با زیاد شدن جو رقابتی در بازار، بسیاری از شرکت‌های مدرن و سنتی با مشکلاتی جدی در کار خود روبرو شده‌اند. مطالعات نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از شرکت‌های نوپا به دلیل نادیده گرفتن جنبه‌های اصلی روند تجارت و خستگی ناشی از کار با شکست مواجه می‌شوند. هنگامی‌که یکی از کسب و کار تمایل دارد تا بر روی توسعه محصول برآیند‌های فروش و بازاریابی تلفنی تمرکز کند، باید برای پیشبرد فرایندهای رایگان مانند پشتیبانی به مشتری و جلب رضایت مشتریان و همچنین حفظ آنها نیز تلاش کند. زیرا این موضوع یک جنبه اصلی و مهم در موفقیت کسب و کارها محسوب می‌شود. اما شرکت‌ها برای جلوگیری از مخدوش شدن روابط با مشتریان و جلوگیری از نارضایتی آنها لازم است چه اقداماتی انجام دهند؟

 یکی از بهترین گزینه‌ها برای حل این موضوع آن است که از خدمات برون سپاری برای برخی از فرآیندها و عملیات کسب و کار استفاده کنند. برای این منظور بهتر است کارهایی با پیچیدگی کم و حجم بالا را به شرکت‌های برون سپاری واگذار کنند. برخی از صنایع مانند صنعت فناوری، فضای قابل توجهی برای توسعه در این زمینه دارند، اما با این حال هرگز بیش از ۱۵ درصد از وظایف کاری خود را به خدمات برون سپاری واگذار نمی‌کنند. به طور کلی این موضوع امروزه کاملاً روشن است که شرکت‌هایی که از خدمات برون سپاری برای برخی از خدمات استفاده می‌کنند، سهم بیشتری در این بازار رقابتی کسب می‌کنند. بهترین مزایای استفاده از خدمات برون سپاری در بخش مراکز تماس عبارت اند از:

 مدیریت زمان:

مدیران شرکت به خوبی درک می‌کنند که زمانی یک منبع حیاتی برای کسب و کارها محسوب می‌شود راه اندازی یک تیم داخلی نیازمند صرف زمان زیادی برای مدیریت است. در حالی که استفاده از خدمات برون سپاری در بخش مراکز تماس و سپردن بخشی از کارها به افرادی که دانش و تجربه لازم برای انجام این کار را دارند، می‌تواند به صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها و همچنین مدیریت بهتر امور کمک زیادی کند.

هزینه‌ها:

راه اندازی دپارتمان خدمات به مشتری در داخل شرکت هزینه‌های زیادی برای کسب و کارها به دنبال دارد. گزینه‌هایی مثل خرید زیر ساخت‌ها، استخدام نیروها، آموزش دادن به آنها و همچنین در نظر گرفتن هزینه‌های بالا برای ارائه خدمات ۲۴ ساعته در هفت روز هفته تنها بخشی از این هزینه‌ها محسوب می‌شود.

استفاده از خدمات برون سپاری پشتیبانی مشتری برآورد کاهش هزینه حداقل تا ۵۰ درصد را به دنبال خواهد داشت و می‌تواند با کمتر از نیمی ‌هزینه کردن نسبت به استخدام یک تیم در داخل شرکت، نیازهای یک کسب و کار را برآورد کند.

تخصص:

بازاریابی فروش تلفنی یا توسعه محصول یک تخصص است که در بخش خدمات به مشتریان اهمیت زیادی دارد. بسیاری از شرکت‌ها در ارائه پشتیبانی به مشتریان درست عمل نمی‌کنند، زیرا دانش کافی برای انجام این کار را ندارند. استفاده از خدمات برون سپاری و کمک گرفتن از شرکت‌های متخصص در امور مشتریان می‌تواند به این شرکت‌ها کمک کند تا سطح خدمات خود را افزایش دهند و خدماتی شایسته و مناسب تر به مشتریان خود ارائه دهند.

 قابلیت سنجش:

با وجود اینکه فضای کسب و کارها غیر قابل پیش‌ بینی است، شرکت‌ها باید بتوانند منابع خود را برنامه ‌ریزی کنند و تمام تلاش خود را انجام دهند تا هزینه‌های کمتری را متقبل شوند. این موضوع در مورد تیم‌های پشتیبانی نیز صدق

می‌کند. برای تأمین تغییرات تقاضا، تیم‌های پشتیبانی باید انعطاف پذیر باشند. زمانی که تقاضا زیاد می‌شود به افراد بیشتری برای پاسخگویی نیاز است و در مقابل در زمان‌هایی که تقاضا کم شود وجود کارمندان زیاد تنها موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود. از همین رو استفاده از خدمات برون سپاری می‌تواند این چالش را برطرف کند و راه حل مناسبی برای این موضوع باشد.

تنوع:

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برون سپاری تنها در بخش مراکز تماس فعالیت ندارند و امکان کمک گرفتن از آنها در فعالیت‌های مختلف شرکت نیز امکان پذیر است. از طرف دیگر به یاد داشته باشید خدمات این شرکت‌ها کاملاً حرفه‌ای و توسط افراد آموزش دیده انجام می‌شود به همین دلیل حتی اگر خدمات کسب و کار شما تنها به مراکز تماس خلاصه می‌شود، باز هم کمک گرفتن از خدمات برون سپاری شرکت‌ها می‌تواند راهکار مناسبی برای شما باشد.

منبع:aidey

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.