شراکت با یک شرکت برون ‌سپاری می ‌تواند به شما کمک کند تا تنگناها را از بین ببرید، عملکرد اثربخش ‌تری داشته باشید، خدمات بهتری ارائه دهید، سودآوری را تقویت کنید و بسیاری از قابلیت ‌ها دیگر. البته شرکت ‌های برون‌ سپاری سطوح متفاوتی از خدمات را ارائه می کنند، بنابراین هم پیدا کردن یک شرکت خوب مهم است و هم پیدا کردن شرکتی که خدماتش با نیازهای شما تناسب داشته باشد.

در این مطلب به چند خصوصیت شرکت ‌های برون سپاری می ‌پردازیم که با مقایسه‌ آن ها به راحتی می ‌توانید شرکتی را که مناسب نیازهای شما باشد پیدا کنید:

-سابقه فعالیت:

یکی از مهم ترین نکته ها برای چک کردن این است که شرکت برون ‌سپاری چند سال سابقه‌ فعالیت در این صنعت را دارد. شرکت‌ هایی که سابقه فعالیت زیادی دارند نشان می ‌دهند که:

  • یک مدل کارا و ثابت‌ شده دارند.
  • قرار نیست فرار کنند.
  • نیازهای مشتریان کنونی ‌شان را برآورده می‌ کنند.

با این که چک کردن وضعیت مالی و اعتبار شرکت ‌های برون سپاری همیشه فکر خوبی ا‌ست، اما سابقه‌ فعالیت می ‌تواند یک دید کلی از تمام این موارد به شما بدهد.

-تجارب مختص یک صنعت:

هر صنعتی چالش ‌ها و نیازهای خودش را دارد. مثلا صنعت درمان و اقتصاد هر دو نگرانی ‌های قانونی دارند. کار کردن با کسی که از نگرانی ‌های صنعت شما آگاه باشد، با بازار آن آشنایی داشته باشد و مشتریانتان را بشناسد، بسیار اهمیت دارد.

-استراتژی‌های مخصوص:

استفاده از بهترین تجارب و مدل ‌های اثبات ‌شده برای رسیدن به نتیجه‌ موردنظر کار خوبی‌ است، اما سعی در حل چالش ‌های تجاری با مدل ‌های همه ‌فن ‌حریف یک کار کاملا متفاوت و عالی ا‌ست. شرکت برون سپاری شما باید به اهداف، فرهنگ، خط ‌مشی و سایر جزئیاتی که شرکت شما را بی همتا می ‌کند، علاقه داشته باشد. این شرکت باید اطلاعات دسته ‌اول در مورد اینکه شرکتتان چگونه است، فرآیندهایتان چگونه انجام می ‌شود و چالش ‌های پیش ‌روی شرکتتان چیست، در اختیار داشته باشد. تنها در این صورت می ‌تواند استراتژی ‌های برون سپاری مخصوص نیازهای شما را برایتان طراحی و اجرا کند.

-راه ‌حل ‌های تکنولوژیک قوی:

وقتی حرف از برون ‌سپاری به میان می ‌آید، کلمه‌ اتوماسیون زیاد شنیده می ‌شود که این موضوع بخش بزرگی از برون ‌سپاری را تشکیل می ‌دهد. این امر نه تنها پردازش را سرعت می ‌بخشد بلکه میزان خطا را نیز در کار پایین می ‌آورد.

لازم به ذکر است که هرچه سازمان شما بزرگتر باشد، چالش ‌های داخلی تان نیز بیشتر است.

تکنولوژی یعنی یافتن بهترین فناوری برای نیازهایتان و رسیدن به راه‌ حل ‌های نوآورانه برای فائق آمدن بر چالش ‌ها. مطمئن شوید شرکت برون سپاری که انتخاب می کنید، بتواند تمام جنبه‌ های تکنولوژیک را مدیریت کرده و به کار بندد.

