در جهان رقابتی امروز اگر یک شرکت بتواند به‌ کارش ادامه دهد، مطمئنا نتیجه‌ محصولات یا خدمات باکیفیت و همچنین ارائه خدمات مشتریان بی‌ نقص در واحد مرکز تماس است.

همان طور که داگ وارنر به درستی گفت: «در جهان خدمات مشتریان اینترنتی، حتما به یاد داشته باشید که رقیب شما فقط یک کلیک با شما فاصله دارد.»

کسب‌ و کارها همیشه باید از ارائه‌ خدمات عالی به مشتریان اطمینان حاصل کنند. این‌ کار می‌ تواند شامل تأسیس ادارات جدید در داخل شرکت و به جان خریدن اموری مانند پرداخت حقوق و مدیریتشان و صرف هزینه برایشان باشد. این هزینه‌ ها ممکن است سر به فلک بردارد و این فرآیند ممکن است منابع بالقوه‌ دیگر را نیز تمام کند. یک راه ارزان‌ تر برای حفظ کیفیت خدمات مشتریان، برون‌ سپاری‌ است. بسیاری از بخش‌ های کسب‌ و کار را از جمله مرکز تماس می‌ توان برون‌ سپاری کرد.

-چرا خدمات مشتریان مهم است؟

ارائه خدمات مشتریان در مرکز تماس یک بخش حیاتی در کسب‌ و کارهاست چون باعث بهبود نگه داشت و حسن نیت مشتری می‌ شود. براساس بررسی Harvard Business جذب مشتریان جدید می‌ تواند ۲ تا ۲۵ برابر هزینه‌ بر تر از حفظ مشتریان کنونی باشد. احتمال بیشتری وجود دارد که یک مشتری راضی که یک تجربه‌ عالی با یک برند داشته، آن برند را به دوستانش معرفی کند. همچنین تبلیغ دهان به دهان اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک کسب‌ و کار می‌ تواند با ارائه‌ خدمات مشتریان بی‌ نقص در واحد مرکز تماس خود، خودش را از رقبا متمایز کند. مشتری‌ ها هر روز با مشکلات مرتبط با محصول درگیر هستند که معمولا به دلیل کمبود اطلاعات است. با این اوصاف آن ها نیاز به راه‌ حل‌ های فوری دارند. حل مشکل آن ها با کارشناسان به‌ طور فوری باعث می‌ شود وفاداری به اعتماد تبدیل شود. از سوی دیگر مشکلات کوچکی که رسیدگی نشده‌ اند مانند ارتباط نامفهوم، سوالات یا درخواست‌ های پاسخ‌ داده نشده، باعث دلسرد شدن مشتری می‌ شود.

-هدف مرکز تماس ها:

هدف مرکز تماس ها بهبود بستری از مشتریان وفادار است که باعث می‌ شود نظرات و نقدهای مثبت ایجاد شود که به حفظ تصویر خوب از برند کمک می‌ کند. این‌ کار باعث می شود آن ها بتوانند مشتریانشان را حفظ کنند و با آن ها ارتباط قوی‌ ای برقرار سازند. به‌ طور خلاصه، ارائه خدمات مشتریان در واحد مرکز تماس بخشی‌ است که می‌ تواند باعث رشد یا شکست یک کسب‌ و کار شود و در نتیجه نباید از آن غافل شد.

به منظور اداره‌ یک شرکت با آینده‌ درخشان، ارائه‌ بهترین خدمات مشتریان در عین پایین نگه‌ داشتن هزینه‌ ها بسیار مهم است. برون‌ سپاری یک راه خوب برای تضمین رشد شرکت بدون مصرف کردن تمام بودجه است.

 

-چرا واحد مرکز تماس را برون‌ سپاری کنیم؟

  • کاهش هزینه؛ افزایش درآمد:

واضح‌ ترین مزیت برون‌ سپاری کاهش هزینه‌ ها است. راه‌ اندازی و مدیریت یک مرکز تماس کامل هزینه‌ های هنگفتی در خصوص فضای کاری، زیرساخت و آموزش کارکنان دارد که صرفه‌ اقتصادی ندارد. اما برون‌ سپاری مرکز تماس به یک شرکت قابل‌ اعتماد باعث صرفه‌ جویی در هزینه و زمان شرکت است.

