استرس ناشی از کار امروزه بسیار رایج است. مشاغل مرکز تماس در حین ارائه خدمات از طریق تماس تلفنی به استقامت و صبر زیادی نیاز دارند.
این شغل هم چالش برانگیز است و هم با تنش مرکز تماس تلفیق می شود و فضایی دشوار را برای انجام وظایف توام با آرامش ایجاد می کند.

سندرم استرس مرکز تماس – دلایل:

معمولاً عوامل برخورد با سندرم استرس مرکز تماس را می توان در حالی مشاهده کرد که بسته ای از احساسات را در تنگنا نگه داشته و در هر لحظه آماده ی ترکیدن هستند. و اگر به سمت و عتاب به مشتری منفجر شود ، باعث ایجاد نام و شهرتی ضعیف برای شرکت و محصول آن می شود. در زیر چند علت رایج ذکر شده است:

ناتوانی در مطابقت با معیارهای مرکز تماس

قادر به ایجاد بازخورد مثبت در مشتری برای پشتیبانی ارائه شده نیست.

عدم توانایی در ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و زندگی کاری.

ابهام نقش شغلی

کمبود منابع.

مازاد وظایف و فشار و غیره…

مدیریت استرس مرکز تماس:

قرار گرفتن مداوم در معرض استرس می تواند منجر به ایجاد حالت لرزش ، نوسان در فشار خون ، تپش قلب ، تنش ماهیچه ها ، خون رسانی کمتر به مغز و موارد دیگر شود. برای جلوگیری از شرایط مرگبار ، مهم است که زندگی شخصی و کاری را از یکدیگر دور نگه داریم.

در زیر چند نکته برای کاهش استرس مرکز تماس ذکر شده است که اگر به دنبال اجتناب از شرایط استرس زا در محل کار هستید ، می توانید آنها را هم مورد توجه قرار دهید:

  • رویکرد خوش بینانه:

محل کار جایی است که ما بیشتر روز خود را در آن سپری می کنیم ، حدود ۸-۹ ساعت در روز. حفظ رویکرد خوش بینانه در کار به رفع چرخه استرس در ذهن شما کمک می کند. سازماندهی دفتر کاری خود با گیاهان کوچک آپارتمانی مانند گیاه مار ، گیاه بابونه و گیاه بونسای ، به عنوان تسکین دهنده استرس مرکز تماس آسان است. سعی کنید چشم انداز مثبتی به فضای کاری خود بدهید. هرچه بیشتر روحیه ایجاد کنید ، شانس داشتن فضای کاری بدون استرس بیشتر خواهد بود. همچنین ، وسایل را روی میز کار خود مرتب کنید و آن را بدون درهم و برهمی و زندگی راحت تر کنید.

  • ورزش روزانه و یوگا:

نمایندگان با ایجاد تعادل در تماس های شماره گیری شده ، متصل و پاسخ داده شده همراه با ارائه موفقیت آمیز قطعنامه ها ، با یک کار پر استرس و کارهای دلهره آور سروکار دارند. آوردن شیوه های سالم در زندگی روزمره ، به عنوان پادزهر خلق و خوی شما را برای محیط کار بدون استرس تنظیم می کند. بنابراین ، بسیار توصیه می شود که با انجام ورزش و یوگا ، همراه با عادات غذایی خوب یا رژیم غذایی مناسب ، سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید. بخش منابع انسانی می تواند فعالیتهای مرتبط با مدیریت استرس را برای کارکنان انجام دهد.

  • محیط کار را در محل کار و محیط خانه را در خانه نگه دارید:

لحظه ای که ترکیب کامل این دو مورد با هم را شروع می کنید ، به طور همزمان فقط استرسی ناخواسته را به شما هدیه می دهد ، نه هیچ چیز دیگری. آوردن کارهای خانه به دفتر می تواند عملکرد دفتر را مختل کند ، که این امر همچنین بر نگرش حل مشکل نسبت به مشتری در کار مرکز تماس تأثیر می گذارد. به همین ترتیب ، کشاندن تنش های اداری به خانه می تواند دلیلی برای رفتارهای ناهماهنگ برای ساکنان خانه باشد که بذر استرس که از نظر ذهنی مسری است را ریشه دار می کند.

  • روز را برنامه ریزی کنید:

همه انواع مزایا و سودهای مربوط به ارسال موفقیت آمیز تماس ها به مشتریان بر اساس معیارهای استاندارد مرکز تماس است. مدیریت معیارهای مرکز تماس مانند وضوح اولین تماس ، میزان ترک تماس ، میانگین زمان رسیدگی و غیره می تواند به شما در ردیابی سوابق روزانه در داخل و خارج از محل کار کمک کند. بسیار توصیه می شود که وظایف روزمره خود را به پایان برسانید تا اینکه آن را برای روز بعد نگه دارید. خاتمه دادن به وظایف روزانه باعث کاهش فاصله بین کارهایی که باید انجام شود و اهداف مورد نظر می شود. بنابراین ، ایجاد یک برنامه و تقویم سریع برای کارهای اداری می تواند به کاهش تأثیر استرس بر سلامت روان شما کمک کند.

  • با عوامل استرس زای مرکز تماس مبارزه کن:

استرس چیزی نیست جز پیچیده شدن دُمِ اضطراب و ترس در یکدیگر ، که بیشتر به دلیل اتفاقات غیر معمول ، این محرک ها ایجاد می شود. بنابراین ، اجتناب از وقوع محرک ها و برخی موقعیت های مشابه می تواند در مبارزه با استرس مانند شرایطی که از جریان منظم کارهای روزمره استفاده می کنید ، ایفای نقش کند. با استفاده از راهکارهای مدیریت استرس مرکز تماس می توان در مقابل این عوامل محرک ، اغلب از طریق خندیدن بیشتر و نگرانی کمتر برخورد کرد.

همچنین ، می توانید در مورد مسائل آزاردهنده با عزیزان و افراد مورد اعتماد خود صحبت کنید ، زیرا ممکن است در دستیابی به راه حل مناسب برای رهایی از استرس و اضطراب مربوط به کار در مراکز تماس کمک کند.

منبع:www.iccs-bpo.com

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.