آیا قانون اول بازاریابی تلفنی را می‌دانید؟ هیچوقت اطلاعات را به‌طور اشتباه یا گمراه کننده به مخاطب هدفتان منتقل نکنید. صرف نظر از دادن قول‌های غلط و ارائه‌ی اطلاعات اشتباه به مشتری بالقوه، باید هنگام بازاریابی روی کیفیت و برند شرکتتان تمرکز کنید. ثابت شده که شرکت‌های برون‌سپاری که خدمات بازاریابی تلفنی انجام می‌دهند با دادن اطلاعات اشتباه مشتریان را گمراه می‌کنند. هر متخصص بازاریابی تلفنی باید یک چیز را در ذهنش نگه دارد و آن هم این است که مشتری‌ها ساده لوح نیستند؛ آنها معمولاً از شما هم باهوش‌ترند.

متخصصان واقعی بازاریابی تلفنی همیشه سعی دارند مشتری را با کیفیت محصولات و برند شرکت متقاعد کنند.

بازاریابی تلفنی یک گزینه‌ی سودآور برای کسب و کار شماست

چه یک شرکت کوچک داشته باشید و چه تشکیلاتی بزرگ، بازاریابی تلفنی رایج‌ترین، نتیجه محورترین و مفیدترین تکنیک ارتباطی شما برای رشد فروش خواهد بود. کارشناسان مجرب بازاریابی تلفنی که در کال سنتر کار می‌کنند نظرسنجی‌های تلفنی انجام می‌دهند تا در مورد سلایق مشتریان اطلاعات کسب کنند. بسیاری از شرکت‌ها از خدمات حرفه‌ای خروجی (outbound) بازاریابی تلفنی برای رونمایی از یک محصول جدید در بازار استفاده می‌کنند. این کار به تبلیغ محصولات و جذب مخاطب وسیع کمک می‌کند.

موارد زیر مزیت‌های اصلی به کار گیری خدمات خروجی بازاریابی تلفنی برای کسب و کار شماست

 تکنیک مقرون به صرفه برون سپاری

بعضی از رهبران کسب و کارها حس می‌کنند برون‌سپاری بازاریابی تلفنی یک کار تجاری پرخرج است. آنها همچنین فکر می‌کنند به کار گرفتن کارمندهای داخل شرکت می‌تواند برای این کار مناسب باشد. اما این یک سوءتفاهم است. شما تا زمانی‌که متخصصان بازاریابی تلفنی استخدام نکنید نمی‌توانید به هدف بازاریابی شرکتتان برسید. وقتی یک شرکت اداره‌ی بازاریابی داخلی ایجاد می‌کند هزینه‌های آموزش، هزینه‌های سربار، تنظیم سیستم تلفن، هزینه‌ی تجهیزات و حقوق و مزایای کارمندان خیلی خیلی بیشتر از برون‌سپاری این خدمات به خود تحمیل می‌کند. به همین دلیل استخدام یک تیم ماهر کارشناسان بازاریابی تلفنی مقرون به صرفه ترین گزینه برای کسب و کار شماست.

کارشناسان مجرب بازاریابی تلفنی

شرکت‌های برون‌سپاری کارشناس‌های مجرب و آموزش دیده‌ی بازاریابی در اختیار دارند که متعهد به بالا بردن فروش شرکت شما هستند. تفاوت بسیار زیادی بین کارشناسان داخلی (پرسنل بی‌تجربه‌ی بازاریابی) و متخصصان مجرب بازاریابی وجود دارد. بازاریاب‌ها تخصص، مهارت و دانش لازم از بازار را در اختیار دارند. یک کال سنتر معتبر همیشه کارمندهایی را استخدام می‌کند که شایسته‌اند و مهارت‌های موردنیاز این کار را دارند.

تخصص

کارشناسان بااستعداد بازاریابی تلفنی دارای مهارت‌های ارتباط و متقاعدکردن مشتری هستند. در واقع اینها مهمترین خصوصیات یک عضو از تیم بازاریابی‌ست. متقاعد کردن مشتری به خرید یک محصول یا خدمت کار آسانی نیست. این کار نیاز به تخصص، دانش و تجربه در این حوزه دارد. با برون‌سپاری خدمات بازاریابی تلفنی، بازاریاب‌های تلفنی حرفه‌ای را در اختیار خواهید داشت که حداکثر نرخ تبدیل مشتری بالقوه به مشتاق را برای کسب و کار شما به ارمغان خواهند آورد.

تحقیقات بازار

آیا میدانستید چه فاکتورهایی در تبدیل مشتری بالقوه به مشتری وفادار بیشترین نقش را دارند؟ اینها عبارتند از تحقیق در مورد اینکه با چه کسانی تماس بگیرند، چه زمانی تماس بگیرند، آیا فرد موردنظر به محصول یا خدمت مذکور علاقه دارد یا نه و آیا تقاضا برای خرید محصول یا خدمت موردنظر وجود دارد یا نه. این موارد را می‌توان از طریق تحقیق فشرده روی بازار به دست آورد. تیمی از بازاریاب‌های ماهر روی بازار تحقیق می‌کنند تا علایق مشتریان هدف را شناسایی کرده و در مورد محصول/خدمت شرکت شما بازخورد دریافت کنند. این کار به شرکت شما در بالا بردن فروش کمک می‌کند چون اینطوری می‌توانید مشتریان هدف خود را بهتر و دقیق‌تر شناسایی کنید.

جذب مشتریان وفادار

این یکی از مهمترین بخش‌های مرکز تماس بازاریابی تلفنی‌ست. تیمی از کارشناسان مجرب بازاریابی تلفنی دائماً در تلاشند تا مشتریان بالقوه را به مشتریان واقعی تبدیل کنند. جذب یک مشتری مشتاق هدف اصلی پروسه‌ی جذب مشتریان وفادار است.

به‌طور خلاصه، همیشه برای رشد فروش شرکتتان برون‌سپاری خدمات خروجی بازاریابی تلفنی را در نظر داشته باشید. یک کال سنتر قابل اعتماد پیدا کنید که بتواند با دقت زیاد به اهداف بازاریابی کسب و کارتان برسد.

منبع:go4customer

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.