شرکت‌هایی که تصمیم می‌گیرند برخی از عملیات‌هایشان را برون‌سپاری کنند، دلایل خوبی برای این تصمیم دارند. آنها به دنبال ارتقای اثربخشی در حوزه‌هایی هستند که تبحری در آنها ندارند. یا اینکه به این دلیل برون‌سپاری می‌کنند که بتوانند منابعشان را روی حوزه‌های کلیدی کسب‌وکارشان متمرکز کنند. یک شرکت با برون‌سپاری خدماتش انتظار خواهد داشت که یک متخصص حرفه‌ای کارها را کارآمدتر و اثربخش تر از او انجام دهد. در نتیجه شرکت‌ها انتظار کسب سود ناشی از کاهش هزینه‌ها را نیز خواهند داشت. به عبارت دیگر شرکت فروش تلفنی آنها باید نتایجی بهتر را با همان هزینه ارائه دهد، یا نتایجی بهتر را با هزینه‌ای کمتر از آنچه خودِ شرکت می توانست بصورت داخلی اجرا کند را ارائه کند.

 زمان در برابر نتایج

شرکت‌های بازاریابی تلفنی برای فعال باقی ماندن باید برای هر بازه‌ی زمانی درخواستی نتایج جامع و کاملی ارائه دهند. بنابراین بهره‌وری یک فاکتور مهم در موفقیت شرکت‌های فروش تلفنی ست. مسئله سرعت نیست، بلکه قابلیت یک سازمان در استفاده از منابع، پول‌ها، ساعات کاری کارکنان و دارایی معنوی خود به شکلی ست که منتج به دریافت بهترین نتیجه ها و ارزش برای مشتری هایش شود.

اثربخشی در شرکت‌های بازاریابی تلفنی

بنابراین چالش شرکت‌های فروش تلفنی مثل سایر شرکت‌های برون‌سپاری این است که بدون تلف کردن منابع و با نرخ گردش کارکنان پایین، بهترین و جامع‌ترین نتایج را ایجاد کند. این یعنی اثربخشی، یا بطور کلی‌تر؛ بهره‌وری (یا بازده تولید شده بر ساعت کاری)

شرکت‌های بازاریابی تلفنی می‌فهمند که برای موفق بودن باید خدماتی را ارائه کنند که هم کارآمد باشد و هم اثربخش. آنها همچنین باید محیطی را با پروژه‌های مطلوب ایجاد کند که کارکنان احساس ارزشمندی، انعطاف و رضایت کنند و کارشان مفید باشد. همکاری با گروهی از برندهای قوی باعث ایجاد حس افتخار و مالکیت می‌شود، بنابراین تیم‌های فروش تلفنی بهترین نتایج را به دست شما خواهند داد.

پس پاسخ سئوال «یک شرکت بازاریابی تلفنی چگونه بهره‌وری‌اش را بهینه‌سازی می‌کند؟» سه بخش دارد: کارکنان خوب، ابزارهای اثربخش و پروژه‌های معنی‌دار.

QMS قوی

سیستم‌های مدیریت کیفیت (QMS) باعث می‌شوند شرکت‌ها بتوانند فرآیندهایشان را بشکنند تا بتوانند در هر نقطه‌ی حساس پروژه کنترل‌ها و چک‌های کیفی لازمه را بگنجانند. این یعنی اندازه گیری، تعریف و مدیریت هر تماس، تماس با تصمیم‌گیرنده، مشتری بالقوه، نامهای افزوده شده به پایگاه داده‌ها و انواع آن. الگوهای عملکردی محک‌زنی (benchmarking) نیز به مدیران کیفی اجازه می‌دهد پروسه‌هایی را ایجاد کنند که عملکرد را به بهترین نحو بهینه سازی کند. این اطلاعات به ما اجازه می دهد اهداف نرم خلق کنیم، ابزارهای کوچینگ و تابلوی امتیازات (scorecards) و آموزش‌های لازم را برای پشتیبانی تیم‌ها در جهت دریافت بهترین عملکرد، فراهم کنیم. آنگاه سیستم‌های اطلاعاتی می‌گویند نسبت به محک‌زنی انجام‌شده و شرکت‌های هم‌رده چه عملکردی داشته‌اید. گواهی استاندارد کیفیت ایزو ۹۰۰۱ به بلو دانکی کمک کرد عملکرد سطح بالایش را با ارائه‌ی مدل اشتراکیِ تعالی که همه در آن مشارکت دارند، استانداردسازی کند.

داده‌ها

داده‌ها در فروش تلفنی b2b هم با دقت ایجاد و طبقه‌بندی می‌شوند. این یعنی پایگاه داده‌ها شامل صدها هزار رکورد است و نه کمتر. این یک بخش ارزشمند و محدود است و باید هماهنگ با این خصایص با آن برخورد کرد. بنابراین هر تماس، پتانسیل این را دارد که یک مشتری بالقوه‌ی قوی را به مشتری دائمی تبدیل کرده و برای کارشناس تلفنی، دریافت‌کننده‌ی تماس یا شرکت برون‌سپاری یک دستاورد بزرگ به حساب بیاید. هر تماس به دقت وصل می‌شود و پیام‌ها به درستی منتقل می‌شوند تا اعتبار برندتان حفظ شود، هر فرصت افزوده‌ای جذب شده و توسط یک کارشناس حرفه‌ای که مانند شما در مدیریت شرایط متبحر است، حداکثر استفاده از آن برده شود.

اثربخشی در شرکت‌های بازاریابی تلفنی

شرکت‌هایی مانند بلو دانکی در جذب مشتری با بزرگترین کال‌سنترهای صنعت رقابت می کنند. این یک خصیصه‌ی عجیب شرکت های فروش تلفنی و بازارشان است. کاملاً احتمال دارد یک شرکت کوچک مشتری یک شرکت مرکز تماس با هزاران کارمند را جذب کند. چگونه؟ به سادگی و از طریق تماس‌های باکیفیت تر، داشتنِ سیستم قوی کنترل کیفیت و رزومه‌ی مشتریان خوبش. این شرکت‌ها در ارسال یک پیام وسوه‌کننده به افراد متبحر ترند چون با خریدار در سطح خودش و هوشمندانه مذاکره می‌کنند و همیشه و همیشه ارتباطی منعطف و فراتر از دستورالعمل‌ها با افراد برقرار می‌کنند.

منبع:bluedonkey

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.