آیا شما بین اطرافیان خود فرد خردمند و واقع‌ نگری به حساب می ‌آیید؟ ممکن است ندانید اما اگر در موقعیت برخورد مستقیم با مشتری قرار بگیرید، درس ‌های سختی در مورد زندگی خواهید آموخت. 

کال سنتر می ‌تواند چشم ‌های شما را به رفتار انسان‌ ها و روانشناسی پشت آن، باز کند. با تعامل دائم با سایرین و در طول زمان کاری خود، درسی از زندگی خواهید آموخت و این یک امر اجتناب ‌ناپذیر است. آموختن درس ‌هایی که کارشناسان کال سنتر در طول زمانی کوتاه می ‌آموزند، ممکن است برای ما سال ها یا حتی دهه‌ ها طول بکشد.

در زیر به ۵ درس زندگی واقعی که یک کارشناس کال سنتر می ‌آموزد، خواهیم پرداخت:

-برخی اوقات «متأسفم» سخت ‌ترین کلمه است:

گاهی اوقات، همه چیز شما را از گفتن کلمه «متاسفم» باز می ‌دارد. معمولاً مردم انتظار دارند عذر بخواهید، حتی اگر بدانید کار اشتباهی انجام نداده ‌اید. کنار گذاشتن غرور و جمع کردن انرژی برای عذرخواهی، کار بسیار دشواری‌ است اما گفتن این کلمه نقش اساسی در نگه داشتن روابط دارد. گاهی حتی اگر خلاف میل تان باشد باید از مشتری، دوست و یا همسرتان، عذرخواهی کنید.

 

– مخالفت ‌های زیادی با شما خواهد شد:

شما بی ‌عیب نیستید در واقع هیچ کس بی‌ عیب نیست و ممکن است چیز هایی مانند «نه»، «اشتباه می ‌کنید» یا «کارتان آن قدر خوب نیست» را صد ها بار بشنوید. بهترین راه این است که نفس خود را رها کنید، خودتان را بتکانید و دوباره سعی کنید.

استقامت و شکست ‌ناپذیری، کلید موفقیت و شادی‌ است.

 

-این یک مسئله‌ شخصی نیست:

در طول زندگی، افراد بسیاری با شما بد رفتاری خواهند کرد و قدر شما را نخواهند دانست. در اکثر موارد اشتباه از شما نیست بلکه آن ها شما را این طور می‌ بینند. جامعه پر از تعمیم ‌ها است و هر کس جهان‌ بینی مخصوص به خود را دارد. نباید بگذارید  امور منفی، آن چه هستید را تحت تأثیر قرار دهد. وقتی حس می‌ کنید به شما بی ‌احترامی شده، نگذارید روحتان آزرده شود. همیشه سرتان را بالا نگه دارید و فردی قوی باشید، این کار در طولانی مدت باعث سلامت روان شما خواهد شد.

 

 

-اگر چیزی را می ‌خواهید، آن ‌را درخواست کنید و برایش تلاش کنید:

هیچ چیز در زندگی رایگان نیست، حتی عشق یا خانواده. اگر چیزی را می‌ خواهید اول باید خود را در موقعیتی بگذارید که دیگران بفهمند آن‌ را می‌ خواهید و سپس باید ثابت کنید ارزش به دست آوردنش را دارید. یک بخش مهم دیگر این موضوع، فهمیدن این است که برخی افراد چه به دلیل امتیازات و چه فرصت ‌هایشان، راحت ‌تر به آن چه شما می خواهید، می ‌رسند. از این که دیگران راحت ‌تر به هدف مشابه شما رسیدند سرخورده نشوید چون به دست آوردن هر چیزی ارزشمند تر از داشتن بی ‌زحمت آن است.

 

-هیچ ‌کس دانای کل نیست:

صرف نظر از مسیر زندگیتان، همیشه برخی افراد از شما بیشتر و برخی کمتر می ‌دانند. هیچگاه نگذارید تجربه و دانش تان، شما را سرتر از دیگران کند. هر کس استعدادها و مهارت‌ هایی دارد، یادگیری مستمر و زندانی نشدن در یک قاب ذهنیِ نخبه ‌گرایانه، بسیار مهم است. با این نوع رفتار، به خودتان ظلم خواهید کرد. برعکس آن، به چالش کشیدن قدرت به شکل دیپلماتیک در موقعیت ‌های دو دلی نیز اهمیت زیادی دارد. ما همه پا بر پلکانی مشابه می ‌گذاریم، فقط در زمان‌ های مختلف.

منبع: fonolo