امروزه خدمات مشتریان هم برای مشتریان و هم کسب‌وکارها مسئله‌ بسیار مهمی‌ است. مشتریان می‌خواهند خدمات فوق‌العاده‌ای دریافت کنند و شرکت‌ها برای ایجاد بهترین تجربه‌ مشتری با یکدیگر در رقابت هستند.

بسیاری از عملیات‌های خدمات مشتریان از طریق مرکز تماس ارائه می‌شود. خدمات کنونی مرکز تماس ها در دنیای تجارت مسئله‌ بسیار مهمی ا‌ست. به همین دلیل، شرکت‌های متعددی این خدمات را به یک شرکت ارائه‌کننده‌ خدمات، برون‌ سپاری می‌کنند.

دلایل این امر را در ادامه برمی‌شماریم:

 

خدمات ۲۴/۷:

اقتصاد جهانی نیازمند توجه‌ دائم به خدمات مشتریان است. ممکن است فردی در آمریکای شمالی ساعت ۱۰ شب با یک محصول به مشکل رو به رو شود، یعنی زمانی‌که اغلب شرکت‌ها بسته شده‌اند. پیش از این، این فرد باید تا صبح فردا صبر می‌کرد تا مشکلش را به شرکت اعلام و درخواست کمک کند.

اما مشتریِ امروز، سرش شلوغ است و اصلا از منتظر ماندن خوشش نمی‌آید و شما هم دلتان نمی‌خواهد منتظرش بگذارید. در عوض باید بتوانید خدمات مشتریان شبانه‌روزی ارائه کنید.

این یک دلیل خوب برای برون ‌سپاری خدمات مرکز تماس است. اغلب شرکت‌های مرکز تماس از تکنولوژی بهترین استفاده را می‌برند و با استفاده از مراکز متعدد، استراتژی «Follow The Sun» را به خوبی اجرا می‌کنند. شبی که مشتری به یک مشکل با محصول مواجه شده، در واقع در مرکز شما در آن‌سوی دنیا صبح است. کارشناسان مرکز تماس شما بیدار هستند و برای کمک به مشتری آمریکایی شما آماده‌اند.

-تکنولوژی بهتر:

مرکز تماس های کنونی تبدیل به مراکز با فناوری بالا شده‌اند. آن‌ها اکنون به درستی «مرکز تماس» نامیده می‌شوند، چون مشتریان با راه‌های متعددی می‌توانند با شما در ارتباط باشند.

مشخص است که اگر بخواهید راه‌های ارتباطی متعدد ایجاد کنید باید تکنولوژی مناسب آن‌ها را نیز در اختیار داشته باشید. اگر وب‌سایتتان به قدر کافی به‌روز نباشد، نخواهید توانست از گزینه‌ چت آنلاین استفاده کنید. همچنین بدون یک گوشی هوشمند، پیام‌های نوشتاری بدون پاسخ می‌مانند.

سایر تکنولوژی‌ها نیز مرکز تماس ها را متحول کرده، باعث افزایش کاربری خدمات مرکز تماس شده و در نهایت تجربه‌ مشتری را بهبود می‌دهند. البته بسیاری از مالکان مشاغل در این تکنولوژی‌ها سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، چون معمولا گران‌قیمت هستند.

به جای این‌کار، با یک شرکت تأمین‌کننده‌ خدمات مرکز تماس شریک شوید. چون کار این شرکت‌ها ارائه‌ بهترین خدمات ممکن به مشتریان است و روی جدیدترین تکنولوژی‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن‌ها هزینه‌ این سرمایه‌گذاری را در قالب هزینه‌ خدمات از شرکت شما و سایر شرکت‌ها دریافت می‌کنند.

کارشناسان بهتر:

صرف نظر از نوع تکنولوژی به‌ کار رفته، خدمات مشتریان و به‌طور خاص‌تر خدمات مرکز تماس وابسته به انسان‌هاست. مشتریان شما می‌خواهند هنگام ایجاد مشکل، سوال یا انتقاد با یک انسان صحبت کنند.

متأسفانه استخدام، آموزش و حفظ یک تیم عالی از کارشناسان مرکز تماس کاری طاقت‌فرساست. اغلب شرکت‌ها به این دلیل تصمیم به برون ‌سپاری می‌گیرند.

شرکت های ارائه دهنده خدمات مرکز تماس یک تیم از کارشناسان مجرب و آموزش‌دیده را مسئول اداره‌ مرکز تماس شما می‌کنند که این افراد به شما در ایجاد یک تجربه‌ مشتری فوق العاده کمک می نمایند.

انعطاف:

حال که صحبت از تأمین نیروی مرکز تماس شد، بد نیست بپرسیم رتبه‌بندی کارها به چه صورت است؟ ممکن است خیلی سرتان شلوغ باشد یا کلافه باشید. ممکن است زمان‌های دیگری باشد که کارشناسانتان کاری برای انجام دادن نداشته باشند.

وقتی رشد اتفاق می‌افتد، ممکن است نتوانید خود را با سرعت آن هماهنگ کنید، به‌خصوص در مرکز تماس.

یک شرکت برون ‌سپاری به شما انعطاف کامل در رتبه‌بندی کارها و خدماتتان ارائه می‌کند. به‌طور خلاصه، آن‌ها می‌توانند همراه با شما رشد کنند.

دلایل متعددی برای برون‌ سپاری خدمات مرکز تماس وجود دارد که موارد فوق تنها بخشی از آن بود.

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.