ویروس کرونا باعث دگرگون شدن فروش B2B شده است. حتی اگر شرکتتان در حال توسعه بود و ارزش یک سال فروش در آن وجود داشت، باز هم شرکت‌های کمی توانستند از گرداب هولناک از دست رفتن فرصت‌های کسب‌وکار جان سالم به در ببرند. براساس مکنزی و شرکا، پیش‌بینی می‌شود ۵۰ درصد از خریداران B2B خریدهایشان را به دلیل شیوع کرونا و پیش‌بینی‌های هولناک در مورد وضعیت کنونی متوقف کرده‌اند. این شرکت‌ها بودجه‌ی مارکتینگ خود را کاهش داده‌اند، به خصوص در صنایعی مانند خودرو، گردشگری و هتلداری. در این اوضاع ایجاد یک استراتژی مؤثر بازاریابی تلفنی B2B به دردتان می‌خورد.

کسب‌وکارهای کمی برای دوام آوردن در دوران شیوع سراسری برنامه‌ریزی کرده‌اند. اگر هم شرکتی این کار را کرده باشد احتمالاً در جایی بایگانی شده که به این راحتی ها پیدا نمی شود. با این وجود چند استراتژی برای تیم های فروش وجود دارد که اکنون وقت استفاده از آنها برای حفظ جریان این کانال است.

۱. افزودن به/ساختن مشتری‌های مشتاق جدید

پرورش‌دهنده‌ی مشتری‌های بالقوه و مشتاق در بخش فروش شوید. همانطور که در این دوران دستمال توالت جمع کرده‌اید، زمانی را برای جمع کردن مشتری‌های مشتاق صرف کنید. اگر شرایط اقتصادی به دلیل این شیوع سراسری وخیم‌تر شد، این کار برایتان سود خواهد داشت. حتی اگر ویروس کرونا تا عید کریسمس کنترل شود، با این کار کسب و کار شما جلوتر از سایرین خواهد بود. اما اگر شیوع کرونا متوقف نشود و اقتصاد ایالات متحده وارد مرحله‌ی رکود شود، شما یک استراتژی مؤثر تله مارکتینگ B2B برای مشتریان بالقوه‌ی فروش خواهید داشت.

۲. سرویس‌های B2B خود را مجدداً بررسی کنید تا به نگرانی‌های مشتری‌های در مورد کرونا رسیدگی شود.

بسته به نوع سرویس B2Bای که می‌فروشید، مشتریان بالقوه‌ی شما ممکن است از قبل نگرانی هایی در مورد شرایط ایجادشده بخاطر ویروس کرونا داشته باشند. از تیم های فروشتان بخواهید وقت بگذارند و در مورد مزیت های اصلی محصولات و خدماتتان در حوزه‌های مرتبط با نگرانی‌های مشتری در خصوص ویروس کرونا دوباره فکر کنند. از آنها بخواهید دستورالعمل جذب مشتری را بنویسند و خدماتتان را طوری تغییر دهید که روی آن دسته از مزیت‌های کلیدی شرکتتان تأکید کند که مشتری‌ها را از بحران کرونا به سلامت عبور می‌دهد. مثلاً تیم‌های فروش می‌توانند روی بخش‌هایی تأکید کنند که می‌توان بصورت آنلاین یا دورکاری انجام داد، مثل وقایع مجازی یا ایمیل‌های بازاریابی تلفنی.

۳. مجازی شوید فروش آنلاین

از زمان شیوع سراسری تمامی وقایع رو در رو آنلاین شده است. از تیمتان بخواهید یاد بگیرند در فروششان چه خلاقیت‌هایی به کار ببرند. از آنها بخواهید استراتژی جذب مشتریشان در این شرایط را با نرم‌افزارهایی مانند زوم یا اسکایپ با یکدیگر تمرین کنند. آمادگی بردن مشتری‌های بالقوه‌ی جدید را به یک تور مجازی از شرکت یا کسب و کارتان ببرید و محصولات جدیدتان را نیز به آنها نشان دهید. این کار را مفرح کنید.

و در نهایت، وحشت نکنید. تقریباً تمام شرکت‌ها مجبورند راه جدیدی را برای ادامه ی کارشان ابداع کنند. خبر خوب اینکه مشتری ها این را فهمیده‌اند و با درک بالا با آن برخورد می‌کنند. همچنین می‌فهمید که کسب و کارتان از برخی از این استراتژی های آنلاین جدید منفعت‌هایی کسب می‌کند.

پس کافیست یک نفس عمیق بکشید، کامپیوترتان را روشن کنید و انواع راه‌ها برای توسعه ی کسب و کارتان را جستجو کنید.

منبع:grindstone

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.