بعضی‌ها معتقدند که خدمات مشتریان آخرین سنگر رقابتی هر کسب و کاری‌ست؛ یعنی آخرین حوزه‌ای که یک شرکت می‌تواند با آن خود را از بقیه‌ی رقبا متمایز کند. آمار و ارقام نیز این ادعا را اثبات می‌کنند: حدود ۸۰ درصد از مشتریان، یک شرکت را بخاطر خدمات مشتریان بدش ترک می‌کنند. تغییرات سریع و متعددی در طول ماه‌های اخیر اتفاق افتاده و همچنین معیارهایی که شرکت‌ها باید برای بالا نگهداشتن تجربه‌ی مشتری داشته باشند هم عوض شده‌اند. اکنون بهتر است نگاهی به روش‌های تقویت تجربه‌ی خدمات مشتریان بیندازیم.

شما انگیزه‌ی خوبی برای ارائه‌ی بهترین خدمات مشتریان را دارید. اما شاخص‌های خدمات مشتریانتان نتایج دلخواه را نشان نمی‌دهند و شما بر سر یک دوراهی قرار گرفته‌اید: باید اوضاع را بهبود دهید اما چگونه؟ اگر هنوز شرکت‌های برون سپاری خدمات مرکز تماس را به عنوان یک گزینه در نظر ندارید، الان بهترین موقع برای این کار است.

هر ساعتی، روز یا شب

مشتریان شما بسته به موضوع فعالیتتان می‌توانند در هر کجای جهان ساکن باشند. اگر به دنبال ورود به بازارهای جدید هستید احتمالاً به این فکر کرده‌اید که چطور با مشتریانی که وقتی شما خوابید آنها بیدارند، ارتباط برقرار کنید. و حتی اگر مشتریانتان نزدیک کشور شما باشند، اغلبشان احتمالاً ترجیح می‌دهند بعدازظهرها یا آخرهفته‌ها که وقتشان آزادتر است با مرکز تماس شما تماس بگیرند.

هیچکدام از مسائل بالا برای مراکز تماس برون‌سپاری مشکل نیست. آنها استراتژی‌هایی را برای ارائه‌ی بهترین خدمات به مشتریان شما در تمام ساعات شبانه روز در اختیار دارند. استراتژی follow the sun کارشناسان خدمات مشتریان شما را در مراکز مختلف در تمام منطقه‌های زمانی مستقر کرده است. کارشناسان هر زمانی که مشتری نیاز داشته باشد برای پاسخگویی حاضرند.

تکنولوژی بهتر

واقعیت: تکنولوژی گران است. در حقیقت قیمت تکنولوژی اولین دلیلی‌ست که شرکت‌ها رویش سرمایه‌گزاری نمی‌کنند، به‌خصوص وقتی آن تکنولوژی جدید باشد و امتحانش را پس نداده باشد. ممکن است تصمیم بگیرید یکم دیگر صبر کنید یا به این نتیجه برسید که چیزی که الان استفاده می‌کنید کافی‌ست.

تکنولوژی قدیمی و تاریخ گذشته به کسب و کارتان آسیب می‌زند و یکی از دلایلش ارائه‌ی خدمات مشتریان ضعیف است. تکنولوژی باعث ارتقای کیفیت خدماتی می‌شود که به مشتریانتان ارائه می‌دهید، چه از طریق پیشنهادِ راه‌های جدید ارتباطی به مشتریان و چه معرفی صف مجازی برای راحتی بیشتر مشتریانی که پشت خط منتظرند.

شرکت‌های برون‌سپاری خدمات کال سنتر هم انگیزه و هم بودجه‌ی موردنیاز برای در اختیار داشتن جدیدترین تکنولوژی را دارند. با برون‌سپاری شما می‌توانید به جای صرف هزینه‌های بالا برای به روز رسانی سیستم‌های کنونی‌تان، آخرین تکنولوژی را توسط مراکز تماس با صرف هزینه‌ی کمتر در اختیار داشته باشید.

کارشناسان متخصص

هر شرکتی که مرکز تماس داخلی داشته باشد با اطمینان به شما می‌گوید که جذب نیروی لایق یک جنگ دائمی در این بخش است. مشکل گردش بالای کارکنان به اغلب مراکز تماس آسیب می‌زند و نتیجه‌ی آن یک دور باطل و بی‌انتهای جذب و آموزش است. و همانطور که می‌دانید استخدام یک کار کم‌هزینه نیست؛ این گردش دائمی برای شما هزینه دارد.

این مشکل همچنین به ضرر خدمات مشتریان شماست. وقتی یک کارشناس شرکت شما را ترک می‌کند، شما در اصل یک کارشناس آموزش دیده را از دست داده‌اید. و اگر خروج کارکنانتان بالا باشد، احتمال زیادی وجود دارد که جو کال سنتر خیلی دلسردکننده است. این یعنی کارشناسان خدمات مشتریان خوبی ارائه نمی‌کنند.

شرکت‌های برون سپاری خدمات کال سنتر یک تیم از کارشناسان باانگیزه و آموزش‌دیده را برای خدمات‌دهی به مشتریان در اختیارتان می‌گذارند. تخصص آنها به مشتریان شما کمک می‌کند مشکلاتشان را سریعتر حل کنند و در نتیجه خدمات مشتریان را بهبود می‌دهد.

سایر خدمات

اگر کال‌سنتر داخلی دارید، احتمالاً بیشتر تمرکزتان روی تماس‌های ورودی بوده؛ یعنی وقتی مشتری تماس می‌گیرد، و نه بالعکس. اما احتمالاً می‌دانید که کال سنترها خدمات بسیار گسترده‌تری دارند. آنچه از آن مطمئن نیستید این است که چطور به این خدمات دسترسی داشته باشید.

شرکت های برون سپاری خدمات مرکز تماس کلید حل این معما هستند. آنها هم خدمات اضافه می‌دهند و هم کیفیت خدمات مشتریان را بهتر می‌کنند. با ارائه‌ی خدمات جدید، بیشتر و عمیق‌تر با مشتریان در ارتباط خواهید بود. نتیجه‌ی این کار هم چیزی نیست جز بهبود کیفیت خدمات مشتریان.

منبع:billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.