-افراد مناسب:

تکنولوژی فقط یک بخش از انتقال است و افراد هم نقش مهمی در این پروسه دارند. در ابتدا کسانی در شرکت برون سپاری هستند که با شما تعامل مستقیم دارند. مثلا بعضی فقط باید با تیم فروش ارتباط داشته باشند اما ممکن است یک شرکت برون سپاری دیگر، مهندسان تجاری، مدیران راه‌ حل‌ ها و هر فرد دیگری را که ممکن است مفید باشد، وارد قضیه کند.

هرچه در هرم پایین ‌تر برویم، افرادی وجود دارند که مستقیما کارها را انجام می ‌دهند. مهم است بدانیم:

  • شرکت برون سپاری شما چگونه استعدادها را جذب می‌کند.
  • به دنبال چه مهارت ‌هایی است.
  • فرآیند آموزششان چگونه است.
  • چه جزئیات دیگری وجود دارد که نشان می ‌دهند کارکنانش باعث ایجاد ارزش افزوده در سازمان شما می ‌شوند.

-فرهنگ شرکتی:

لحظه ‌ای مکث کنید و حدس بزنید کدام کارمند نتایج بهتری ارائه می ‌دهد: فردی که حس می ‌کند کل روز به میزش زنجیر شده و از سرکار آمدن متنفر است؟ یا کسی که حس ارزشمندی می ‌کند و در مورد کارش ذوق دارد؟ پاسخ روشن است. اما متأسفانه شرکت ‌های برون ‌سپاری زیادی هستند که فقط به اعداد اهمیت می ‌دهند و نه افرادی که پشت آن اعداد هستند. با این رویکرد نتایج خوبی نصیبشان نمی ‌شود تنها به خاطر اینکه روحیه پایین کارمندان، باعث افت بهره ‌وری و دقت و همچنین افزایش گردش کارکنان می‌ شود.

واقعیت این است که این راه درست کار کردن است و علاوه بر این باعث افزایش بهره‌ وری، کاهش گردش کارکنان و در نهایت نتایج خارق ‌العاده می ‌شود.

-زیرساخت گسترده:

گاهی اوقات بهترین راه ‌حل دقیقا جلوی چشمتان است. در این موارد شما یک شرکت برون سپاری می ‌خواهید که بتواند پشتیبانی محلی (چه داخل سازمان و چه در نزدیکی آن) بیشتری ارائه کند. در سایر اوقات، بهتر است نیروی کار بین ‌المللی را به کار گرفت، به ‌خصوص اگر سعی دارید هزینه ‌های سربار را کاهش دهید یا از مهارت مشخص یک جمعیت خاص (مثل دو یا چندزبانه بودن) استفاده کنید. در این موارد شما نیاز به شرکت برون سپاری با ردپای بین ‌المللی دارید.

-مقیاس‌ پذیری:

این کاملا ساده است: آیا شرکت برون سپاری می‌ تواند همگام با نیازهای شما رشد کند؟ تمام ویژگی هایی که تا کنون گفته شد، از افراد تا زیرساخت و تکنولوژی باید قابل ‌اندازه‌گیری باشند.

معمولا وقتی یک سازمان تجربه‌ خوبی از برون ‌سپاری دارد، مدیران ارشد معمولا می ‌خواهند فرآیندهای بیشتری را برون ‌سپاری کنند. انتخاب شریکی که از روز اول بتواند نیازهای کنونی و آتی شما را برآورده کند، کار خوبی ا‌ست.

-طرح‌ های مدیریت ریسک:

ریسک یک بخش جدایی ‌ناپذیر مشاغل است، اما شرکت برون سپاری شما باید اقداماتی برای کاهش آن انجام دهد و طرح‌ های استمراری برای اطمینان از ادامه‌ کار در صورت وقوع یک اتفاق ناخوشایند ناگهانی، در اختیار داشته باشد.

 

منبع: insights.datamark

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.