  • تمرکز روی شایستگی‌ های مهم تر:

برون‌ سپاری مرکز تماس باعث می‌ شود شرکت بتواند روی حوزه‌ های مهم کسب‌ و کارش تمرکز کرده و منابع را برای موارد مهم تر صرف کند. یک شرکت می‌ تواند این منابع را صرف آموزش بیشتر کارکنان، به‌ کارگیری فناوری بهتر، تحلیل اثربخش بازار و طرح‌ر یزی صحیح برای پیشرفت شرکت کند.

  • آرام باشید؛ مشتریان شما به دست حرفه‌ای‌ ها سپرده شده‌ اند:

وقتی یک شرکت نیازهای شغلی‌ اش (در این جا ارائه خدمات مشتریان در مرکز تماس) را به یک شرکتِ برون‌ سپاریِ حرفه‌ ای با مهارت‌ ها و تخصص لازم می‌ سپارد، مشتریانش پشتیبانی قوی‌ ای دریافت می‌ کنند که خود باعث ارتقای اعتبار کارتان می‌ شود. این‌ کار همچنین تضمین می‌ کند که مشتری به هنگام نیاز، کمک لازم را دریافت می‌ کند. در مورد شرکت‌ های بین‌ المللی، این پشتیبانی باید به‌ صورت ۷/۲۴ بدون توجه به موقعیت زمانی صورت بگیرد. اگر برون‌ سپاری صورت نگیرد تمام این موارد باعث ایجاد هزینه‌ های سرسام‌ آور می‌ شود.

  • آماده برای حل هر نوع مشکل:

زمانی‌ که مشتری‌ ها از هر کانال ارتباطی ممکن (مثلا تماس تلفنی، ایمیل، پیامک و شبکه‌ های اجتماعی) برای ارتباط با شرکت استفاده می‌ کنند، برون‌ سپاری می‌ تواند بهترین تکنیک برای پاسخ اثربخش و تخصصی به مکاتباتشان باشد. انجام این‌ کار در داخل شرکت باعث اسراف منابع می‌ شود.

  • دسترسی به مشتریان بالقوه یعنی سود بیشتر:

یک شرکت ارائه‌ کننده‌ خدمات مشتریانِ حرفه‌ ای می‌ تواند به جذب مشتریان بالقوه‌ ارزشمند و تبدیلشان به مشتریان وفادار بالقوه با استفاده از ارتباط معنی‌ دار، راضی‌ کننده و بی‌ نقص نیز کمک کند. این شرکت‌ ها پیگیری بازاریابی تلفنی دارند، تا وقتی‌ که پایه‌ مناسب را برای ارجاع مشتری به تیم فروش ایجاد کنند. جذب مشتری وفادار از طریق برون‌ سپاری یک راه عالی برای بالا بردن فروش و در عین حال کاهش هزینه‌ هاست.

  • گوش کنید، اقدام کنید و مشتریان را راضی نگه‌ دارید:

کارکنان مرکز تماس معمولا بهترین بازخورد در مورد مشتریان را ارائه می‌ کنند. برای یک برند مهم است که گوش کند و نشان دهد که گوش شنوا وجود دارد. راه نشان دادن این موضوع، اجرای بخش بازخورد مشتری‌ است. با الگوی کنونی پست کردن نظرات در شبکه‌ های اجتماعی،  باعث افزایش آگاهی از برند می‌ شود.

اگر می‌ خواهید شرکتتان از چالش‌ های هرروزه اش سربلند بیرون بیاید، در ابتدا باید متوجه اهمیت برون‌ سپاری مرکز تماس باشید. مطمئن شوید که تیم مرکز تماس شما برای ارائه‌ ارتباط بی‌ نقص به هر مشتری دائما در حال دگرگونی‌ است.

مشتری‌ ها به خدمات خوب، پاداش می‌ دهند. تحقیقات در خصوص این بحث به این نتیجه رسیده‌ اند که ایجاد یک بخش خدمات مشتریان قوی می‌ تواند در شرکت انقلاب به پا کند و یک بستر مشتری قوی ایجاد کند. نادیده گرفتن آن فقط زمان و فروش پیش بینی شده‌ تان را از بین می‌ برد.

به دنبال یک شرکت ارائه‌ کننده‌ خدمات مرکز تماس حرفه‌ ای باشید که کسب و کارتان را بفهمد و برای ارضا کردن انتظارات مشتریان، سخت تلاش کند تا بتوانید یک زنجیره از مشتریان شاد و راضی بسازید.

 

منبع: customerservicemanager

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.