چیزی که تمام کسب‌وکارها باید متوجه شوند این است که نمی‌توانند تمام کارها را خودشان انجام بدهند و برون سپاریِ بخشی از کارها، یکی از شرط‌های موفقیت است.

شرکت‌هایی که افراط می‌کنند و انتظار غیر منطقی از دستاوردهایشان دارند، منابعشان را در معرض از بین رفتن قرار داده و در نهایت باعث کاهش بهره‌وری شرکت می‌شوند. برای اینکه یک شرکت بتواند موفق شود، باید جریان یکنواخت و روانِ انجامِ کارهای مهم را حفظ کند. ممکن است این سوال پیش بیاید که چطور می‌توان از منابع و زمان بهترین استفاده را کرد؟

پاسخ این سوال در برون‌ سپاریِ فرآیندهای کسب‌وکار نهفته است. این کار عبارت است از سپردن برخی مسئولیت‌ها به شرکت‌های متخصص. در ادامه نگاهی به مزیت‌های برون‌ سپاری می‌اندازیم.

 

-بک‌اند ۲۴ ساعته‌ فرآیند کسب‌وکار:

یکی از بزرگترین مزیت‌های برون‌ سپاری این است که شما می‌توانید چند فرآیند مختلف کسب‌وکار را همزمان اجرا کنید. پیش از این ممکن بود ساعت‌ها آموزش داخلی برگزار کنید تا کارشناسانتان یاد بگیرند یک کار جدید را چطور انجام دهند. اما با برون‌ سپاری، شما با یک تیم حرفه‌ای و متخصص سروکار دارید که پیش از این در تمام کارهایی که نیاز شماست، مهارت کسب کرده‌اند. با این‌کار می‌توانید بخش قابل‌توجهی از کارهای زمان‌بر را از ساختار داخلی سازمانتان حذف کنید.

دسترسی به آخرین تکنولوژی‌ها و افزایش بهره‌وری:

پیشرفت تکنولوژی باعث وارد شدن هزینه‌ مضاعف به شرکت‌ها می‌شود. هزینه‌ به‌روزرسانی مداوم نرم‌افزارها و سخت‌افزارها می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. اما اگر کارهایتان را به یک شرکت تخصصی بسپارید اینطور نخواهد شد. BPOها به به‌روزترین ابزارها و فناوری‌ها برای انجام کارهای موردنیازتان، مجهز هستند. بنابراین انتظار می‌رود بهره‌وری بدون هزینه‌های کمرشکن به‌روزرسانی، بهبود پیدا کند.

سریع بودن زمان چرخش:

این یک مزیت دیگر BPO است. شما می‌توانید زمان چرخش را برای مشتریان بالا ببرید و مقیاس‌پذیری دیگر مشکل عجیبی نخواهد بود. با برون‌ سپاری، خیلی سریع به نیروی کارِ بسیار ماهر و باتجربه دسترسی پیدا خواهید کرد که ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته از کسب‌وکارتان مراقبت می‌کنند. صرف نظر از نوع نیازها و تقاضای مشتریانتان، تیم برون‌ سپاری ‌شده‌ شما برای انجام کارها بسیار مجهز هستند.

زمان بیشتر برای تمرکز روی فرآیندهای مهم کسب‌وکار:

اداره‌ یک کسب‌وکار فرای ارائه‌ یک خدمت یا تولید یک محصول است. شما باید کارهایی را مدیریت کنید که شاید با حوزه‌ تخصصتان ارتباط مستقیم نداشته باشند. ورود اطلاعات، تضمین کیفیت و پردازش اپلیکیشن فقط چند عدد از کارهایی هستند که شرکت‌ها روزانه باید به آن‌ها رسیدگی کنند. این وظایف دسته ‌دوم ممکن است باعث شود که توجه شما از کارهای حیاتی شرکتتان دور کند. با شراکت با یک شرکت تخصصی برون‌ سپاری، می‌توان از این اتفاق بد جلوگیری کرد. این شرکت‌ها متخصص انجام وظایف جانبی هستند و به شما کمک می‌کنند تا تمرکزتان را روی وظایف مهم‌تر شرکتتان بگذارید.

