در بسیاری از موارد، خدمات برون سپاری مرکز تماس نام خوبی از خود به جای نمی‌گذراد و همین موضوع موجب شده تا خیلی از افراد به آن بدبین شوند.

شرکت‌های برون سپاری با وعده اینکه بهترین خدمات را به مشتریان شما ارائه می‌دهند، کارشان را آغاز می‌کنند و این در حالی است که همیشه این گونه عمل نمی‌کنند. حتی اگر این گونه هم باشد، این موضوع در مورد همه شرکت‌های برون سپار صحت ندارد و در اکثر مواقع باید بپذیرید که شرکت‌هایی که از خدمات برون سپاری مرکز تماس بهره می‌برند، در تجارت و کسب و کار خود به موفقیت‌های زیادی دست پیدا می‎کنند، اما چرا؟  

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا جواب سوال خود را دریابید.

-خدماتی در همه ساعات:

تعداد کمی مشاغل هستند که قادر به ارائه خدمات ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته به مشتریان خود هستند، اما این در حالی است که اکثر کسب و کارها، دوست دارند به هر طریقی چنین شرایطی داشته باشند. برای شرکت‌هایی که به تازگی کار خود را آغاز کرده‌اند این موضوع بدون داشتن یک فضای بزرگ در شرکت و استخدام افرادی برای کار در دو شیفت امکان‌پذیر نخواهد بود. از طرفی باید این موضوع را نیز بپذیریم افراد کمی هستند که مایل به کار کردن در شیفت شب باشند و این موضوع خودش معضلی بزرگ در مورد خدمات ۲۴ ساعته است.

استفاده از خدمات برون سپاری در بخش مرکز تماس‌ به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید از افراد متعددی که تجربه زیادی هم در این کار دارند استفاده کنید. شرکت‌هایی هستند که تعداد زیادی کارمند برای کار به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته تدارک دیده‌اند و شما تنها با پرداخت هزینه‌ای پایین‌تر از راه‌اندازی یک مرکز تماس‌ در شرکت خود می‌توانید از خدمات شبانه روزی آن‌ها برای مشتریان خود برخوردار شوید.

-خدماتی قابل سنجش:

آیا شما در بخش مرکز تماس‌ خود به سیستم‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها مجهز هستید و می‌دانید که مثلا در چه فصلی، چه ساعاتی هجوم مشتریان بیشتر است و از طرفی شما باید بتوانید نقاط ضعف و قوت کارمندان خود را شناسایی کنید و بدانید در کدام بخش‌ها ضعیف عمل می‌کنید.

مشتریان شما حتما در برخی از ماه‌های سال بیشتر به خرید روی می‌آورند پس باید در این ماه‌ها بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید و خدمات بهتری به آن‌ها ارائه دهید. خدمات برون سپاری مرکز تماس‌ به شما این امکان را می‌دهد تا در همه این شرایط بتوانید خدمات خوبی به مشتریان خود ارائه دهید. کارمندان شرکت‌های برون سپار مدام در حال آموزش هستند و با جدیدترین نرم افزارها و تکنولوژی‌ها آشنایی دارند، همین موضوع موجب می‌شود تا در تمام شرایط بتوانند با مهارت و دقت بیشتری با مشتریان شما ارتباط برقرار کنند و از طرفی بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن مناسب‌ترین پاسخ را به مشتریان شما ارائه دهند.

-فراتر از رسیدگی به شکایت مشتری:

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که بخش مرکز تماس‌ بخشی برای رسیدگی به شکایات مشتریان است و جز این کار مهم دیگری ندارد. اما همانطور که می‌دانید مشتریان به دلایل متعددی با بخش مرکز تماس‌‌ تماس برقرار می‌کنند که تنها بخش کوچکی از آن‌ها به شکایات تعلق دارد. گاهی اوقات مشتریان سوالی دارند و گاهی به دنبال راهنمایی برای یک خرید بهتر هستند. برخی اوقات می‌خواهند یک پشتیبانی فنی دریافت کنند و به همین منظور کارمندان مرکز تماس‌ باید به همه این امور به خوبی آشنا باشند. یکی دیگر از وظایف کارمندان مرکز تماس‌ نظرسنجی در مورد رضایت مشتریان و پیگیری نظرات آن‌ها است. این کار موجب می‌شود تا ارتباط بهتری با مشتریان برقرار کنید و رابطه عمیق‌تری با آن‌ها داشته باشید.

تعامل با سایر برندها:

یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات برون سپاری مرکز تماس‌ این است که کارمندان این شرکت‌ها امکات تعامل شما با سایر برندهای سازگار را فراهم می‌کنند. با این روش شما نه تنها می‌توانید محصولات و خدمات خود را با کمک سایر شرکت‌ها ارتقا دهید بلکه می‌توانید با شرکای تجاری زیادی آشنا شوید و از موقعیت‌های زیادی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد، برای پیشرفت کسب و کارتان استفاده کنید. کارمندان این شرکت‌ها به شما اطمینان می‌دهند که بعد از تعامل با مشتری تجربیات مثبتی به آن‌ها ارائه می‌دهند و همین موضوع موجب می‌شود تا مشتریان دوباره راغب به خرید کردن از شما باشند و به دوستان و آشنایان خود نیز توصیه کنند از شما خرید کنند و در نظرسنجی‌ها هم واقعیت‌های خدمات را به شما ارائه دهند.

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.