صاحبان کسب و کار باید به صورت شبانه روزی و در همه ساعات در دسترس باشند، تا بتوانند به نیازها و سوالات مشتریان خود پاسخ دهند. اگر مشاغل از خدمات پاسخگوی تماس محلی و مستقر در هر کشوری برای پاسخگویی به مشتریان خود کمک بگیرند، به راحتی می‌توانند خدماتی بی عیب و نقص در تمام طول شبانه روز به مشتریان خود ارائه دهند در این مقاله قصد داریم با ۴ اهمیت اصلی خدمات پاسخگویی ۲۴ ساعته در هفت روز هفته برای کسب و کار‌ها آشنا شویم، با ما همراه باشید.

۱٫‌رسیدگی‌ بی عیب و نقص به تماس‌ها

تا زمانی که یک کسب و کار قوانینی لازم الاجرا و تجربه گسترده صنعتی نداشته باشد، اطمینان از دستیابی به تماس‌های یکپارچه و بی عیب و نقص امکان پذیر نخواهد بود. عوامل پشتیبانی در بخش مرکز تماس‌ها مهارت‌های گفتاری و شنیداری شگفت انگیزی دارند.

همه کارمندان بخش مرکز تماس‌ها برای این که گفت و گوی معناداری با مشتریان داشته باشند از قوانین مکتوب از پیش تعیین شده و آموزش‌های بسیاری درباره طریقه صحبت کرد، نوع لحن و سرعت گفتگو با مشتری پیروی ‌می‌کنند که همه این ها روی تجربه مشتریان شما تأثیر ‌می‌گذارد.

۲. تنظیم کردن کارمندان ‌طبق نیازها

همان طور که می‌دانید استخدام کارمندان بیشتر از حد نیاز در تجارت شما مشکلات زیادی ایجاد ‌می‌کند و از طرف دیگر کمبود منابع پشتیبانی نیز ‌می‌تواند شما را در خدمت رسانی به مشتریان دچار مشکل کند.

زمانی که کسب و کار شما برای ارائه خدمات پاسخگویی تماس از شرکت‌های برون سپاری شناخته شده کمک ‌می‌گیرد،

همیشه افرادی هستند تا در هر شرایط بهره در ساعاتی از شبانه‌روز به مشتریان شما پاسخ دهند. زمانی که از شرکت‌های برون سپاری استفاده می‌کنید با توجه به نیاز شما و متناسب با شرایط تعداد کارمندان پاسخگویی نیز کمتر یا بیشتر ‌می‌شوند.

۳. پاسخگویی با توجه به نقاط قوت هر فرد

همه ما ‌می‌دانیم که اگر کسب و کاری را راه اندازی می‌کنیم باید مهارت خوبی نیز در مدیریت زمان داشته باشیم. این موضوع به این علت است اگر وقتی گران‌بهای خود را صرف چیزی ‌می‌کنید نباید از سایر بخش‌های مهم غافل نشوید. زیرا این موضوع ‌می‌تواند آسیب جدی به کار شما وارد کند و مانع رشد و گسترش آن شود.

به طور کلی شرکت‌ها باید سعی کنند با توجه به صلاحیت‌های هر فرد به آن مسئولیت بدهند. زمانی که یک کارمند بخش خدمات مشتریان درگیر کارهای به غیر از پاسخگویی به مشتریان شود، مقدار زیادی از زمان و تمرکز خود را از دست ‌می‌دهد این موضوع می‌تواند روی پاسخ گویی او به مشتریان شما تأثیر بگذارد تا جایی که فرد نتواند در هر دو بخش به خوبی عمل کند.

با کمک این شرکت‌ها می‌توانید در هر زمان و هر مکانی به راحتی با مشتری خود ارتباط برقرار کنید و مشتریان ارزشمند خودتان را حفظ کنید. ارائه‌دهندگان خدمات بین المللی درست برای همین کار یعنی پاسخگویی به مشتریان شما آموزش دیده‌اند و تمام تلاش خود را می‌کنند که تجربه مثبت برای مشتریان شما رقم بزنند.

۴. رضایت بیشتر مشتریان

 رضایتمندی مشتریان دقیقاً همان چیزی است که هر کسب و کاری برای رسیدن به آن تلاش ‌می‌کند. اگر مشتریان از محصولات و خدمات شما رضایت داشته باشند، ارتباط آنها با برند تجاری شما ادامه خواهد داشت. این موضوع می‌تواند منجر به رشد شگفت‌انگیز کسب و کار شما شود. از طرف دیگر زمانی که مشتری از دریافت خدمات و یا خرید محصولات شما ابراز رضایت و خوشحالی می‌کند، این موضوع را با سایر افراد نیز در میان خواهد گذاشت و این موضوع کمک ‌می‌کند تا مشتریان بیشتری به سمت برند شما جذب شوند. پس باید قبول کنیم که هیچ پیشرفت تجاری بدون رضایت مشتریان امکان پذیر نخواهد بود.

اکنون مهم‌ترین سؤالی که ممکن است از خودتان بپرسید این است که چگونه ‌می‌توانم هنگام ارائه خدمات به مشتریان بیشتر رضایت آنها را به خود جلب کنم؟ جواب این سؤال بسیار ساده است، پاسخی بی عیب و نقص به مشتری بدهید که مشکل او به راحتی حل شود. زمانی که یک مشتری با بخش خدمات مشتریان تماس می‌گیرد، ابتدا می‌خواهد مسئله مورد نظر را شرح دهد و برای مشکل خود راه حل پیدا کنند به یاد داشته باشید که قطع کردن حرف مشتری در حین صحبت ممکن است احساس بی ارزشی به او بدهد و روی تجربه مشتری شما تأثیر بگذارد. سعی کنید با دقت به حرف‌های مشتری گوش کنید و سپس شروع به صحبت کنید؛ این موضوع به طور قابل توجهی روی میزان رضایت مشتریان تأثیر ‌می‌گذارد.

منبع:iccs-bpo

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.