بسیاری از سازمان ها برای دستیابی به اهداف فروش خود از بازاریابی تلفنی به صورت برون سپاری خارجی استفاده می کنند.

آیا بازاریابی از راه دور B2B می تواند به سازمان شما کمک کند تا هدف اصلی فروش خود را محقق کند؟

اگر تا به حال به فکر برون سپاری بازاریابی تلفنی B2B خود بوده اید ، تنها نیستید. 

برون سپاری بر اساس به نوع صنعت متفاوت است.

صنایعی چون نرم افزار ، بانکداری ، خدمات مالی ، بیمه ، بهداشت و درمان ، آب و برق ، سرگرمی ، رسانه ها و صنایع چاپ و نشر به برون سپاری 

با بالاترین نرخ می پردازند.

تقریباً ۸۹٪ مشاغل فعلی فروش خود را در خارج از شرکت انجام می دهند و اگر این واقعیت را در نظر بگیرید که بازاریابی تلفنی B2B سالانه حدود ۱۸٫۴ میلیارد دلار درآمد دارد ، این رقم نه تنها تعجب آور نیست ؛

کسب و کارها همچنین در مورد استراتژی برون سپاری ای که مایل به استفاده از آن هستند انعطاف پذیری دارند.

در اینجا ، ما سه استراتژی محبوب را برای کسب و کارهایی که قصد دارند از طریق برون سپاری بازاریابی B2B خود به خارج از کشور انجام دهند ، تجزیه می کنیم. همچنین نگاهی خواهیم داشت به هزینه های مربوط به برون سپاری بازاریابی تلفنی به خارج از کشور ، در مقابل هزینه های حفظ و نگهداری تیم فروش داخلی.

برون سپاری جزئی

این استراتژی علاوه بر کارکنان فروش داخلی یک کسب و کار ، از یک تیم فروش خارجی استفاده می کند.

این روش برای بازیابی در برابر بلایای طبیعی محبوب است ، اما مزایای دیگر بسیاری نیز دارد ، از جمله صرفه جویی در هزینه ها و افزایش رقابت در فروش.

یکی دیگر از مزایای برون سپاری جزئی این است که می توان شرح کارهای کم ارزش را به تیم اجرایی برون سپاری داد ، که می تواند روحیه تیم داخلی را بهبود بخشد و کارکنان فروش شادتر و با بهره وری بیشتر ایجاد کند.

برون سپاری جزئی احتمالاً می تواند باعث ناامیدی دیگران در شرکت شود ، به همین دلیل مهم است که قبل از اجرای هرگونه استراتژی ، مزایای برون سپاری بازاریابی تلفنی B2B به خارج از کشور برای تیم فروش داخلی توضیح داده شود.

برای مدیریت امر برون سپاری به یک مدیر یا رابط تمام وقت نیاز است و دسترسی و ادغام سیستم نیز ممکن است برای اطمینان از بهترین عملکرد لازم باشد.

برون سپاری کامل

این استراتژی برای کسب و کارهایی که به دنبال بهترین فناوری و جدیدترین روش ها هستند بهترین است ، به شرطی که بدشان نیاید کنترل کاملی بر فروش خود داشته باشند.

برون سپاری کامل باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود در حالی که به کسب و کارها اجازه می دهد روی اولویت های دیگر تمرکز کنند.

اما بدون خطر هم نیست؛ مشکلات با خروج نماینده فروش (که در گروه برون سپاری فعالیت می کند) از تیم، یا در صورت عدم انطباق چشم انداز یا استراتژی بین کسب و کار و تیم فروش برون سپاری شده به وجود می آیند.

به همین دلیل است که گفته شد که ارتباط بین کسب و کار و برون سپاری ، صرف نظر از این که چه نوع استراتژی هنگام انتخاب مشاغل برای برون سپاری بازاریابی تلفنی B2B خود استفاده می کنید ، ضروری است.

برون سپاری پروژه تاکتیکی

این استراتژی که معمولاً در یک فصل کاری شلوغ مورد استفاده قرار می گیرد ، در صورت نیاز به کارکنان فروش اضافی آنهم برای مدت زمان کوتاه ، استفاده می شود.

برنامه ای که برای استفاده از تیم فروش برون سپاری شده به مؤثرترین شکل ممکن ایجاد شده است.

اغلب اوقات ، این استراتژی به صورت کوتاه مدت برای کمک به یک سازمان برای پیشبرد مسیرها و کانال های ارتباطی اش یا هدایت روابطی که از یک نمایشگاه تجاری بدست آمده اند مورد استفاده قرار می گیرد.

برخلاف برون سپاری جزئی ، از یک پروژه تاکتیکی می توان برای کمک به بهبود روحیه تیم داخلی نیز بهره برد ، چرا که پروژه های کم ارزش را می توان به تیم برون سپاری واگذار کرد.

