اگر کار شما در زمینه فروش یک محصول یا خدمات باشد، هیچ چیز برای شما مفید تر از ساخت یک ارتباط قوی و تأثیر گذار با مشتریان نخواهد بود.

یکی از مؤثرترین روش‌ها برای ارتباط با مشتری، برقراری تماس و شروع مکالمه با مشتریان بازار هدف است. برگزاری یک کمپین بازاریابی تلفنی موفق فرآیندی است که بسیاری از مشاغل برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند.

اما به هر حال برای رسیدن به چنین اهدافی، گذشت زمان، صبر و تلاش می‌تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود. بسیاری از افراد معتقد هستند که یک کمپین بازاریابی تلفنی پیچیدگی‌های زیادی دارد و بسیار زمان گیر است و یا اصلاً در عصر حاضر منسوخ شده و بی فایده محسوب می‌شود.

اما ما اینجا هستیم که به شما بگوییم این تصور کاملاً اشتباه است و هر مشتری از طریق فرآیندی مشخص شده که به طور خاص برای ارتباط با او تنظیم شده است، به سمت کسب و کار شما کشیده می‌شود و اقدام به خرید می‌کند و یک بازاریابی تلفنی در اکثر مواقع به فروش تلفنی و موفقیت تیم شما ختم خواهد شد.

درست مثل هر چیز دیگری برای رسیدن به یک کمپین بازاریابی تلفنی موفق نیز باید کمی صبور باشید.

بسیاری از افراد زمانی که یک کمپین بازاریابی تلفنی را آغاز می‌کنند، در همان روز اول به اهداف ROI یا بازگشت سرمایه فکر می‌کنند. اما هر فروشنده‌ تازه کاری هم می‌تواند به شما بگوید که چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد. این موضوع اهمیت زیادی دارد که برای نتیجه بخش شدن کمپین‌های بازاریابی تلفنی خودتان کمی وقت صرف کنید.

افرادی که به دنبال راهکارهای کاربردی و پیشنهادات مختلف برای ارتباط با مشتریان هستند، معمولاً سعی می‌کنند بهترین روش را برای این کار انتخاب کنند. بهترین کمپین‌های بازاریابی تلفنی به طور معمول مواردی هستند که مشتریان به خوبی در جریان این کمپین‌ها هستند و برای پیشبرد آن به یک کسب و کار کمک می‌کنند.

این موضوع موجب می‌شود که چنین کمپین‌های به نتایج ایده آل و مناسبی دست پیدا کنند.

به علاوه این موضوع را نیز باید بدانید که بسیاری از شکایات رایج در مورد بازاریابی تلفنی به کیفیت تبلیغات آن برمی‌گردد.

ندادن خدمات خوب به مشتریان و درست راهنمایی نکردن آن‌ها موجب می‌شود که مشتری شما احساس منفی در رابه با کسب و کار شما تجربه کند و همین موضوع روی ارتباط شما با مشتری تأثیر می‌گذارد.

در چنین مواقعی تعیین دقیق پارامترهای ظاهری یک کمپین بازاریابی تلفنی اهمیت زیادی دارد. برای این موضوع شما می‌توانید از شرکت‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید و از خدمات برون سپاری بازاریابی و فروش تلفنی کمک بگیرید.

از طرف دیگر باید این موضوع را بپذیرید که ROI تنها مزیت یک کمپین بازاریابی تلفنی محسوب نمی‌شود. امروزه شناخت این موضوع که چه خدمات و محصولاتی نیاز به بازاریابی تلفنی ندارند و به اندازه موضوعاتی که نیاز به بازاریابی دارند، اهمیت دارد.

به طور کلی بازاریابی و فروش تلفنی یک راهکار کاربردی برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه شما است. بازاریابی تلفنی با مشخص کردن افرادی که به محصول و خدمات شما علاقه دارند، به شما کمک می‌کند تا فروش تلفنی بیشتری را تجربه کنید و به سود بیشتری دست پیدا کنید.

پس کمپین‌های بازاریابی تلفنی با ارزش تنها یک افسانه نیستند و برای رسیدن به آن تنها لازم است که از روش‌های درست را انتخاب کنید و از شرکت‌های معتبر کمک بگیرید و مطمئن شوید که مشتریان شما به سمت و سوی درستی هدایت می‌شوند و از خدمات خوبی برخوردار هستند. اگر به یک بازاریابی تلفنی B2B یا B2C نیاز دارید بهتر است از همین امروز به فکر راه اندازی آن باشید.

منبع:theleadlab

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.