اگر بخواهیم رو راست باشیم باید بگوییم بخش خدمات مشتریان به عنوان یک مکان مثبت شناخته نمی ‌شود و اغلب هم از سوی مشتریان و هم کارمندان دیگر مورد سرزنش و بی اهمیتی قرار می ‌گیرد. کارمندان بخش مرکز تماس کسانی هستند که روزانه با طیف گسترده‌ ای از مشتریان در ارتباط هستند و این مشتریان درست زمانی با کارمندان تماس می‌ گیرند، که دچار مشکل و ناراحتی هستند.

 خدمات به مشتریان در واقع یک نگرش است، نه یک بخش” این یک نقل قول قدیمی است که هنوز هم در مورد این قشر از افراد صادق است.

به هر حال خدمات مشتریان به معنی کمک به مشتریان است و داشتن نگرش مثبت در این کار برای ارائه کمک ‌های موثر به مشتریان، چه واقعا کارتان را دوست داشته باشید و چه به کارتان علاقه ‌ای نداشته باشید، امری واجب و ضروری محسوب می ‌شود و حتی اگر از دید یک کارمند خدمات مشتریان به این موضوع نگاه کنیم، داشتن نگرش مثبت در این بخش می ‌تواند حتی بدترین روز شما را بسیار خوب و مثبت کند.

پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا نگاهی به این مسئله بیندازیم که چرا داشتن نگرش مثبت برای کار کردن در مرکز تماس‌ اهمیت ویژه ‌ای دارد.

از هر کارمندی در بخش خدمات مشتریان که بپرسید متوجه خواهید شد که مهم‌ ترین و اولین کاری که مدیران از آن ها انتظار دارند و همیشه از آن ها می ‌خواهند این است که رضایت مشتریانشان را جلب کنند.

به عنوان کارمند بخش خدمات مشتریان، فراهم کردن رضایت مشتریان بیشتر از هر چیز دیگری برای هر کارمندان مرکز تماس در اولویت قرار دارد و داشتن نگرش مثبت به کارمندان این بخش کمک می‌ کند تا راحت‌ تر به نتایج مورد نظر خودشان و مدیران دست پیدا کنند.

البته این موضوع را فراموش نکنید که کار در مرکز تماس‌ و بخش خدمات مشتریان به معنای این است که شما باید روزانه با تعداد زیادی از افراد که هر کدام مشکلات متفاوتی دارند، صحبت کنید و مسلما به وجود آمدن دلخوری و ایجاد کمنگرش مثبت ی تشویش، بخشی از این کار محسوب می‌ شود اما داشتن یک نگرش مثبت قطعا به شما کمک می ‌کند تا با مشتریان خود وجه اشتراک بیشتری پیدا کنید و از این طریق راحت‌ تر رضایت مشتریانتان را نیز افزایش دهید.

در واقع منفی بودن نه تنها روی عملکرد شما تاثیر می ‌گذارد بلکه می ‌تواند بر زندگی شما در محیط کاری و همکارانتان نیز موثر باشد.

-محیط کاری سالم ‌تر:

یک محیط کار سالم هم برای کارفرماها و هم کارمندان یک شرکت یا سازمان به یک اندازه حائز اهمیت است.

در حقیقت، یک محیط کار سالم موجب بهبود حال کارمندان و بهره وری بیشتر و در نتیجه کسب موفقیت ‌های بالاتر در محیط کار می‌ شود. بهتر است کمی دقیق‌ تر در مورد این ماجرا فکر کنید.

شما تقریبا یک سوم زندگی خود را در محیط کار سپری می‌ کنید و در آن وقت می ‌گذرانید، بنابراین قبل از هر چیزی بهتر است وقتتان را صرف کاری کنید که واقعا دوستش داشته باشید.

از طرف دیگر شما به عنوان فردی که در بخش مرکز تماس‌ فعالیت می ‌کند، احتمالا متعلق به یک تیم هستید و اگر رویکرد منفی در محیط کاری خود داشته باشید، یقینا روی دیگر افراد این بخش نیز تاثیر خواهید گذاشت.

با توجه به این نکات، تمرکز برای داشتن نگرش مثبت در بخش خدمات مشتریان موجب انتقال این حس مثبت در محیط کار و عدم انتقال پالس‌ های منفی به کارمندان دیگر می‌ شود و این نگرش مثبت در دراز مدت به شما و همکارانتان کمک خواهد کرد تا یک محیط کار سالم در مرکز تماس‌ را تجربه کنید.

-عملکردتان را بهبود ببخشید و شانس پیدا کردن فرصت ‌های شغلی بیشتری داشته باشید:

فرصت‌ های شغلی در مرکز تماس ‌ها بسیار متداول‌ تر از آن است که فکرش را می ‌کنید.

اگرچه بسیاری از افراد بر این باورند که ارتقای سمت در بخش مرکز تماس‌ برای کارمندان امکان پذیر نیست اما حقیقت این است که کارمندان این بخش این فرصت را دارند که طیف گسترده‌ ای از فرصت ‌های شغلی را کشف و تجربه کنند. امروزه کار در بخش خدمات مشتریان فراتر از پاسخ دادن به مشتریان و بیان چند جمله تکراری به مشتریان است.

در دنیای فناوری‌ ها فردی که در بخش مرکز تماس‌ مشغول به فعالیت است باید درک عمیقی از مشتریان خود، محصولات و خدماتی که ارائه می‌ شود، داشته باشد.

به علاوه کارفرمایان نیز باید به خاطر داشته باشند که اولین قدم برای تسلط به میزان سود و مضراتشان در دست کارمندان همین بخش قرار دارد و به همین دلیل است که برخورد با مشتریان با نگرشی مثبت یکی از جنبه ‌های مهم در میزان سود و زیان شرکت محسوب می شود.

 

 

منبع:vcc.live

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.