قبل از اینکه کارهای بخش خدمات مشتریان شرکت خود را به یک شرکت برون سپار واگذار کنید، بهتر است ابتدا درک واضحی از خدماتی که قرار است از این شرکت‌ها دریافت کنید، به دست آورید.

در این مقاله قصد داریم تا به ۴ سوال مهم و رایج درباره شرکت‌های برون سپاری مرکز تماس‌ پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.

-آیا این شرکت به موفقیت شرکت من کمک می‌کند؟

اکثر شرکت‌های معتبر برون سپاری که در زمینه مرکز تماس و خدمات مشتریان فعالیت می‌کنند، به طرز باور نکردنی به کسب و کار شما کمک می‌کنند و شما را به سوی موفقیت سوق می‌دهند. افرادی که در این شرکت‌ها کار می‌کنند، می‌دانند که بهترین راه‌ها برای بهبود کار شما چیست و چگونه باید به بهترین نحو خدمات خوبی به مشتریان شما ارائه دهند.

در اکثر این شرکت‌ها کارمندانی باتجربه مشغول به کار هستند که برای تبدیل شدن به چنین افرادی کاملا آموزش دیده‌اند. تنها لازم است که اطلاعات کاملی در مورد محصولات و خدمات شرکت خود به آن‌ها ارائه دهید و بعد کارمندان با تجربه این شرکت‌ها به مشتریان شما خدماتی رسانی می‌کنند.

-آیا استفاده از خدمات برون سپاری به صرفه است؟

شرکت‌های برون سپاری مرکز تماس می‎توانند از طریق روش‌های مختلفی موجب کاهش هزینه‌های شما شوند. مهم‌ترین و اولین مزیت این شرکت‌ها برای کم کردن هزینه‌های شما این است که شرکت‌های برون سپار معمولا تجهیزات و افراد ثابت و مشخصی برای همکاری در امور مختلف دارند و از این رو دیگر لازم نیست که هزینه‌ای جداگانه برای استفاده از این روش‌ها پرداخت کنید و از طریق همکاری با آن‌ها می‌توانید از همه مزیت‌های موجود در آن نیز برخوردار شوید.

زمانی که شما با یک شرکت برون سپاری مرکز تماس‌ همکاری می‌کنید، با هزینه‌ای مشخص و نه چندان زیاد می‌توانید از طیف گسترده‌ای از کانال‌های ارتباطی و مراکز مختلف و جدیدترین تکنولوژی‌ها نیز برخوردار شوید که هیچ هزینه جداگانه‌ای برایتان ندارد. به علاوه بسیاری از این شرکت‌ها خدماتی انعطاف پذیر و مقیاس پذیر به شما ارائه می‌دهند که حتی برای دریافت این خدمات نیز نیاز به پرداخت هزینه‌ای جداگانه نیست.

-آیا شرکت‌های برون سپاری خدمات خارج از کشور نیز ارائه می‌دهند؟

بسیاری از افراد در مورد نوع خدماتی که شرکت‌های برون سپاری مرکز تماس قادر به ارائه آن هستند، گیج می‌شوند. زمانی که در مورد یک شرکت ارائه دهنده خدمات برون سپاری صحبت می‌شود، افراد معمولا گمان می‌کنند که این خدمات درون مرزی و مربوط به مشتریان داخل کشور است و وظیفه این شرکت‌ها هم این است که به مشتریانی که سوالی دارند و یا در مورد خدمات و محصولات شرکت با مشکل روبرو شده‌اند، پاسخ دهند. شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که نمی‌دانید خدمات شرکت‌های برون سپاری مرکز تماس‌ خیلی فراتر از چیزهایی است که تا الان عنوان شد. این شرکت‌ها قادر هستند تا به مشتریان شما در خارج از کشور نیز خدمات دهند و همچنین به جای اینکه منتظر بمانند تا مشتری مشکلی پیدا کند و تماس بگیرید، خودشان با مشتریان شما تماس می‌گیرند و در مورد محصول و خدمات جدید به آنها مشاوره می‌دهند.

-آیا شرکت‌های برون سپاری مرکز تماس‌ مطابق با استانداردهای ما عمل می‌کنند؟

بله، شرکت‌های برون سپاری مرکز تماس‌ همیشه مطابق با استانداردهای برند شما عمل می‌کنند. آن‌ها می‌دانند هنگامی که با مشتریان شما صحبت می‌کنند، به عنوان نماینده شما هستند و همه تلاش خود را می‌کنند تا مشتری شما تجربه خوب و مثبتی از این تماس داشته باشد.

زمانی که این شرکت‌های برون سپاری همکاری خود را با شما شروع می‌کنند، می‌خواهند این اطمینان را به شما بدهند که در هر تعامل با مشتری، همه تلاش خود را برای ارتقای ارتباط شما با مشتریان می‌کنند و به اصول و قوانین برند و نام تجاری شما پایبند هستند. کارمندان این شرکت‌ها مدت‌ها زمان صرف می‌کنند تا شناخت بیشتری در مورد برند شما، فرهنگ و ارزش‌های شما به دست بیاورند تا خدماتی مطمئن به مشتریان تان ارائه دهند.

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.