یکی از بزرگترین چالش‌های حوزه‌ی فوق در سال ۲۰۱۸ برای بازاریابان B2B این است که مشتریان بالقوه را تبدیل به دائمی کنند.

۵۱ درصد از بازاریابانِ پاسخ‌دهنده به تحقیق «چشم‌انداز جذب مشتری B2B در سال ۲۰۱۸» اذعان کردند که راجع‌به تغییر وضعیت مشتری نگارنند و ۶۳ درصد از آنها به هاب‌اسپات گزارش کرده‌اند که جذب مشتری اصلی‌ترین مشکل آنهاست.

پست گذاشتن در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی اگر به درستی به عنوان بخشی از استراتژی‌های بازاریابی تلفنی B2B انجام شود باعث افزایش نرخ تغییر مشتریانتان خواهد شد و همچنین ترس از اینکه شرکت به اهدافش در حوزه‌ی جذب مشتری نرسد را از بین می‌برد.

در زیر به ۵ تجربه‌ی موفق در سال ۲۰۱۸ برای بهبود حجم مشتریان وفادار با استفاده از بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم:

وارد مکالمه‌ی مشتریان بالقوه‌تان شوید.

دنبال کردن مشتریان بالقوه‌تان در شبکه‌های اجتماعی این امکان را به شما می‌دهد که در جریان باشید به چیزهایی اهمیت می‌دهند.

پست بعدی بلاگتان را در پاسخ به یک مشکل مشترک در مشتریان بالقوه بنویسید یا به جایش یک راهنمای قدم به قدم پست کنید که به این مشتریان کمک کند به فرصت‌های دلخواهشان دسترسی داشته باشند. مشتریان بالقوه موضوعات مرتبط بلاگ‌هایتان و پست‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی را خواهند خواند و مشترک مطالبتان می‌شوند.

تک تک مشترکانی که تبدیل به یک مشتری وفادار شایسته‌ی بازاریابی (MQL) می‌شوند را تر و خشک کنید.

آنها مشارکتشان با محصول یا خدمت شما را قبلاً نشان داده‌اند، بنابراین یک تماس پیگیری از تیم بازاریابی تلفنی B2B شما را می‌توان یک روش طبیعی برای ادامه‌ی پروسه‌ی خرید در نظر گرفت.

درست بلاگ کنید

زود توضیح دادن مزیت‌های محصول باعث می‌شود بازاریابیتان «اجباری» به نظر بیاید. برای جذب مشتریان بیشتر از پلتفرم‌های بلاگ و شبکه‌های اجتماعی محتوایتان باید چیز ارزشمندی را به مشتریان ارائه کند. برای افزایش اطلاعات مشتریانتان بنویسید. هرچه مشتریان بالقوه‌ی بیشتری از شما چیز یاد بگیرند، احتمالش بیشتر است تبدیل به مشتری وفادار شوند.

 

تغییر را با آگاهی و مراقبت انجام دهید

برای بهبود حجم مشتریان وفادار در کنار بلاگ‌ها یا پست‌های شبکه‌های اجتماعیتان calls to action (CTA) های مناسب ارائه کنید. مشتریان تمایل بیشتری به کلیک کردن روی CTAهایی دارند که به محتوایتان ربط داشته و آنها را به سمت اطلاعات بیشتر راهنمایی می‌کند.

این CTA به بازاریابی تلفنی ربط دارد یعنی موضوع بلاگ بالا. این CTA خواننده را به مطالب راهنمای عمیق‌تر در مورد استفاده‌ی اثربخش از تکنولوژی در استراتژی‌های مدرن بازاریابی تلفنی منتقل می‌کند. (باید از بلاگ خودتون بردارین)

آدمها از آدمها می‌خرند.

این یک نکته‌ی بدیهی‌ست ولی در تمام پست‌های بلاگ یا شبکه‌های اجتماعیتان اطلاعات تماس خود را نیز بنویسید.

تعداد تعجب برانگیزی از بازاریاب‌ها فراموش می‌کنند آدرس ایمیل یا شماره تلفن کاری خود را در پلتفرم‌های اجتماعی ثبت کنند.

اگر می‌خواهید مشتری وفادار جذب کنید، قبلش مطمئن شوید با شما تماس می‌گیرند!

بعضی مشتریان بالقوه با پرسیدن مزایای محصول یا خدمتتان خودشان را مشتری وفادار می‌دانند.

اگر مشتری وفادار مشارکت کافی با موارد موجود داشته باشد تبدیل به یک مشتری وفادار شایسته‌ی بازاریابی (MQL) می‌شود که آماده است با یک تماس پیگیری تبدیل به مشتری وفادار شود.

همیشه و همیشه تحلیل کنید.

برای بهینه‌سازی استراتژی‌های جذب مشتری اطلاعات کافی از بازدیدکنندگان بلاگ‌ها یا فید شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری کنید تا بتوانید:

  • روی این کار کنید که چه موضوعاتی کلیک‌های CTA بیشتری داشته.
  • رهگیری کنید که کدام پیام‌ها مشتریان بالقوه‌ی بیشتری را متقاعد کرده که صفحات دیگر را تکمیل کنند.
  • شناسایی کنید مشتریان وفادار شایسته کدام مدارک را دانلود کرده‌اند.

از تجربیاتی که باعث جذب حداکثری مشتریان وفادار شده پیروی کنید و تجربیات شکست‌خورده را دور بریزید.

کار کردن روی تحلیل‌هایتان شما را قادر می‌کند هدف پروسه‌ی تغییر مشتری را بازدیدکنندگانی قرار دهید که به خدمات شما علاقه دارند. در نتیجه تیم بازاریابی تلفنی B2B شما زمان کمتری را صرف تماس با مشتریان وفادار کم‌کیفیت و کلد کال کند.

منبع:gclb2b

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.