با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مرکز تماس ها برای پیشبرد بهتر کارها از کارمندان دورکار استفاده می‌کنند. این موضوع موجب شد تا سازمان‌ها به سرعت با مسائل مربوط به دورکاری آشنا شوند و با کمک گرفتن از نرم افزارها و فناوری های متناسب، عملکرد کارمندان را بهتر تحت نظر داشته باشند؛ اما بهتر است بدانید که تکنولوژی تنها بخشی از فرآیند موثر بر  دورکاری محسوب می شود.

حال که بسیاری از کارمندان روند دورکاری را پیش گرفته‌اند، مدیران نیز باید با سبک‌های مدیریتی و برخورد با کارمندان دورکار بیشتر آشنا شوند و این موضوع گام اول برای عملکرد بهتر تیم به صورت دورکاری است.

کارمند ایده آل خود را تعریف کنید:

پیدا کردن یک کارمند مرکز تماس ایده آل برای امر دورکاری اهمیت زیادی دارد. زمانی که شما کارمندان جدیدی را برای کار کردن از داخل خانه استخدام می کنید، احتمالا افراد بیشتری برای استخدام درخواست می‌دهند که از شهرها و حتی کشورهای مختلف هستند. در حالی که برای استخدام یک فرد در داخل شرکت تنها افرادی که در داخل شهر و نزدیک شما حضور دارند، برای مصاحبه حضور پیدا می‌کنند. این موضوع موجب می شود که شما نیز بتوانید فردی با کارایی بالاتر، هزینه کمتر و افکار و فرهنگی متفاوت ‌تر را برای همکاری استخدام کنید. در مورد استخدام یک کارمند مرکز تماس دورکار موقعیت جغرافیایی معمولا هیچ اهمیتی ندارد و تنها مهارت پشت سر گذاشتن چالش ها و همچنین مسئولیت پذیر بودن فرد معیار اصلی انتخاب شما خواهد بود. بهتر است برای اینکه بتوانید کارمند شایسته تری را برای مرکز تماس خود استخدام کنید اندکی برای پیدا کردن ویژگی‌های یک کارمند ایده آل زمان بگذارید. نقشه ها و نیازها و اهداف خود را تعیین کنید تا به درک بهتری از انتظارات خود در مورد یک کارمند دورکار برسید مطمئن باشید این گونه روند استخدام شما بسیار راحت تر خواهد بود و فرد بهتری را نیز پذیرش خواهید کرد.

قوانین استخدام ‌را تعیین کنید:

احتمالا زمانی که به یک کارمند ایده آل فکر می‌کنید، ایده‌های بهتری نیز برای جذب آن‌ها  به ذهنتان خطور خواهد کرد. شما باید لیستی از موارد مورد نیاز و حائز اهمیت برای شرکت را تهیه کنید و همه توانایی ها و نیازمندی های خود را در این لیست عنوان کنید. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که استخدام از میان افرادی که در خارج از کشور هستند می تواند تیم شما را گسترده تر کرده و ایده ها و انرژی بیشتری وارد سیستم کاریتان کنند. وب سایت‌های آنلاین و بین المللی زیادی هستند که به شما این فرصت را می‌دهند تا به سادگی از سراسر دنیا نیروی مورد نظر خود را جذب کنید.

شما می توانید برخی از توانایی‌ها و مدارک را جزو اصول اولیه درخواست کار در نظر بگیرید تا کاندیدهای استخدامی همگی قبل از ارسال رزومه از داشتن یک سری از مهارت‌ها و مدارک مطمئن باشند. از طرف دیگر می‌توانید پیش از استخدام یک مصاحبه برای ارزیابی توانمندی ها و اثبات توانایی‌های آن ها در نظر بگیرید تا قبل از شروع کار به خوبی از این موضوع مطمئن شوید.

با ذهنی باز استخدام کنید:

به یاد داشته باشید که استخدام یک کارمند مرکز تماس به این معنا نیست که آن فرد همه ویژگی ها و معیارهای دقیق مطرح شده شما را داشته باشد. بهتر است کمی با ذهن باز به موضوع نگاه کنید. بسیاری از مشتریان شما ممکن است از صحبت کردن با کارمندی که کمی لهجه خارجی دارد لذت ببرند و یا اصلا گاهی اوقات ممکن است شما تنها نیاز به فردی داشته باشید که دو ساعت در طول روز با مشتری ارتباط برقرار کنند و از این رو مهم‌ترین موضوعی که اهمیت دارد تمرکز روی ویژگی های مورد نیاز برای پاسخگویی در این مدت زمان است. در کنار همه این‌ها بهتر است از افرادی که ویژگی های مورد انتظار شما را برآورده می‌کنند و رزومه کاملی دارند، غافل نشوید، زیرا این افراد احتمالا می توانند با داشتن ویژگی‌های مورد نظر شما، تغییر مثبتی در روند کاری مرکز تماس تان ایجاد کنند.

به طور رسمی به کارمندان جدیدتان خوشامدگویی کنید:

بعد از استخدام کارمندان ‌دورکار جدید برای مرکز تماس تان، بهتر است طوری رفتار کنید که آن ها احساس کنند جزئی از تیم شما هستند. برای همه کارمندان جدیدتان یک پیام تبریک از طریق یکی از پیام رسان‌های رایج ارسال کنید و یا یک بسته خوشامدگویی برایشان بفرستید. این موضوع موجب می‌شود تا بتوانید ارتباط بهتری با آن ها برقرار کنید و آن ها نیز احساس نزدیکی بیشتری با شما داشته باشند.

یک ‌دوره آموزشی رسمی برای کارمندان دورکارتان در نظر بگیرید:

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روال کاری، یک دفترچه راهنما برای آن ها ارسال کنید. به کارمندان دورکار خود اجازه دهید تا برای انجام دادن کارها به طور انعطاف پذیری عمل کنند تا هر زمانی که احساس راحتی و تعهد بیشتری دارند کارشان را انجام دهند.

اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما انگیزه، نظم و انضباط کافی برای انجام دادن کارها را دارند و به کمترین نظارت مدیریتی شما برای تکمیل کارها نیاز دارند.

-نتیجه:

استخدام کارمندان دورکار برای مرکز تماس مزایای بی نظیری برای شرکت‌ها دارد. شما با رعایت کردن موارد فوق می‌توانید به راحتی یک نیروی کار دورکار را به تیم مرکز تماس خود اضافه کنید  و تجربه کاری جدیدی را برای خود و هم گروهی های تان رقم بزنید.

 

منبع: talkdesk

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.