بیماری‌ همه گیری همچون کرونا در دنیای امروز، درسی مهم به ارائه دهندگان خدمات برون سپاری و مشتریان آنها داده است. فناوری، مقیاس پذیری و چابکی به مهم ترین مؤلفه‌های کسب و کار فرآیندهای تجاری نوظهور به صورت دورکاری (BPO) تبدیل شده است.

در این مقاله قصد داریم تا به پرسش و پاسخ‌هایی از یک تیم ارائه خدمات برون سپاری بپردازیم و نشان دهیم که چگونه تحولات در روند صنعت می‌‌تواند بر ارائه خدمات به مشتریان در طول شیوع بیماری‌های همه گیر همانند کرونا تأثیر گذار باشد.

تغییر چشم انداز برای ارائه دهندگان خدمات به مشتریان و برون سپاری

مایکل دی میلز، یکی از متخصصین  در بخش خدمات به مشتریان دورکاری معتقد است مشتریانی که از روش‌های مختلف با شرکت‌ها در تماس هستند برای ادامه کسب و کار خود در دوران کرونا وابسته به موقعیت جغرافیایی خاصی نیستند. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برون سپاری باید منعطف و زیرک باشند و خدماتی در سطح بین المللی به مشتریان خود ارائه دهند. مایلز معتقد است که رعایت کردن حریم خصوصی داده‌ها و زیرساخت‌های امنیتی باید اولین سوالی باشد که شرکت‌ها از همکاران ارائه دهنده برون سپاری خود سوال می‌‌کنند. او اظهار می‌‌کند که در آینده قابل پیش بینی ۴۰ تا ۵۰ درصد نیروهای کار از داخل خانه کار خواهند کرد و این موضوع در مورد کارمندان بخش مراکز تماس نیز وجود خواهد داشت. ارائه دهندگان خدمات به مشتریان و برون سپاری باید زیر ساختی امن برای همه کارمندان خود فراهم کنند.

شرکت‌هایی که خدمات برون سپاری به مشتریان ارائه می‌‌دهند، باید بتوانند به سرعت عملکرد‌ها و مقیاس‌های خود را افزایش دهند

آنها باید زیرک باشند و در هر شرایطی تنها کیفیت خدمات و تجربه کلیه مشتری توجه داشته باشند. از آنجایی که مشتریان نیازهای متفاوتی دارند و این نیازها به سرعت در حال تغییر هستند، این شرکت‌ها باید بتوانند که به خوبی خود را با این شرایط وفق دهند.

مهم نیست که کارمندان شما در کجا هستند، آنها باید آموزش ببینند و خدمات با کیفیت به مشتریان خود ارائه دهند. تحول دیجیتال برای شرکت‌های برون سپاری ارائه خدمات به مشتریان‌ اهمیت زیادی دارد. این شرکت‌ها باید به طور فعال به دنبال بهینه سازی فرایند‌ها باشند. شرکت‌ها باید در شرایط کنونی با گسترش بیماری کرونا بسیاری از خدمات خود را به صورت دیجیتالی و از راه دور انجام دهند.

ظهور نیازهای جدید در مشتریان خدمات برون سپاری

اول اینکه خرید آنلاین و اینترنتی در شرایط فاصله گذاری اجتماعی، به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است و بیشتر افراد به خرید آنلاین رو آورده‌اند؛ به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها و مشاغل در چنین شرایطی باید تعداد نیروهای کار مراکز تماس خود را افزایش دهند. موضوع دوم این است که با گسترش روز افزون خرید آنلاین شرکت‌ها باید بستر مناسبی برای این موضوع فراهم کنند تا بتوانند نیازهای مشتریان پاسخ دهند. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها به دنبال همکاری با شرکت‌های برون سپاری خدمات به مشتریان هستند. مورد آخر اینکه خدمات رسانی به مشتریان بعد از ساعات اداری و همچنین گسترش تیم مراکز تماس به صورت آنلاین و به منظور ارائه خدمات ۲۴ ساعته در هفت روز هفته اهمیت زیادی دارد.

حرکت به سوی موج  دیگری از کووید ۱۹

اگر موج دیگری از کرونا و یا مشکلی شبیه به آن در پیش باشد شرایط کمی ‌‌با وضعیتی که در ابتدای کرونا وجود داشت متفاوت خواهد بود. اکنون بسیاری از شرکت‌ها به نیروهای خود برای کار به صورت دورکاری آموزش داده‌اند و از طرفی بسیاری افراد نیز توانایی‌های کار کردن به صورت دور کار را به دست آوردند و یا همکاری خود را با شرکت‌ها به صورت دورکاری آغاز کرده‌اند. در این میان مهم ترین موضوعی که برای شرکت‌های برون سپاری خدمات به مشتریان وجود دارد ارائه تجربه مثبت به مشتریان است که تنها با آموزش‌های مناسب و همچنین تجهیزات به روز میسر خواهد شد.

منبع: cgsinc

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.