اند.
پس، استراتژی ای که شما در تهیه محتوا بر می گزینید، می تواند به این تشخیص گوگل کمک کند.

اهمیت کلید واژه ها ، کلیدواژه و گوگل

۲٫ از فهرست پنهان معنایی برای واژگان کلیدی استفاده کنید

گوگل برای درک ارتباط معنایی میان کلمات مختلف، از سیستمی به نام فهرست پنهان معنایی (یا کلمات مترادف) استفاده می کند. در حقیقت گوگل، از این ارتباط معنایی برای تشخیص قصد و منظور جستجوکننده های خود بهره می گیرد، تا بتواند مرتبط ترین نتایج را به کاربران خود ارائه دهد.
شما به عنوان فعال در عرصه کانتنت مارکتینگ، می توانید کلیدواژه هایی را بر مبنای این فهرست پنهان معنایی (LSI keywords) در محتوای سایت خود بگنجانید، تا به گوگل کمک کنید ارزش و اهمیت محتوای شما را به مخاطب بشناساند و آن را ارائه دهد.
همین که برای کسب و کار خود یک پایگاهی از کلمات کلیدی با محوریت همین فهرست پنهان معنایی ( LSI keywords) داشته باشید، کار تا حد زیادی آسان تر خواهد شد. برای شروع می توانید از نمودار LSI درLSI Keyword Generator استفاده کنید. به این صورت که، یکی از کلیدواژه های خود را در آن وارد می کنید و اصطلاحات مرتبط با آن را مشاهده خواهید کرد.
یا اینکه، کلیدواژه مورد نظر خود را در گوگل تایپ کنید، سپس تا پایین صفحه نتایج بروید و واژه های مرتبط با کلیدواژه خود را ببینید.

۳٫ کلیدواژه ها را بخشی از برنامه ریزی تولید و ویرایش محتوای خود قرار دهید

اگر شما یک پایگاه از کلیدواژه های پنهان و مترادف های معنایی مرتبط با واژگان کلیدی اصلی خود داشته باشید، به نظر می رسد می توانید گستره وسیع تری از جستجوی کاربران را با محتوای خود پوشش دهید و نیز می توانید محتواهای متنوع تر و بیشتری را نیز تولید کنید.
واژگان کلیدی به راحتی می توانند شما را در طوفان ذهنی برای تولید محتوا یاری رسانند، به شرط آنکه با محوریت چند پرسش اصلی انتخاب شده باشند:
• کاربران در جستجوی خود به دنبال چه چیزی هستند؟
• قصد و نیت آن ها از این جستجو چیست؟
• آن ها به چه چیزی اهمیت می دهند؟
• نیازهایشان چیست؟
• نظر و بازخورد آن ها چیست؟
برنامه تولید و ویرایش محتواها را با در نظر گرفتن کلیدواژه ها بریزید، تا نیازی به اولویت بندی های بعدی نباشد.