کسب تخصص از متخصصان ماهر:

برای استفاده بهینه از پتانسیل‌های کارتان، باید نقاط قوتتان را تقویت کنید. این یعنی کارها را با دقت تفویض کنید. مثلا تیم فروشتان می‌توانند کارهایی بیشتر از بایگانیِ اسناد در یک سیستم انجام دهند. نباید آن‌ها را محدود کنید. کارهای ابتدایی مانند فایل کردن مدارک را باید برون‌ سپاری کنید تا کارمندانتان بتوانند با انجام آنچه بابتش آموزش دیده‌اند، ماهرتر و قوی‌تر شوند. برون‌ سپاری نه تنها زمان کارکنانتان را آزادتر می‌کند بلکه خیالتان هم راحت است که کار‌های جانبی را به متخصصان ماهری سپرده‌اید.

ذخیره زمان و پول:

ذخیره‌ زمان لزوما به معنیِ پولِ بیشتر نیست. ذخیره‌ زمان یعنی ظرفیت یک شرکت برای پول درآوردن بیشتر شود. وقتی تصمیم می‌گیرید کارهای جنبی خود را به شرکت‌های کال‌سنتر (جهت برون‌سپاری) بسپارید، زمان زیادی را برای کار روی فرآیندهای پول‌سازِ دیگر، ذخیره می‌کنید. علاوه بر این، مبلغی که باید به شرکت‌های برون‌ سپاری پرداخت کنید به اندازه‌ هزینه‌ نگهداری یک تیم کارشناس تمام‌ وقت نیست. بنابراین با این‌کار قادر خواهید بود هزینه‌های سربار را کم کرده و سود خالصتان را بیشتر کنید.

تحلیل ریسک:

یک مزیت دیگر برون‌ سپاری فرآیندهای کسب‌وکار، کاهش ریسک کسب‌وکار است. بخشی از مسئولیت‌ها و خطرات شرکت با شرکت‌های BPO به اشتراک گذاشته می‌شود. چون این شرکت‌ها ماهر و متخصص هستند، می‌توانند سریعا خطرات مربوط به هر کار را تحلیل کرده و استراتژی‌ها و رویه‌هایی را برای کاهش این ریسک‌ها طراحی کنند.

خدمات منعطف متناسب با نیازهای متغیر مشتریان:

نیازها و تقاضاهای مشتریان دائما در حال تغییر هستند. فرآیندها و مدل‌های کسب‌وکار نیز متغیرند. در حال حاضر بازار خرید آنلاین، خیلی داغ است و چون تجارت الکترونیک یک نوع جدید از کسب‌وکار است، هنوز جای پیشرفت دارد. اگر کاری راه انداخته‌اید، تا زمانی‌که حواستان به این تغییرات نیاز مشتری نباشد، نخواهید توانست روی خصوصیات محصول و سایر کارهای بنیادی متمرکز باشید. این محدودیت با برون‌ سپاری رفع می‌شود. BPOها انعطاف و قابلیت لازم برای رسیدگی به نیازهای متغیر مشتریان را دارند. اما این همه‌ آنچه لازم است، نیست. آن‌ها حتی می‌توانند به شما در حوزه‌های تجاری دیگر مانند ادغام و تملیک و همچنین حمایت از دستاوردهای شرکت نیز کمک کنند.

 

مزیت‌های برون‌ سپاری فرآیندهای کسب‌وکار، بی شمار است؛ چه یک استارتاپ باشید و چه یک سازمان، می‌توانید از تخصص، تجربه و دانش شرکت‌های برون‌ سپاریِ فرآیندهای کسب‌وکار بهره ببرید. اما این هم مهم است که پیش از انتخاب شرکت برون‌ سپاری، حتما مطالعه و تحقیق لازم در خصوص حوزه‌ فعالیت و سابقه‌ کاری شرکت‌ها را انجام دهید. شرکتی که انتخاب می‌کنید باید بتواند نیازها و اهداف تجاریتان را برآورده کند.

 

منبع: iccs-bpo

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.