استراتژی بازاریابی محتوایی چیزی نیست که داشتن آن خوب باشد، بلکه یک ضرورت است

 

استراتژی بازاریابی محتوایی چیزی نیست که داشتن آن خوب باشد، بلکه یک ضرورت است. یک تحقیق اخیر در یک موسسه بازاریابی محتوایی به این نتیجه رسید که بیش از ۸۰ درصد بازاریابان دو وجهی، یک استراتژی بازاریابی محتوایی دارند، اما فقط یک سوم آنها آن را مستندسازی می کنند. بیایید آن را اصلاح کنیم.
این ارائه به واسطه کار ما در کانویس و کانورت ایجاد شده است که در آن برای بهترین برندها در جهان استراتژی بازاریابی ایجاد می کنیم. در عمل، ایجاد یک برنامه بازاریابی محتواییِ کاملاً عملیاتی، نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد؛ اما این متن و ۷ گامی که در آن برای انجام این کار بیان شده است، به شما کمک خواهد کرد تا برنامه بازاریابی محتوایی خود را به پله بعدی موفقیت سوق دهید.
استراتژی بازاریابی محتوایی در ۷ گام
در اینجا خلاصه ای از هر یک از ۷ گام ایجاد استراتژی بازاریابی محتوایی که مشتریان شما آن را دوست خواهند داشت آمده است.
۱ـ اهداف شما در بازاریابی محتوایی
۲ـ ارزش پیشنهادی شما چیست
۳ـ اندازه گیری بازاریابی محتوایی
۴ـ مخاطبان
۵ـ نیازهای مخاطبان
۶ـ اجرای محتوا
۷ـ تقویت محتوا

۱ـ اهداف خود را تعیین کنید
به طور کلی چرا همه این کارها را انجام می دهید؟ محتوا چه کاری برای سازمان شما انجام می دهد؟ آگاهی را بالا می برد؟ رهبری ایجاد می کند؟ باعث حفظ و وفاداری مشتری می شود؟
به یاد داشته باشید: هدف شما نباید صرفا رسیدن به استراتژی بازاریابی محتوا باشد، بلکه باید به واسطه بازاریابی محتوایی برای کل کسب و کار مفید باشید.
۲ـ ارزش پیشنهادی شما چیست؟
شما چه چیزی در برنامه بازاریابی محتوایی تان ایجاد می کنید که شما را متمایز می کند؟ یک حرص و ولع مصرف محتوا وجود دارد. آیا شما مفید خواهید بود؟ آیا شما تمایز ایجاد می کنید؟ آیا شما انگیزه بخش و الهام بخش هستید؟ قلب و روح بازاریابی محتوایی شما چیست؟
به یاد داشته باشید: به خودتان قول دهید که داستان را بزرگ تر جلوه دهید.
۳ـ اندازه گیری بازاریابی محتوایی
اهداف شما مقیاس های اندازه گیری شما هستند. اگر شما تلاش می کنید که آگاهی را بالا ببرید، آن را اندازه بگیرید. از ۴ مقیاس بازاریابی محتوایی برای ایجاد یک چارچوب اندازه گیری بهره بگیرید.
به یاد داشته باشید: اگر می خواهید رفتارها را برانگیزانید، باید یک کار برانگیزاننده انجام دهید.
۴ـ مخاطبان خود را مشخص کنید
اهداف شما همچنین مخاطبان شما را مشخص می کنند. از نقاب ها برای مدل کردن مخاطبان برای بازاریابی محتوایی استفاده کنید. آنها را مانند خانواده خود بشناسید.
به یاد داشته باشید: شما مخاطبان خود نیستید.
۵ـ درباره مخاطبان محتواهای خود تحقیق کنید
مخاطبان شما نیاز دارند چه چیزی را توسط شما بدانند؟ از جستجو، شبکه های اجتماعی، مکالمات با مشتریان و پرسنل خارجی خود (خصوصا نیروهای فروش و ارتباطات با مشتری) استفاده کنید تا اطلاعات را بهتر درک کنید و نیازهای مشتریان را بشناسید. سپس، آن نیازها را با استفاده از شخصیت ها سازماندهی کنید تا نقشه ای برای محتواهای ضروری ایجاد شود.
به یاد داشته باشید: داده ها را ته نشین نکنید و به بینش واقعی دست یابید (این نیاز به مکالمه با مشتریان دارد، نه فقط کنکاش در کاغذها)
۶ـ یک برنامه اجرایی بازاریابی محتوایی ایجاد کنید
از مکالمه افراد و مشتریان برای دستیابی به روش های بهینه محتوایی استفاده نمایید. مخاطبان شما کجا و چگونه اطلاعات را مصرف می کنند؟ این را بدانید که بسته به شرایط، مخاطبان ممکن است انواع مختلفی از محتوا را نیاز داشته باشند. یک برنامه ایجاد کنید که مشخص کند شما در طول روز، هفته، ماه و فصل چه محتوایی باید تولید کنید؟
به یاد داشته باشید: همیشه بدانید که انتظار دارید مشتری بعد از خواندن محتوای شما چه کاری انجام دهد.
۷ـ یک برنامه تقویت محتوا ایجاد کنید
واقعیت این است که تنها ایجاد محتوا کافی نیست. در بسیاری از موارد شما نیاز به تقویت آن دارید. شما باید بازاریابی خود را بازاریابی کنید. این جایی است که شبکه های اجتماعی می تواند به شما کمک کنند. می توانید جاهای زیادی را (و افراد زیاد، مشتریان، کارمندان، نفوذگران) را پیدا کنید که می توانند بازاریابی محتوایی شما را تقویت کنند.
به یاد داشته باشید: محتوا آتش است و شبکه های اجتماعی گازوئیل!

پیشنهاد تیم محتوا :

بازاریابی محتوا ,contentmarketing

بازاریابی محتوا چیست؟