هر سه استراتژی را می توان بصورت ساعتی پرداخت کرد ، چه با پاداش چه بدون پاداش (برای دست یابی به اهداف ، هر سه ماهه یا سالانه).

با استفاده از یک شریک بازاریابی تلفنی از خارج از کشور به عنوان بخشی از استراتژی فروش داخلیتان ، امکان بروز برخی از مشکلات احتمالی وجود دارد. رایج ترین تله های مشکلات به دلیل کمبود ارتباط سازمانی با دیگران در مورد مزایا – و چالش های احتمالی – بازاریابی تلفنی خارج از سازمان است.

برای کمک به تعیین انتظارات و دادن امتیازات امتحانی به بخش برون سپاری ، پیش از اجرای هرگونه استراتژی ، تست دید کلی توصیه می شود.

ایجاد فرآیندی برای پیگیری مخفیانه عملکرد مهم است و همچنین شما لازم دارید که تماس ها را کنترل کنید. اگر مشکلی پیش بیاید ، به نفع همه است که بلافاصله آن ها را برطرف کنیم ، به همین دلیل ایجاد یک سیستم بازخورد ضروری است.

زمانی که مشکلات اولیه بلافاصله برطرف نمی شوند یا اهداف اولیه به طور واقعی تنظیم نمی شوند ، آن موقع است که مشکلات ظاهر می شوند.

یکی دیگر از مشکلات رایج در برون سپاری بازاریابی تلفنی B2B، کمبود امکانات I.T. و پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از مدیریت و منافع مشترک است.

با توجه به وجود خطرات و منافع ، آیا برون سپاری بازاریابی تلفنی B2B کسب و کارتان ارزشش را دارد؟ پاسخ این است که، بستگی دارد.” یکی از متداول ترین دلایل استناد مدیران فروش داخلی برای استفاده از یک سازمان بازاریابی تلفنی خارجی ، صرفه جویی در هزینه است.

بیایید نگاهی به چند سناریوی ریاضی بیندازیم و اضافه شدن هزینه ساعتی به تیم فروش داخل شرکت را با هزینه استخدام یک فروشنده خارج از شرکت مقایسه کنیم.

بگذارید اینطور بگوییم که شما سالانه ۸۰ هزار دلار برای حقوق فروشنده داخلی و ۲۰ هزار دلار بعنوان مزایا پرداخت می کنید. هزینه دفتر برای هر نماینده ۶۰۰ دلار ، هزینه تلفن ۱۰۰ دلار و ۲ هزار دلار برای رایانه ، CRM و فناوری های پشتیبانی I.T. می باشد.

چه مبلغی را برای بازاریابی تلفنی B2B از راه دور با منابع خارجی پرداخت می کنید؟

فروشنده معمولی بازاریابی تلفنی B2B تقریباً ۷۲۸۰۰ دلار (به ازای کار تمام وقت) شما را شارژ می کند و از آنجا که دیگر نگران پرداخت مزایای آن ها ، پرداخت هزینه های دفتر ، تلفن ، فناوری اطلاعات یا مدیریت نیستید ،

پس از کاهش ، هزینه ساعتی فقط ۳۵ دلار خواهد بود. و نیازی به پرداخت برای ساعات مرخصی ، ساعات بیماری ، ساعات تعطیلات رسمی یا ساعات جلسه شرکت نیست.

اگر هزینه هایتان رشد کند چه؟ بگویید شما با مزایای ۲۵ هزار دلار در سال و برای حقوق بازنشستگی فروشنده داخلی بیش از ۱۰۰ هزار دلار در سال پرداخت می کنید. هزینه های اداری ، تلفن ، اینترنت و هزینه های مربوط به مدیریت ثابت است ،

اما اکنون شما ساعتی ۱۴۷،۳۵۰ دلار یا ۷۰٫۸۴ دلار پرداخت می کنید. فروشنده برون سپاری شده همچنان فقط ۷۲۸۰۰ دلار یا هر ساعت ۳۵ دلار برای شما هزینه دارد.

هنگام تصمیم گیری برای کسب و کارتان ، واقع بین بودن بسیار مهم است.

آیا برون سپاری از طریق بازاریابی تلفنی B2B به شما بازگشت سرمایه می دهد؟

برون سپاری بازاریابی تلفنی یک گزینه کارآمد و انعطاف پذیر برای کسب و کارهایی است که به دنبال کاهش هزینه ها و کاهش بودجه فروش خود هستند ،

اما مانند هر تصمیم تجاری دیگر ، مهم است که قبل از اقدام و تصمیم به برون سپاری بازاریابی تلفنی B2B شرکت خود ، جوانب مثبت و منفی آن را درنظر بگیرید.

 

منبع: qualitycontactsolutions

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.