بعضی افراد معتقدند که خدمات مشتریان آخرین سنگر رقابت در کسب‌وکار است. یعنی آخرین حوزه‌ای است که یک شرکت می‌تواند با استفاده از آن خودش را از سایر شرکت‌ها متمایز کند. تحقیقات نیز این امر را ثابت کرده‌اند؛ بیش از ۸۰ درصد از مشتریان در صورت دریافت خدمات مشتریان ضعیف، دیگر با شرکت کار نمی‌کنند.

شما انگیزه‌ خوبی برای ایجاد بهترین خدمات مشتریان ممکن را دارید. اما اگر مقیاس‌های خدمات مشتریان شما نتایجی را که می‌خواهید نشان نمی‌دهند و شما در دوراهی هستید، باید خود را بهبود دهید؛ اما چگونه؟ اگر هنوز شرکت‌های برون‌ سپاری مرکز تماس را به‌ عنوان یک راه‌حل بالقوه در نظر نگرفته‌اید، باید اینکار را بکنید.

هر زمانی، روز یا شب:

بسته به کسب‌وکارتان، مشتریان شما ممکن است هرجای جهان ساکن باشند. اگر می‌خواهید بازار خود را گسترش دهید، احتمالا در این فکر هستید که چگونه با مشتریانی که وقتی شما بیدارید، خواب هستند، ارتباط برقرار کنید. و حتی اگر مشتریان خارجی نداشته باشید، بسیاری از مشتریان ترجیح می‌دهند عصر و شب یا آخرهفته‌ها تماس بگیرند.

هیچکدام از موارد فوق برای یک شرکت برون ‌سپاری مرکز تماس مشکل محسوب نمی‌شود. این شرکت‌ها استراتژی‌هایی برای ارائه‌ خدمات بی‌نظیر به مشتریان شما به‌صورت شبانه‌روزی را ایجاد کرده‌اند. استراتژی follow-the-sun (خدمات‌رسانی ۲۴/۷) کارشناسان مرکز تماس شما را در مراکز مختلفی که در کشورها/مناطق مختلف است، قرار می‌دهد. با این روش مشتریان شما هروقت بخواهند می‌توانند با کارشناس‌های خدمات مشتریان شما تماس بگیرند.

-تکنولوژی بهتر:

واقعیت این است که تکنولوژی می‌تواند هزینه‌بر باشد. در حقیقت، قیمت تکنولوژی دلیل اول عدم تمایل شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری در این حوزه است، به خصوص اگر تکنولوژی جدید یا ثابت ‌نشده باشد. ممکن است تصمیم بگیرید کمی صبر کنید یا شاید تصمیم بگیرید همینی که دارید به خوبی کار می‌کند.

تکنولوژی قدیمی و منسوخ، می‌تواند به کسب‌وکارتان آسیب بزند و همچنین دلیل خدمات مشتریان بی کیفیت است. تکنولوژی باعث بهبود خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهید، می‌شود. این خدمات می‌تواند ایجاد راه‌های ارتباطی جدید برای مشتریان باشد یا صرفا به معرفی یک صف مجازی‌ بپردازد تا مشتری مجبور نباشد پشت خط بماند.

شرکت‌های برون سپاری مرکز تماس هم انگیزه و هم منابع مالی لازم برای به‌ روز نگه‌داشتن تکنولوژیشان را در اختیار دارند. شما می‌توانید هزینه‌های بالای به‌روزرسانی سیستم‌های کنونی خود را با شراکت با یک شرکت برون ‌سپاری کاهش داده و از آخرین تکنولوژی با هزینه‌ کمتر بهره‌مند شوید.

کارکنان متخصص:

هر کسی که مرکز تماس داخلی دارد، می‌داند که استخدام کارشناس سخت‌ترین جنگ است. آفت نرخ بالای گردش کارکنان در تمام مرکز تماس ها وجود دارد و نتیجه‌ نهایی آن یک چرخه‌ دائمی استخدام و آموزش است و همانطور که می‌دانید، استخدام یک کار سرسری نیست؛ این گردش دائمی برای شما هزینه ایجاد می‌کند.

این مشکل به خدمات مشتریان شما هم آسیب می‌زند. وقتی شما یک کارشناس را از دست می‌دهید، در واقع یک کارمند آموزش‌دیده را از دست داده‌اید و اگر گردش کارکنانتان بالاست، به احتمال زیاد کارشناسانتان بی‌انگیزه و ناامید هستند و این یعنی نمی‌توانند خدمات مشتریان بی‌نظیر ارائه دهند.

شرکت ‌های برون ‌سپاری مرکز تماس به شما دسترسی سریع به یک تیم از کارشناسان آموزش‌دیده و بسیار باانگیزه می‌دهد که مشتاق هستند به مشتریان‌تان کمک کنند. تخصص آن‌ها به مشتریان شما کمک می‌کند مشکلاتشان سریع‌تر حل شود و همچنین مقیاس‌های خدمات مشتریان شما را بهبود می‌دهد.

خدمات بیشتر:

اگر مرکز تماس داخلی دارید، احتمالا روی تماس‌های ورودی متمرکز است. یعنی مشتری همیشه با شما تماس می‌گیرد و نه شما با او. اما احتمالا می‌دانید که مرکز تماس ها می‌توانند خدمات گسترده‌تری ارائه دهند. آنچه احتمالا کمتر می‌دانید این است که چطور می‌توانید به این خدمات دسترسی داشته باشید.

شرکت‌های برون‌ سپاری مرکز تماس با خدمات افزوده و خدمات مشتریان بهترشان، کلید حل این معما هستند. با ایجاد خدمات اضافی، شما مشارکت مشتریان را به شکلی عمیق‌تر و دائمی‌تر برمی‌انگیزید؛ نتیجه‌ این کار، خدمات مشتریان بهتر است.

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.