شیوع بیماری هم گیر کووید ۱۹ بر کل دنیا و کار و ارتباطات بشر تأثیرات زیادی گذاشته است و تغییراتی عمده بر روند کسب و کارها ایجاد کرده است. در چنین شرایطی  بسیاری از شرکت‌ها به کار کردن به صورت دورکاری روی آورده‌اند و در این میان کارمندان مراکز تماس نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

مراکز تماس

به طور سنتی برون سپاری مراکز تماس به این معنا است که وقتی مشتری شما تقاضای پشتیبانی می‌کند، تیم پاسخگویی در مکانی به جز داخل شرکت و از طریق راه‌های مختلف به مشکلات و سؤالات مشتریان رسیدگی می‌کند.

به اشتراک گذاشتن دانش بخش مهمی از روال کار کردن در مراکز تماس مستقر در داخل شرکت‌ها محسوب می‌شود که اهمیت زیادی دارد. این موضوع حتی در مورد پاسخگویی متنی و یا به صورت ایمیل نیز صادق است. زمانی که کارمند خدمات مشتریان در داخل شرکت مستقر است برای پاسخگویی می‌تواند با سایر کارمندان مشورت کند و به پاسخ مناسبی دست یابد.

در برخی مواقع همانند شیوع بیماری واگیر هم مثل کرونا بسیاری از مراکز تماس از اعضای تیم خود درخواست کردند تا به صورت دورکاری و از داخل خانه به امور رسیدگی کنند. با این شرایط کارمندان بدون اینکه در معرض خطر قرار بگیرند و با حفظ فاصله اجتماعی می‌توانند تمام کارهای خودشان را از داخل خانه انجام دهند. از طرف دیگر این کار موجب می‌شود تا مشتریان شرکت‌ها و کسب و کارها نیز با مشکل ارتباط با بخش مرکز تماس‌ها روبرو نشوند و بتوانند همانند گذشته مشکلات و سؤالات خود را مطرح کنند و به پاسخی مناسب برسند.

در شرایط دورکاری لازم است تا مراکز تماس اعضای تیم خود را به تکنولوژی‌های نوین و مناسب مجهز کنند و به آنها یاد بدهند که چگونه با این فناوری‌ها کار کنند و از داخل خانه به امور کاری خود رسیدگی نمایند. برای ارتباط بهتر با مشتریان در چه شرایطی می‌توانید از کانال‌های گفت ‌و گوی مختلف برای پاسخگویی و پشتیبانی مشتریان استفاده کنید و از طرفی منظور به اشتراک گذاشتن دانش و به روز بودن اطلاعات کارمندان با یکدیگر در ارتباط باشید و نکات مهم‌ و مفید را به هم یادآوری کنید.

یک راهنمای مختصر و کوتاه برای کارمندان دورکاری مراکز تماس را مطالعه کنید

کار کردن از داخل خانه به معنای تعطیل بودن کار نیست

مشتریان شما همچنان از شما انتظار بهترین خدمات‌رسانی و پاسخگویی را دارند. از همین رو شرایط کاری شما بعد از دورکاری تغییر نمی‌کند، فقط فضایی که در آن کار می‌کنید متفاوت است.

 

نتیجه بخش بودن اولین تماس هنوز هم جزو اولویت‌های کار یک کارمند خدمات مشتریان محسوب می‌شود.

در تمام طول کار خود به صورت دورکاری مراکز تماس سعی کنید به هر طریقی پاسخ مناسب برای مشتری خود پیدا کنید و در صورت نیاز از سایر اعضای تیم پشتیبانی مراکز تماس کمک بگیرید.به خاطر داشته باشید که در بسیاری از موارد به خصوص در چنین شرایطی کار کردن به صورت دورکاری به نفع شما و سلامتیتان است. اگر در شرکت به صورت حضوری کار می‌کنید قبل و بعد از هر بار استفاده از لوازم و تجهیزات مشترک حتماً همه سطوح را ضدعفونی کنید. اگر احساس خوبی ندارید در خانه بمانید و استراحت کنید و تا ۱۴ روز خودتان را قرنطینه کنید تا از سلامتی خود مطمئن شوید.

 بیماری کرونا را جدی بگیرید

در چنین شرایطی کارفرماها بهتر است تمام تلاش خود را برای جلوگیری از شیوع بیماری در میان نیروی کار و کارمندان خود بکنند تا بتوانند در هر شرایطی بهترین خدمات مشتریان را ارائه دهند. فراموش نکنید که ایمنی کارمندان به اندازه رضایت مشتریان اهمیت دارد پس از این موضوع غافل نشوید.

 

منبع: vcaretec

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.