ممکن است خود شما هم تجربه تماس گرفتن با یک مرکز تماس را داشته باشید که تا همیشه پشت خط منتظر می‌ماندید! یا شاید فقط می‌توانستید بین ۹ صبح تا ۵ عصر تماس بگیرید. اما اکنون شما گزینه‌های مختلفی برای ارتباط دارید، به ‌طوری که شاید دیگر نیازی به تماس با مرکز تماس نباشد.

وقتی صحبت از تجربه‌ بی‌نظیر مشتری باشد، مرکز تماس خط مقدم شماست.

-سن خدمات مشتریان:

برخی افراد می‌گویند خدمات مشتریان آخرین جایی است که کسب‌وکارها می‌توانند خود را از سایرین متمایز کنند. نتیجه‌ این گفته افزایش تلاش‌های شرکت‌ها برای ارائه‌ بهترین خدمات به مشتریانشان بوده است.

بیش از سه چهارم مشتریان معتقدند اگر خدمات بد دریافت کنند، دیگر با آن شرکت کار نمی‌کنند. پس طبیعی است که شرکت‌های زیادی در تلاش برای ارائه‌ خدمات مشتریان خوب باشند.

نقش مرکز تماس:

در جنگ برای مشتری، خدمات مشتریانِ مرکز تماس در مرکز و خط مقدم قرار دارد. اگر هنوز یک مرکز تماس در اواخر دهه‌ ۹۰ یا اوایل ۲۰۰۰ میلادی را تصور می‌کنید، تصور اینکه مرکز تماس چه نقش بزرگی در ایجاد یک تجربه‌ خوب برای مشتری‌ها دارد، کار دشواری خواهد بود.

مرکز تماس در طول دو دهه‌ اخیر درگیر تحولات زیادی بوده، اما هنوز به‌طور کامل از پیشینیانش متمایز نشده. امروزه مرکز تماس ها ممکن است هنوز از خدمات تلفنی استفاده کنند، اما از ایمیل، چت ویدیویی، پیام نوشتاری و خدمات شبکه‌های اجتماعی نیز برای ارتباط با مشتریانشان بهره می‌برند. اکنون مشتریان دیگر نیازی به منتظر ماندن پشت خط تلفن ندارند؛ آن‌ها می‌توانند یک ایمیل ارسال کنند و در عرض ۴۸ ساعت پاسخشان را دریافت کنند.

خدمات شبانه‌روزی:

همراه با پیشرفت‌ها در حوزه‌ی تکنولوژی، خدمات مشتریان ۲۴/۷ شده است و مرکز تماس ها نیز این تغییر را نشان داده‌اند. همینطور که مشتریانتان دیگر لازم نیست به شما تلفن کنند، دیگر لازم نیست ایمیلشان را بین ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر بفرستند تا جواب دریافت کنند. چندین مرکز و استراتژی‌های Follow The Sun باعث شده خدمات مشتریانِ مرکز تماس به‌صورت دائمی پاسخگوی مشتریان باشد.

این یک تغییر بزرگ در جهان است. مشتریان شما می‌توانند در هر جای دنیا زندگی کنند یا ممکن است زیاد در سفر باشند. آن‌ها ممکن است در کشور دیگری نیاز به کمک داشته باشند، یا ممکن است شغلشان شیفت شب یا عصر باشد. اگر خدمات مشتریانِ مرکز تماس دائمی باشد، همیشه به مشتری پاسخ می‌دهد.

چرا خدمات مرکز تماس مهم است؟

سوال اول هنوز باقیست: چرا خدمات مرکز تماس مهم است؟ در بسیاری موارد دلیلش این است که مرکز تماس اولین (و احتمالا تنها) نقطه‌ ارتباط با مشتری ا‌ست. مشتریان ممکن است محصولات را از فروشگاه آنلاین خرید کنند و شما تعاملی با آن‌ها نداشته باشید. آن‌ها ممکن است سری به وب‌سایتتان بزنند، تصمیم به خرید بگیرند و حتی خریدشان را انجام دهند و در کل این پروسه کلمه‌ای با کارشناسان خدمات مشتریان صحبت نکنند.

اگر تراکنش ساده و راحت باشد ممکن است تجربه‌ خوبی داشته باشند. اما آیا شما واقعا خدمات مشتریان متمایزی به آن‌ها ارائه کرده‌اید؟ به هیچ وجه! و چون متمایز کردن کسب‌وکارتان وابسته به قابلیت ارائه‌ بهترین خدمات مشتریان است، یک فرصت را به این شکل از دست داده‌اید.

-نکته آخر:

خدمات مشتریان مرکز تماس زمانی خیلی مهم می شود که تنها راه ارتباطی مشتریان با شرکت شما باشد. به همین دلیل است که باید خدماتی متمایز ارئه بدهید.

توجه داشته باشید که وقتی مشتری تماس می‌گیرد دلش نمی‌خواهد به شکلی بد به استقبالش بروید، به‌خصوص زمانی‌که اولین تماسشان با شما باشد (که ممکن است به آخرین تماس هم تبدیل شود).

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.