تفاوت عمده میان خدمات مشتریان معمولی و عالی در میزان کیفیت ارائه خدمات است؛ مشتریان بعد از مدتی که خدمات معمولی از مرکز تماس شما دریافت می کنند، به دریافت خدمات بیشتر از مرکز تماس تان علاقه ‌ای نشان نخواهند داد.

باید بدانید که ارائه خدمات مشتریان در سطوح عالی یک قاعده است و نه تنها یک انتظار از جانب مشتریان؛ به هر حال بهتر است که هر مرکز تماسی به این موضوع توجه کند زیرا ارائه خدماتی عالی به مشتریان حسی لبریز از شادی و رضایت می‌ دهد و موجب می ‌شود مشتریان از خرید و یا دریافت خدمات از شما و هزینه ‌ای که کرده ‌اند کمال رضایت را داشته باشند.

-خدمات خود را بفروشید:

مرکز تماس هایی که تاکید بیشتری بر روی ارائه خدمات عالی به مشتریان خود دارند، نسبت به رقبای دیگر خود به سطوح بالاتری از موفقیت دست پیدا می کنند و رضایت مشتریان بیشتری را به خود جلب می کنند.

اگرچه مردم اهمیت زیادی به قیمت ‌ها می‌ دهند، اما بسیاری از افراد نیز حاضر هستند برای دریافت خدمات مشتریان بهتر، هزینه بیشتری پرداخت کنند. بسیاری از مرکز تماس های معتبر با ارائه خدماتی منحصر به فرد و استثنایی به مشتریان روابط محکم ‌تری با آن ها برقرار می کنند و از این طریق نیز با دریافت بازخورد از مشتریان سریع ‌تر نسبت به اصلاح آن، دست به اقدام می زنند.

-نیازها را پیش بینی کنید:

فکر کردن  به این موضوع که مشتری شما چه نیازهایی دارد و بر طرف کردن این نیازها قبل از این که آن ها درخواست کنند، نیز راهکار دیگری در ارائه خدماتی فوق العاده به مشتریان در مرکز تماس است.

بر طرف کردن نیازهای مشتریان قبل از این که آن ها درخواست کنند، به مشتریان حسی سرشار از اعتماد، صداقت و شایستگی می‌ دهد و این موضوع می ‌تواند منجر به وفاداری مشتری و تمایل او به خرید مجدد از شما شود.

-مشتری را در اولویت قرار دهید:

کسب و کارها تنها با وجود مشتریان است که موفق می‌ شوند و بدون حضور آن ها شکست می ‌خورند؛ بنابراین ترجیح دادن منافع شرکت به منافع مشتریان موجب شکست کسب و کارها خواهد شد.

-با مشتریان ارتباط برقرار کنید:

به مشتریان خود بگویید که حق آن ها است که خدمات خوبی دریافت کنند و زمانی که به شما می گویند کجای کارتان عالی است و در کدام قسمت‌ های کارتان کمی مشکل دارید، با دقت به آن ها گوش کنید. مشتریان به ندرت فرصتی برای ابراز نارضایتی پیدا می ‌کنند، به همین دلیل بهتر است که با فروتنی به حرف‌ های آن ها گوش کنید و از این که نظرات خود را با شما به اشتراک می‌ گذارند از آن ها تشکر کنید.

به علاوه اطمینان حاصل کنید که مشتریان با قوانین تجارت و کسب و کار شما به خوبی آشنا هستند و در مورد سیاست ‌های برگشتی، مراحل پرداخت و برنامه ‌های هزینه ‌‌ای شما آگاه هستند.

-کارمندان مرکز تماس خود را توانمند کنید:

به کارمندان مرکز تماس خود این توانایی را بدهید که به امور مشتریان رسیدگی کنند. اگر مشتری از یک محصول ناراضی بود، به کارمندان مرکز تماس اجازه دهید تا روش ‌های خلاقانه ای برای رفع مشکلات پیدا کنند و گاهی برای رفع مشکلات از بازپرداخت وجه و کارت ‌های هدیه استفاده کنید. به کارمندانی که دائم در حال یادگیری بیشتر و کسب مهارت برای برخورد با مشتری هستند، پاداش بدهید.

-عالی بودن را تعریف کنید و بسنجید:

تعالی تنها یک کلمه ساده نیست. شما باید معیارهای رضایت مشتریان را تعیین و استانداردهای عملکردی را برای خود مشخص کنید. فرصت‌ های مختلف را بسنجید، زمان انتظار تلفن، میانگین مدت معامله، پاسخ به نظرسنجی میزان رضایت مندی مشتریان، تجزیه و تحلیل فروشنده‌ ها همه و همه معیارهای خوبی  برای سنجش کیفیت خدمات مرکز تماس هستند. پس در مورد سنجش این معیارها حتی اندکی درنگ نکنید و آن چه را که برای رسیدن به اهدافتان لازم دارید، انجام دهید.

 

منبع: smallbusiness

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.