اگر بخواهید تهیه کننده ای انتخاب کنید، انتخاب شریکی بسیار متعهد که در راستای رسیدن به اهدافتان به شما کمک کند و استانداردهای شما را درک کند از اهمیت بسیاری برخوردار است. به خصوص وقتی بحث انتخاب سازمان بازاریابی تلفنی در میان باشد که قرار است با مشتری های کنونی و احتمالی آینده در ارتباط باشد، این امر بسیار ضروری خواهد بود. برای این که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید ما چند راهنمایی امتحان شده برای شما داریم که به شما کمک می کند تا بهترین تیم بازاریابی تلفنی را که به کارتان بیاید انتخاب کنید.

-اهداف خود را بشناسید:

اگر نمی دانید که می خواهید از بازاریابی تلفنی به چه چیزی دست یابید، سازمان شما نخواهد توانست کمکی به شما بکند. حتی قبل از این که صحبت کردن با سازمان ها را در نظر بگیرید، باید تصمیم بگیرید که دقیقا چه انتظاراتی از کمپین بازاریابی تلفنی خود دارید. تازه آن جا است که با دانستن تمام سوالاتی که می خواهید بپرسید، می توانید با سازمان های بازاریابی تلفنی وارد مذاکره شوید. پس از آن می توانید اختیاراتی را که در صدر اولویت های شما است، ارزیابی کنید و سازمانی را که موجب می شود در رسیدن به اهدافتان بیشتر از همه به تواناییان اعتماد داشته باشید، برگزینید.

-اعتبار و تجربه را در نظر داشته باشید:

مانند تمام اشکال بازاریابی، بازاریابی تلفنی مناسب برای همه موقعیت ها نیست. وقتی دنبال یک سازمان هستید باید مطمئن باشید که در حال ارتباط برقرار کردن با کسانی هستید که در زمینه کاری خودشان و شما متخصص هستند.

یک سازمان بازاریابی که در بازاریابی تجارت به تجارت (B2B) تخصص دارد، موثرتر از یک کمپین تبلیغاتی تجارت به تجارت است که بیشتر با مدل بازاریابی مشتری به شرکت آشنا است.

شما نباید با سازمانی کار کنید که تنها یک ایده خلاقانه را برای تمامی مشتریان خود اجرا می کند. پیدا کردن سازمانی که به سازگاری با چند زمینه کاری توجه داشته باشد و همچنین تغییر فعالیت هایش را مناسب با هر کسب و کار مدنظر قرار دهد، به همین اندازه، حائز اهمیت است.

-انعطاف آن ها را درک کنید:

سازمان های مختلف، راه های مختلفی برای برخورد با مشتری ها دارند. آیا به دنبال سازمانی هستید که فقط به مسئولیت های خاصی که شما برای آن ها تعیین کرده اید بپردازند و یا ترجیح می دهید که با شریک تجاری ای کار کنید که با نیازهای شما سازگار باشد؟

داشتن درک درست از انتظارات یکدیگر و خواسته های از پیش تعیین شده، از آغاز کار مشخص می کند که آیا این سازمان مناسب شما هست و آیا این رابطه برای هر دو طرف معامله سودمند خواهد بود یا خیر.

فعل و انفعالات با انسان ها مفهوم بازاریابی تلفنی است، پس شناختن چهره های پشت تلفن خالی از لطف نیست. سعی کنید سازمانی را انتخاب کنید که صفات و شخصیتی مشابه شما داشته باشند و یا حداقل از انعطاف بالایی برخوردار باشند تا خود را با شما و استراتژی هایتان سازگار کنند به طوری که پیام های شما را درک کنند. اگر آن ها می توانند کاری کنند که شما احساس راحتی، شنیده شدن و حمایت شدن داشته باشید، می توانند همین کار را هم برای مشتری هایتان انجام دهند.